جمعه ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ - 12 Aug 2022
 
۰
نتایج روز نهم پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو؛

سومین طلای زهرا نعمتی در مسابقات پارالمپیک/ دبل نقره‌ای علی پیروج و مهدی اولاد/ صعود مقتدرانه تیم والیبال نشسته به فینال

پنجشنبه ۱۱ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۲۵
کد مطلب: 774799
نهمین روز از بازی‌های پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو با کسب مدال طلا توسط زهرا نعمتی، نایب قهرمانی علی پیروج و مهدی اولاد و صعود تیم ملی والیبال نشسته به فینال پیگیری شد.
سومین طلای زهرا نعمتی در مسابقات پارالمپیک/ دبل نقره‌ای علی پیروج و مهدی اولاد/ صعود مقتدرانه تیم والیبال نشسته به فینال
گروه ورزش جهان نيوز: در نهمین روز از بازی‌های پارالمپیک 2020 توکیو، ورزشکاران کشورمان در پنج رشته تیراندازی با کمان، دوومیدانی، پاراکانو، بسکتبال با ویلچر و والیبال نشسته به مصاف رقبای خود رفتند که حاصل تلاش آنها، کسب یک طلا توسط زهرا نعمتی، نایب قهرمانی علی پیروج و مهدی اولاد، فینالیست شدن تیم ملی والیبال نشسته، پایان کار تیم بسکتبال با ویلچر با عنوان نهمی و راهیابی دو نماینده پاراکانو به نیمه نهایی پیگیری شد.

نتایج بدست آمده و تصاویر مربوط به رقابت ورزشکاران ایران به شرح زیر است:

* دوومیدانی:
علی پیروج ملی‌پوش کشورمان بعدازظهر امروز در مسابقه پرتاب نیزه کلاس T13 با حریفانی از رومانی، لهستان، اسپانیا، بریتانیا، کوبا و جمهوری آذربایجان رقابت کرد. وی در پرتاب‌های اول تا پنجم رکوردهای 60.16 متر، 60.47 متر، 55.68 متر، 59.14 متر و 63.41 متر را بر جا گذاشت و در تلاش ششم نیز نیزه را 64.30 متر پرتاب کرد تا ضمن ثبت بهترین رکورد شخصی‌اش به مقام نایب قهرمانی برسد و صاحب مدال ارزشمند نقره در نخستین حضور بین‌المللی‌اش شود.


 
* والیبال نشسته:
تیم ملی ایران از ساعت 16 و در مرحله نیمه نهایی به مصاف بوسنی رفت و با ارائه یک عملکرد بسیار خوب، 3 بر صفر و با نتایج 25 بر 16، 25 بر 16 و 25 بر 17 به برتری دست یافت و مقتدرانه راهی فینال شد.
 
تیم ملی کشورمان به عنوان مدافع عنوان قهرمانی روز شنبه در فینال به مصاف روسیه خواهد رفت.
 


* دوومیدانی:
علی اصغر جوانمردی در ماده پرتاب وزنه کلاس F35 با حریفانی از هند، ایتالیا، کمیته پارالمپیک روسیه، لتونی، آرژانتین، چین و ازبکستان رقابت کرد  و در رده چهارم ایستاد.

وی در پرتاب‌های اول تا پنجم به ترتیب رکوردهای 15.22 متر، 15.40 متر، 14.97 متر، 14.50 متر، 15.19 متر را به ثبت رساند و در پرتاب ششم نیز خطا کرد و با توجه به بهترین عملکردش یعنی 15.40 متر در رده چهارم قرار گرفت.

جوانمردی برای کسب مدال برنز تنها یک سانتیمتر با نفر سوم فاصله داشت.



* بسکتبال با ویلچر:
تیم ملی ایران از ساعت 8 صبح در رقابت برای رتبه نهم و دهم به مصاف کره جنوبی رفت و با کسب پیروزی 64 بر 54 مقابل این حریف در رده نهم بازی‌های پارالمپیک 2020 توکیو ایستاد.

این بازی با برتری کره‌ای ها آغاز شد و کوارتر اول  16 بر 10 به نفع حریف به پایان رسید. شرایط در کوارتر دوم به نفع ایران تغییر کرد و شاگردان آقاکوچکی به پیروزی 16 بر 14 دست یافتند تا نیمه اول 30 بر 26 شود.

در کوارتر سوم یکی از بهترین عملکردهای تیم ایران رقم خورد و نتیجه 21 بر 12 به ثبت رسید تا تیم کشورمان از حریف جلو بیفتد. کوارتر چهارم نیز با برتری 17 بر 12 ایران همراه بود تات در نهایت شاگردان عباس آقاکوچکی 64 بر 54 پیروز شوند و به مقام نهمی برسند.

امتیازآورترین بازیکن تیم ایران در این بازی محمدحسن سیاری بود که 26 امتیاز گرفت.
تیم ایران در دوره قبلی بازی‌های پارالمپیک در رده دهم ایستاده بود، اما در بازی‌های 2020 توکیو یک پله پیشرفت داشت و رتبه نهم را به خود اختصاص داد.

* دوومیدانی:
رقابت پرتاب دیسک کلاس F11 از ساعت 6:02 صبح با حضور مهدی اولاد و نورمحمد آرخی، دو ملی‌پوش کشورمان پیگیری شد. در این رقابت که علاوه بر نمایندگان ایران، پرتابگرانی از لهستان، کمیته پارالمپیک روسیه (2 نفر)، اسپانیا، برزیل، اتریش و ایتالیا نیز حضور داشتند، اولاد به مدال نقره دست یافت و آرخی در رده ششم ایستاد.

مهدی اولاد که در همین دوره از بازی‌های پارالمپیک در پرتاب وزنه به یک مدال طلا نیز دست یافته است، در پرتاب اول رکورد 39.22 را به ثبت رساند، اما در پرتاب دوم مرتکب خطا شد. وی در تلاش‌های سوم و چهارم دیسک را 39.68 متر و 40.60 متر پرتاب کرد. اولاد در پرتاب‌ پنجم خطا کرد و در پرتاب ششم رکورد 38.21 متر را داشت و در نهایت با بهترین عملکردش یعنی 40.60 متر به مقام نایب قهرمانی دست یافت و شانزدهمین مدال‌آور کاروان ایران لقب گرفت.

همچنین نورمحمد آرخی رکوردهای 28.78 متر، 30.19 متر، 31.77 متر و 33.37 متر را در پرتاب‌های اول، سوم، پنجم و ششم داشت و در پرتاب‌های اول و سوم نیز مرتکب خطا شد.

در پایان این رقابت «الساندرو رودریگو داسیلوا» از برزیل ضمن شکستن رکورد پارالمپیک، صاحب مدال طلا شد. همچنین «اونِی تاپیا» از ایتالیا به مدال برنز دست یافت.
 


* تیراندازی با کمان:
زهرا نعمتی از ساعت 7:15 صبح و در مرحله یک‌هشتم نهایی ماده ریکرو انفرادی بانوان به مصاف «اِستِولانا بارانتسِوا» از کمیته پارالمپیک روسیه رفت و با نتیجه 6 بر 5 به پیروزی دست یافت.

نعمتی از ساعت 13:30 به وقت تهران در مرحله یک چهارم نهایی به مصاف «فابیولا درگوویچس» از برزیل رفت و با نتیجه 7 بر یک به پیروزی رسید و راهی دور نیمه‌نهایی شد.

زهرا نعمتی در دور نیمه‌نهایی مسابقات به مصاف دوروتیا پویمنیدو از یونان رفت و با نتیجه 6 بر 2 به پیروزی رسید و فینالیست شد.

نعمتی در دیدار فینال به مصاف وینچنزا پتریلی از ایتالیا رفت و با نتیجه 6 بر 5 به پیروزی رسید و طلایی شد. نعمتی در سه پارالمپیک پی در پی صاحب مدال طلا شده است. او در لندن، ریو و حالا در توکیو موفق به کسب مدال طلا شده است.



* پاراکانو:
اسلام جاهدی از ساعت 6:45 صبح در مرحله مقدماتی کانو انفرادی انفرادی 200 متر کلاس VL2 و در گروه دوم با نمایندگان بلاروس، اسپانیا، پرتغال و مجارستان رقابت کرد و با زمان 1:01.395 دقیقه در رده چهارم قرار گرفت و راهی نیمه نهایی شد. در پایان این مسابقه نماینده پرتغال فینالیست شد و سایر ورزشکاران به نیمه نهایی رفتند. رقابت در مرحله نیمه نهایی روز شنبه 13 شهریور برگزار می‌شود.

شهلا بهروزی‌راد از ساعت 6:50 در مرحله مقدماتی کایاک انفرادی 200 متر کلاس KL3 در گروه اول با نمایندگان استرالیا، آلمان، بریتانیا و سوئد رقابت کرد و با زمان 54.755 ثانیه در رده چهارم ایستاد و راهی نیمه نهایی شد. در این رقابت نماینده بریتانیا به طور مستقیم گام به فینال گذاشت. رقابت در مرحله نیمه نهایی روز شنبه 13 شهریور برگزار می‌شود.


نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *