جمعه ۱ بهمن ۱۴۰۰ - 21 Jan 2022
 
۱
۵

احتمال شدت گرفتن کرونا در آبان و آذر

يکشنبه ۲۸ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۵۵
کد مطلب: 776528
باید آمادگی کامل داشته باشیم، زیرا شاید در آبان و آذر هم درگیری‌ها زیاد شود.
احتمال شدت گرفتن کرونا در آبان و آذر
به گزارش جهان نيوز، سعید رضا مهرپور، در گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما، با اشاره به اینکه پیک پنجم کرونا طولانی شد، افزود: پیک‌های قبلی حدود یک تا یک ماه و نیم طول می‌کشید، اما پیک پنجم تقریباً دو ماه و نیم طول کشید و از همه پیک‌های دیگر بالاتر رفت و شرایط بسیار سخت و دشواری را در بیمارستان‌ها پشت سر گذاشتیم.

وی با اشاره به حجم زیاد فداکاری کادر درمان و پشتیبانی در بیمارستان‌ها، ادامه داد: اکنون تعداد مراجعه کنندگان بسیار کمتر شده و بخش‌های بیمارستان‌ها در حال بازگشت به روال قبل هستند.

مهرپور اضافه کرد: بیش از نصف بیمارستان شریعتی به بیماران کرونا اختصاص داده شده بود و تعداد بستری شدگان کرونایی در برخی موارد به بیش از ۲۵۰ نفر رسیده بود.

رئیس بیمارستان شریعتی با اشاره به اینکه با حجم کنونی واکسیناسیون، اگر پیک دیگری هم در پیش باشد مانند پیک‌های قبلی نیست، افزود: باید آمادگی کامل را داشته باشیم، زیرا شاید در آبان و آذر هم درگیری‌ها زیاد شود.

مهرپور افزود: مشاهدات نشان داده است کسانی که دو دوز واکسن را زده بودند و دو هفته از دوز دوم آنها گذشته بود، مرگ و میر در آنها کمتر بود.

رئیس بیمارستان شریعتی با تاکید بر اینکه مرگ و میر در کسانی که واکسینه نشده بودند بیشتر بود، از مردم خواست که واکسن بزنند و آن را یک مسئولیت اجتماعی بدانند.

مهرپور با اشاره به اینکه تاکنون درمان ثابت شده‌ای برای بیماری کرونا وجود ندارد، گفت:

برای فلج اطفال و آبله هم درمان ثابت شده‌ای نداریم، اما با واکسیناسیون توانستیم آنها را کنترل کنیم؛ بنابراین تزریق واکسن کرونا بسیار مهم است، زیرا به میزان زیادی از مرگ و میر جلوگیری می‌کند.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
کاش میشد به بعضی از هموطنان فهماند که حتی واکسناسیون تمام کشور هم باز جلوی کرونا رو نمیگیره و باید تا پیدا شدن درمان قطعی رعایت بهداشت عمومی را کرد
Iran, Islamic Republic of
خداکنه حداقل یک مورد شبیه غربیها بشیم که برای کسانیکه واکسن نمیزنند جریمه های اجتماعی و مالی زیاد قرار دهند تا کسانیکه واکسن میزنند به آتش کسانیکه بهداشت عمومی برایشان مهم نیست نسوزند
Iran, Islamic Republic of
ای بابا . دو تا واکسن زده شده و بعضی ها انگار کرونا ریشه کن شده و اصلا دیگه رعایت نمیکنن . دقیقا در آمریکا هم مردم همینطور رفتار کردند که بعد از واکسناسیون عمومی دوباره دارن روزی 2000 تا کشته کرونایی میدن
Iran, Islamic Republic of
فقط فقط فقط مصوبات ستاد ملی کرونا در بازگشایی ها ومحدودیت ها بر اساس وضعیت رنگبندی را دولت بتواند عملیاتی نماید مشکلات فراوانی حل میگردد
Iran, Islamic Republic of
مردم مطیع دستورات وتصمیمات ستاد ملی کرونا هستند .جاییکه با توجه به وضعیت قرمز کلیه ی فعالیت ها برقرار می باشد، چه نتیجه ای عاید می گردد؟!!