دوشنبه ۱۳ تير ۱۴۰۱ - 4 Jul 2022
 
۰

بلایی که کرونا بر سر سبک غذا خوردن ما آورد

شنبه ۲۰ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۰۴
کد مطلب: 775649
همه‌گیری بیماری کرونا، سلامت روانی جمعی ما را تحت تأثیر قرار داده است. بسیاری از ما مجبور شدیم غم و استرس بی‌سابقه‌ای را پشت سر بگذاریم، اغلب در حالی که از دوستان و خانواده خود جدا شده‌ایم.
بلایی که کرونا بر سر سبک غذا خوردن ما آورد
به گزارش جهان نيوز به نقل از میزان، سوزان آلبرز، روانشناس، می‌گوید: اگر شما مستعد ابتلا به افسردگی، اضطراب یا اختلالات تغذیه‌ای بودید، آنچه در سال گذشته مشاهده کردیم این است که این همه‌گیری کرونا واقعاً تعداد افرادی را که با مشکلات روانی دست و پنجه نرم می‌کنند افزایش داده است و همچنین ممکن است توضیح دهد که چرا ما شاهد افزایش تعداد افرادی بوده‌ایم که در مورد اختلالات تغذیه به مراکز درمانی تماس می‌گرفتند.

در نظرسنجی مجله بین‌المللی اختلالات تغذیه که در آگوست ۲۰۲۰ منتشر شد، حدود ۷۰ ٪ اختلالات تغذیه‌ای در دوران همه‌گیری، به دلیل افزایش نگرانی‌های مربوط به غذا خوردن، شکل ظاهری و وزن، انگیزه برای فعالیت بدنی، تنهایی، غم و اندوه عنوان شده است.

اما چرا اختلالات تغذیه‌ای در طول همه گیری کرونا افزایش یافت؟
توصیه‌هایی مانند فاصله‌گذاری اجتماعی به ما در برابر کرونا کمک کرد. با این حال، جدا شدن از دوستان و خانواده از نظر عاطفی عذاب‌آور بود. دکتر آلبرز می‌گوید: در طول همه‌گیری کرونا، سطوح بالاتری از افسردگی، اضطراب و استرس وجود داشت، و این یک نمونه واقعی بود که دوره‌های انزوا و قطع ارتباط بر سلامت روان تاثیرگذار است.
وی می‌افزاید: انزوا محیط مناسبی را برای رشد اختلالات تغذیه‌ای فراهم می‌کند. وقتی تنها هستید می‌توانید به هر نحوی که می‌خواهید غذا بخورید، یا نخورید. ما سطوح شدید انزوا را با همه‌گیری تجربه کرده‌ایم.

انواع مختلف اختلالات تغذیه چیست؟
دکتر آلبرز می‌گوید: اختلالات تغذیه ناشی از نحوه فکر، احساس و ارتباط مردم با غذا در زندگی است. اختلالات تغذیه، یک وضعیت روانی است که در آن افراد مشغول عادات غذایی ناسالمند.

اختلالات شایع تغذیه عبارتند از:
بی‌اشت‌هایی
بولیمیا
اختلال پرخوری
اختلال در مصرف مواد غذایی محدودکننده (ARFID)

چه چیزی باعث اختلالات خوردن می‌شود؟
اختلالات خوردن تنها توسط یک عامل یا محرک ایجاد نمی‌شود. دکتر آلبرز می‌گوید: وقتی به ژنتیک افراد نگاه می‌کنیم، می‌توانیم اعضای مختلف خانواده را که با اختلالات خوردن دست و پنجه نرم کرده‌اند، ببینیم. با این حال، یک مولفه اجتماعی/روانی نیز وجود دارد. اگر مشکلات عزت نفس دارید یا کمال‌گرا هستید، این مشکلات می‌تواند شما را مستعدتر کند، گروه دوستان یا اطرافیان شما نیز ممکن است تأثیر داشته باشند. اگر دوستانی دارید که با غذا خوردن مشکل دارند یا زیاد در مورد رژیم غذایی صحبت می‌کنند، اگر در فرهنگ رژیم غذایی اشتباه غوطه‌ور هستید نیز ممکن است آسیب‌پذیر باشید.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *