کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

بازی ایرانی مختار فصل قیام را از کجا دریافت کنیم؟

28 شهريور 1400 ساعت 9:31


بالاخره بازی ایرانی مختار فصل قیام منتشر شد و حالا برای شما هم ممکن است سوال باشد تا این بازی را از کدام منبع معتبر میتوانید دانلود کنید.

پس از یک سال تلاش بی‌وقفه بازی مختار فصل قیام، دومین اثر از سه‌گانه سفیر عشق در تاریخ 25 شهریور 1400 برای کامپیوترهای شخصی عرضه خواهد شد؛ شرکت منادیان ناشر بازی مختار فصل قیام ضمن اعلان این خبر تائید کرد که این قسمت برخلاف بازی سفیر عشق تنها به‌صورت دیجیتالی عرضه خواهد شد. پس از عرضه بازی لینک های دانلود بازی نیز در سایت پارسی گیم قرار خواهد گرفت.
برای دانلود بازی مختار فصل قیام به وب سایت پارسی گیم مراجعه کنید.

افتخاری برای صنعت بازی سازی کشور عزیزمان ایران
صنعت ساخت بازی‌ کامپیوتر در کشورمان همواره با چالش‌های بسیار زیادی روبه‌رو بوده و مواردی مانند کمبود منابع و بها ندادن زیاد به آن باعث شده تا چندان صنعت بازی های ویدئویی در ایران شکوفا نشود. بااین‌حال در سال‌های اخیر، شاهد پیشرفت چشمگیری درزمینهٔ بازی‌سازی در کشورمان بودیم و سازندگان داخلی قدم بزرگی در ساخت عناوین ویدیویی جذاب داشته‌اند. هرچند شاید برای رسیدن به استانداردهای جهانی باید همچنان مسیری طولانی طی شود اما با قدم‌هایی آهسته و پیوسته می‌توان به این امر امیدوار بود. شرکت منادیان یکی از استودیوهای بازی‌سازی داخلی بوده که سه‌گانه بازی سفیر عشق را در سال 1399 معرفی کرد و به‌تازگی از شماره دوم آن که با نام مختار فصل قیام شناخته می‌شود رونمایی کرده است که در آن بازیکن، نقش جنگجوی مشهور، مختار ثقفی را بازی خواهد کرد.

سبک بازی مختار اکشن و ماجرایی با زاویه دوربین سوم شخص بوده و شامل 12 مرحله مختلف است که در طول سفر مختار به مکه و آغاز قیام شکل می‌گیرد. این بازی برخلاف شماره اول سفیر عشق، دارای مکان‌های متعددی بوده که ازجمله آن می‌توان به مکه مکرمه، طائف، زندان کوفه، مسجد اعظم کوفه و همچنین منزل خود مختار هم اشاره کرد. نکته جالب این است که تمامی این لوکیشن‌ها بر اساس نقشه‌های دقیق تاریخی طراحی شده‌اند و الگوبرداری‌ها نیز با استفاده از عکس و فیلم‌های در دسترس صورت گرفته است. داستان بازی مختار فصل قیام از سلول‌های زندان ابن زیاد شروع شده و تا رسیدن مختار به مکه و آغاز قیامش ادامه خواهد داشت و چیزی نزدیک به 6 ساعت گیم پلی اکشن را در اختیار بازیکن قرار می‌دهد.
 


مبارزات در این بازی نسبت به شماره اول سفیر عشق بهینه‌سازی شده‌اند. شخصیت مختار می‌تواند با سلاح‌های مختلفی مانند شمشیر، ترکیب شمشیر و سپر، تیرکمان و چاقو مبارزه کند. انیمیشن کاراکترها و مبارزات نیز با استفاده از تکنولوژی موشن کپچر طراحی شده تا واقع‌گرایانه به نظر آیند. علاوه بر مبارزات، سیستم مخفی‌کاری هم در گیم پلی اعمال شده که در شماره قبلی حضور نداشت. وجود درخت مهارت برای به دست آوردن قابلیت‌های مختلف و اسب‌سواری نیز از دیگر ویژگی‌های جذاب بازی به شمار می‌آیند.

درزمینه گرافیکی نیز بازی پیشرفت‌های قابل‌توجهی داشته و سازندگان برای ساخت چهره افراد مختلف مانند مختار، محمد حنیفه، ابن زیاد و بسیاری از شخصیت‌های فرعی از مدل‌های جدیدی استفاده کرده‌اند که جزییات بیشتری در آن‌ها اعمال شده است. همچنین در صداگذاری شخصیت‌ها از اساتید معروفی در بخش دوبله مثل منوچهر والی زاده و میثم نیکنام کمک گرفته شده تا کیفیت کار در سطح بالایی قرار بگیرد. درمجموع می‌توان بازی مختار فصل قیام را ادامه مسیری در جهت مثبت برای صنعت بازی‌های ویدیویی داخلی کشورمان دانست.


مختار ثقفی کیست ؟
مختار بن ابوعبید ثقفی قیام‌کننده‌ای طرفدار علویان بود که مقر اصلی‌اش در کوفه قرار داشت. او در سال ۶۸۵ م طی دومین جنگ داخلی میان مسلمانان موسوم به فتنه دوم شورشی را علیه خلافت اموی و نیز عبدالله بن زبیر آغاز کرد و بر بیشتر نواحی عراق چیره شد و توانست به مدت هجده ماه بر آن فرمانروایی کند.

مختار از قبیله ثقیف بود و در طائف متولد شد. در سنین کودکی به کوفه برده شد و در آنجا بزرگ شد. در سال ۶۸۰ میلادی و در پی کشته شدن حسین بن علی، نوهٔ محمد پیامبر اسلام، در نبرد کربلا به‌وسیلهٔ سپاه اموی، او با خلیفه خودخوانده، عبدالله بن زبیر در مکه اتحادی برقرار کرد که این اتحاد مدت زمان زیادی به درازا نکشید. مختار پس از بازگشت از حجاز به کوفه، محمد بن حنفیه پسر علی، خلیفه چهار و امام اول شیعه، و برادر حسین را به عنوان مهدی و همچنین امام اعلام کرد و فراخوانی را برای برپایی یک خلافت علوی و نیز قصاص خون قاتلان حسین اعلان کرد. در اکتبر ۶۸۵ و پس از اخراج حاکم زبیری کوفه، کنترل شهر را بدست گرفت و سپس دستور اعدام اشخاصی که در قتل حسین شرکت داشتند را صادر کرد. وی توانست طی چند نبرد بر مخالفان خود در کوفه و سپس سپاه اموی چیره شود. اما، در نهایت روابط خصمانه مختار با آل زبیر باعث شکست وی و سپس کشته شدنش به دست نیروهای حاکم زبیری بصره، مصعب بن زبیر، پس از چهار ماه محاصره شد.

بازگشت مختار به کوفه و تدارک قیام در کوفه و ارتباط تاریخی آن با بازی
در کوفه، مختار به جمع‌آوری و استخدام نیرو برای گرفتن انتقام از قاتلان حسین مبادرت ورزید و به آنان وعدهٔ ثروت و پیروزی داد. در همان هنگام، سلیمان بن صرد خزاعی، یکی از صحابه محمد و از بزرگان علویان کوفه، گروهی از اهالی کوفه را گردآورده بود و خودشان را توابین نامیده‌بودند. اینان قصد کردند برای جبران تنها گذاشتن حسین در نبرد کربلا با امویان به نبرد برخیزند. جنبش توابین مشکلاتی را برای مختار به‌وجود آورد.

چون ابن صرد یکی از اصحاب پیامبر بود، بیشتر علویان کوفه به پشتیبانی از او برخاستند و در نتیجه مختار نتوانست تعداد حامی زیادی را گرد آورد. او به نکوهش اقدامات توابین پرداخت و قیام آن‌ها را بی‌موقع و محکوم به شکست دانست و استدلالش را بر پیر، ضعیف و بدون تجربه بودن ابن صرد در مسائل نظامی نهاده بود. سپس، او ادعا کرد که نایب محمد حنفیه است و او را مهدی نامید. او توانست شماری از جنگجویان علوی از جمله پانصد نفر از مَوالی (ساکنان محلی که به اسلام گرویده بودند) را متقاعد سازد که او تحت امر مهدی قرار دارد.

دانلود قانونی بازی از سایت پارسی گیم
سایت پارسی گیم به عنوان یکی از به روز ترین مراجع دریافت بازی در ایران با حمایت از صنعت بازی سازی ایران، برای کلیه بازی های ایرانی محتواهای اختصاصی اماده می کند تا با استفاده از جایگاه رسانه ای و مخاطبینی که دارد، با ایجاد فرهنگ سازی، ه تغییر سلیقه ی مخاطب ایرانی و حمایت از بازی های ایرانی کمک کند.  تمامی بازی های ایرانی در سایت پارسی گیم به صورت کاملا قانونی قرار می گیرند تا کاربر در خرید بازی اطمینان خاطر را داشته باشد و از مراجع نامعتبر عنوانی را خریداری نکند.

برای خرید و دانلود بازی مختار فصل قیام برای کامپیوتر به وب سایت پارسی گیم مراجعه کنید.


کد مطلب: 776491

آدرس مطلب: https://www.jahannews.com/news/776491/بازی-ایرانی-مختار-فصل-قیام-کجا-دریافت-کنیم

جهان نيوز
  https://www.jahannews.com