کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

طالبان: دولت کنونی موقت است

25 شهريور 1400 ساعت 13:34

سخنگوی طالبان با اشاره به شرایط کنونی افغانستان به آزادسازی ذخایر مالی افغانستان تاکید کرد و اظهار داشت که دولت کنونی این کشور موقت است.


به گزارش جهان نیوز به نقل از تسنیم، «ذبیح الله مجاهد» سخنگوی طالبان اعلام کرد که دولت کنونی افغانستان موقت است و تبادل نظر درباره فراگیر شدن این دولت هنوز ادامه دارد.

وی در گفت‌وگو با شبکه «ان. اچ.کی» از جامعه بین‌المللی خواست تا دولت کنونی طالبان را به رسمیت بشناسد و ذخایر مالی افغانستان نیز توسط آمریکا آزاد شود.

مجاهد با تاکید بر روابط حسنه با همه کشورها گفت که ما می‌خواهیم که از طریق دیپلماسی روابط خوبی با جامعه بین‌المللی ایجاد کنیم. هر آنچه چیز که به نفع مردم افغانستان به نفع جامعه بین المللی است و ثبات در این کشور به نفع تمام جهان است.

سخنگوی طالبان پیش از این نیز بارها تاکید کرده بود که از خاک افغانستان هیچ کشوری تهدید نخواهد شد همچنین در مسائل سیاسی این کشور نیز اجازه دخالت به کسی از جمله پاکستان نخواهیم داد.

وی هفته گذشته در همایشی در ولایت «پکتیا» گفته بود که جامعه جهانی در آینده نزدیک دولت جدید افغانستان را به‌رسمیت خواهد شناخت.

مجاهد خبر داده بود که تلاش‌ها برای به رسمیت‌ شناختن جریان دارد، پیام‌های مثبتی دریافت شده است؛ «امارت اسلامی» به سطح جهانی به رسمیت شناخته خواهد شد.

تاکنون کشوری دولت جدید افغانستان را به رسمیت نشناخته است و برخی کشورهای منطقه بر ضرورت ایجاد دولت فراگیر که از همه مردم افغانستان نمایندگی کند نیز تاکید دارند.


کد مطلب: 776265

آدرس مطلب: https://www.jahannews.com/news/776265/طالبان-دولت-کنونی-موقت

جهان نيوز
  https://www.jahannews.com