دوشنبه ۱۳ تير ۱۴۰۱ - 4 Jul 2022
 
۹
۹

خواب عجیب علامه امینی درباره عذاب «شمر»

جمعه ۱۲ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۵۱
کد مطلب: 774948
مدتها فکر می‌کردم که خداوند چگونه شمر ملعون را عذاب می‌کند؟ و جزای آن تشنه لبی و جگر سوختگی حضرت سیدالشهدا(ع) را چگونه به او می‌دهد؟
خواب عجیب علامه امینی درباره عذاب «شمر»
به گزارش جهان نيوز، شبی در عالم رویا دیدم که امیرالمؤمنین(ع) در مکانی خوش آب و هوا، روی صندلی نشسته و من هم خدمت آن جناب ایستاده‌ام، در کنار ایشان دو کوزه بود، فرمود:

این کوزه‌ها را بردار و برو از آنجا آب بیاور و اشاره به محلی فرمود که بسیار باصفا و با طراوت بود، استخری پرآب و درختانی بسیار شاداب در اطراف آن بود که صفا و شادابی محیط و گیاهان قابل بیان و وصف نیست.

کوزه‌ها را برداشته و رو به آن محل نهادم آنها را پرآب نموده حرکت کردم تا به خدمت امیرالمومنین(ع) باز گردم.

ناگهان دیدم هوا رو به گرمی نهاده و هر لحظه گرمی هوا و سوزندگی صحرا بیشتر می‌شد، دیدم از دور کسی به طرف من می‌آید و هرچه او به من نزدیکتر می‌شد هوا گرمتر می شد گویی همه این حرارت از آتش اوست، در خواب به من الهام شد که او شمر، قاتل حضرت سیدالشهدا(ع) است. وقتی به من رسید دیدم هوا به قدری گرم و سوزان شده است که دیگر قابل تحمل نیست، آن ملعون هم از شدت تشنگی به هلاکت نزدیک شده بود، رو به من نمود که از من آب بگیرد، من مانع شدم و گفتم: اگر هلاک هم شوم نمی گذارم از این آب قطره‌ای بنوشد.

حمله شدیدی به من کرد و من ممانعت می نمودم، دیدم اکنون کوزه‌ها را از دست من می‌گیرد لذا آنها را به هم کوبیدم، کوزه‌ها شکسته و آب آنها به زمین ریخت چنان آب کوزه‌ها بخار شد که گویی قطره آبی در آنها نبوده است،او که از من ناامید شد رو به استخر نهاد، من بی‌اندازه ناراحت و مضطرب شدم که مبادا آن ملعون از آب استخر بیاشامد و سیراب گردد، به مجرد رسیدن او به استخر، آب استخر خشک شد چنان که گویی سالهاست یک قطره آب در آن نبوده است. درختان هم خشک شده بودند او از استخر مأیوس شد و از همان راه که آمده بود بازگشت. هرچه دورتر می‌شد، هوا رو به صافی و شادابی و درختان و آب استخر به طراوت اول بازگشتند.

به حضور امیرالمؤمنین(ع) شرفیاب شدم، فرمودند: خداوند متعال این چنین آن ملعون را جزا و عقاب می‌دهد، اگر یک قطره آب آن استخر را می‌نوشید از هر زهری تلخ تر و هرعذابی برای او دردناک تر بود. بعد از این فرمایش از خواب بیدار شدم.

لعن الله قاتلیک یا اباعبدالله الحسین (ع)

پی نوشت ها :
۱-البدایه النهایه، ج ۸، ص ۲۹۷
۲-یادنامه علامه امینی ص ۱۳ و ۱۴
۳-سرنوشت قاتلان شهدای کربلا، عباسعلی کامرانیان
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


داود
Iran, Islamic Republic of
صل الله علیک یا ابا عبدالله الحسین....
Iran, Islamic Republic of
لعنت بر دشمنان اسلام
Iran, Islamic Republic of
لعنت خدا بر قاتلین ائمه اطهار(س)
Iran, Islamic Republic of
سبحان الله
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
احسنت خوش به حالش
Iran, Islamic Republic of
فی سبیل الله گذشت از جان و اسلام را احیا کرد
بهترین عزیزانش را در این ره فدای عالم کرد
پس از این همه فتنه و آشوب اگر مسلمانیم ولله
مدیون حسینیم و این خون که ثارالله نثار کرد
Iran, Islamic Republic of
ما کشورمون ایران رو دوست داریم اهل‌بیت رو دوست داریم حجاب و حیا را می‌خواهیم نمی‌خواهیم مثل کشورهای غربی بی بندوباری ازاد باشه آخرت را بر دنیا ترجیح می‌دهیم لذا از مسولین می‌خواهیم ریشه ای فساد اخلاقی و اقتصادی و اداری را در جامعه بزدایند و کشور ما همیشه ایران حسینی باشد
گندم
Iran, Islamic Republic of
پس امیدداشته باشیم که روزی شاهد عذاب کسایی باشیم که زندگی رو به مردم تنگ کردن واینقد تحت فشار گذاشتن
Iran, Islamic Republic of
خداوند لعنت کند دشمنان اهل البیت را..