چهارشنبه ۱۵ تير ۱۴۰۱ - 6 Jul 2022
 
۰
۱۱
زاکانی:

تهران ۸۰ هزار میلیارد تومان بدهی دارد اما این به معنای بن بست نیست/ شهر ظرفیت های زیادی دارد

دوشنبه ۲۹ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۳۳
کد مطلب: 776662
شهرداری تهران ۸۰ هزار میلیارد تومان بدهی دارد که ۱۲.۵ هزار میلیارد باید بابت آن سود بانکی پرداخت کنیم اما این به معنای بن بست نیست و شهر ظرفیت های زیادی دارد و راه های متنوعی وجود دارد که بن بستی برای ما نمی گذارد.
تهران ۸۰ هزار میلیارد تومان بدهی دارد اما این به معنای بن بست نیست/ شهر ظرفیت های زیادی دارد
به گزارش جهان نيوز به نقل از ایسنا، علیرضا زاکانی، شهردار تهران در دیدار با سردار حسین اشتری، فرمانده نیروی انتظامی کشور گفت: کشور مملو از فرصت های بی‌نظیر بوده و البته خطرات جدی نیز در این مسیر قابل پیش بینی است و شهرداری تهران نیز بی نصیب از این فرصت ها و تهدیدها نیست. وقتی به شهر توجه می شود، وجود تبعیض و بی عدالتی در کنار بی هویتی ایرانی و اسلامی به عنوان یکی از موضوعات چالشی در شهر دیده می شود.  
 
وی افزود: هدف گذاری در ۴۲ سال گذشته در نظام اسلامی و راه طی شده برکات بسیاری داشته اما خلاءها و فاصله جدی نیز با اهداف ترسیم شده وجود دارد. به فرموده مقام معظم رهبری تهران یک کشور و مرکز کشور است و اثرات اقدام انجام شده در تهران فرای مرزهای جغرافیایی بوده به گونه ای که تهران نماد کارآمدی نظام قلمداد می شود.

شهردار تهران ادامه داد: در شهرداری در دوره های گذشته زحمات زیادی برای شهر تهران کشیده شده و البته نقص هایی نیز وجود دارد و ما باید بدون اینکه به گذشتگان برچسب بزنیم، ناظر به آینده نگاه کنیم و از اشتباهات گذشته عبرت بگیریم.

وی اضافه کرد: شهرداری تهران ۸۰ هزار میلیارد تومان بدهی دارد که ۱۲.۵ هزار میلیارد باید بابت آن سود بانکی پرداخت کنیم اما این به معنای بن بست نیست و شهر ظرفیت های زیادی دارد و راه های متنوعی وجود دارد که بن بستی برای ما نمی گذارد.

زاکانی عنوان کرد: در عمده کارهای صورت گرفته به کالبد شهر توجه شده و باید به روح شهر نیز توجه کنیم. باید با یک نگاه درست الگو باشیم. بر همین اساس تعریف افق و چشم انداز مطلوب و نحوه عملیاتی شدن آن را انجام دادیم. نکته دیگر هم بستگی حاکمیتی و حکومتی است؛ چرا که بدون آن انباشتگی مشکلات شهر قابل حل نیست. 

وی با بیان اینکه ناجا و شهرداری کارهای پیوسته و در هم تنیده با مردم دارند و این نقطه اشتراک آن ها است، یادآور شد: خط تلاش بعدی این است که شهر را در مدار نخبگان و مردم پیش ببریم و شهر هوشمندی داشته باشیم و با استفاده از فناوری، کل شهر را در یک اکوسیستم واحد ببینیم.

شهردار تهران گفت: در برنامه‌های کوتاه مدت و دارای فوریت چند قرارگاه خدماتی در تهران راه اندازی خواهد شد و اولین قرارگاهی که از هفته آینده راه اندازی می شود قرارگاهی در حوزه پسماند، رفت و روب و فضای سبز خواهد بود که در واقع اولویت اول ما است.

زاکانی خاطرنشان کرد: بخش دوم قرارگاه اجتماعی است و باید مسئولیت خود را در این حوزه بپذیریم، مسأله معتادان متجاهر و کودکان کار هر چند مستقیما به شهرداری ارتباطی پیدا نمی کند اما شهرداری باید سهم خود را بپذیرد و با همکاری با ناجا و سایر نهادها چهره شهر را تغییر دهد.

وی ادامه داد: بخش سوم ناظر به مسائل فرهنگی و تبلیغی است که با قانون و نظم سرو کار دارد و در این بخش نیز ناجا می تواند نقش مهمی ایفا کند. بخش بعدی ناظر بر کرونا است؛ در واقع با کرونا باید زندگی کرد و آن را هضم و مهار کرد. بعد از سرفصل بهداشت و درمان، فاصله گذاری اجتماعی و احیای شهر و خدمات اجتماعی نیز باید دنبال شود. در همین رابطه با وزیر کشور، وزیر بهداشت و رئیس جمهور صحبت هایی انجام شده و برنامه‌ای تنظیم کردیم تا تمام سرمایه ها را به میدان بیاوریم.

بر اساس گزارش سایت شهر، شهردار تهران افزود: در موضوع رفاه و امنیت و آسایش نیازمند همکاری با ناجا هستیم و امیدواریم که این زحمات به یک فعالیت مشترک منجر شود و خدمات متفاوت و پیوستگی ناجا و شهرداری روز به روز افزایش پیدا کند تا خادم خوبی برای مردم و سرباز خوبی برای رهبری معظم انقلاب باشیم.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
.........
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
گويا همه سازمانها ،وزارت خانه ها ، شركتهاي خودروساز ميلياردها تومان بدهكار هستند كه اين بدهي از اول پيروزي انقلاب بوده است سئوال اينجاست دولت افاي احمدي نژاد هم دچار كمبود بودجه بود ولي چگونه توانست هم بارانه دهد هم سهام عدالت و سود ان و هم مسكن مهر را در سرتاسر ايران عملياتي كند ؟!
Iran, Islamic Republic of
برای شفافیت بفرمایید این حجم بدهی برای جه دوره های است
Canada
آقای زاکانی، ماه عسلم دیگه تموم شد، نوکری مردم تهران و شروع کن
Iran, Islamic Republic of
بعله بهانه ها شروع شد
Iran, Islamic Republic of
یعنی میگی نگه توی چه وضعی تحویل گرفته و همه چیز گل و بلبل بوده؟ اینجوری که خوشبحال شما اصلاح طلبان همیشه طلبکار میشه
.
Iran, Islamic Republic of
.....
فهیم
Iran, Islamic Republic of
حضور زاکانی برای مردم جنوب شهر خصوصا بافت های فرسوده و تجمیع بافت های ناپایدار هنور محسوس نیست.کی شروع می کنید؟
Iran, Islamic Republic of
به فکر آلودگی شهر باش
رضايي ع ر
Iran, Islamic Republic of
من جاي شهر دار باشم از قشر هاي مردم مي پرسم كه چه درخواستهاي از شهرداري دارند در سامانه ايي درخواستهاشون را مطرح كنند و اگر راهكاري هم به نظرشون ميرسه اعلام كنند .
Iran, Islamic Republic of
بسیاری از مشکلات بصورت موردی قابل رفع هستند ونیاز به برنامه ندارندو فقط نیازمند توجه جدی هستند