دوشنبه ۷ آذر ۱۴۰۱ - 28 Nov 2022
 
۱
۱
یکی از یاران سابق احمدشاه مسعود:

حمله طالبان به پنجشیر شکست خورد

سه شنبه ۹ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۰۳
کد مطلب: 774685
یکی از یاران سابق احمدشاه مسعود از شکست و عقب نشینی طالبان در حمله شب گذشته به ولایت پنجشیر خبر داد.
حمله طالبان به پنجشیر شکست خورد
به گزارش جهان نيوز، فهیم دشتی از یاران سابق احمد شاه مسعود امروز سه شنبه در پیامی ویدئویی اعلام کرد که حمله شب گذشته طالبان به بخش هایی از ولایت پنجشیر با شکست منتهی شده است.

وی در ادامه اضافه کرد که در نتیجه این شکست، طالبان با دادن تلفاتی عقب نشینی کردند.

فهیم دشتی در ادامه افزود: نیروهای طالبان شب گذشته به غرب دره پنجشیر حمله کردند. چند نفر از آنان کشته و زخمی شدند.

این در حالیست که احمد مسعود رهبر مقاومت در ولایت «پنجشیر» افغانستان پیشتر به فارین پالیسی گفته بود چنانچه طالبان دولتی فراگیر تشکیل داده و برابری حقوق همه افغان ها را تضمین کند؛ نبرد با این گروه را متوقف خواهد کرد.

وی در این باره افزود: اگر طالبان قدرت را با همه تقسیم کند، عدالت برقرار و با همه بر مبنای مساوات و برابری رفتار کند، من هم کوتاه آمده و سیاست را ترک می کنم. دولت اشرف غنی رئیس جمهور سابق افغانستان، بسیاری از کشورهای منطقه را به سمت طالبان سوق داد. غنی از موعظه های قوم گرایانه گرفته تا سیاست های آبی، همسایگان ما را تحریک کرد و از خود راند و آنها هم بیش از پیش به طالبان نزدیک شدند.

پنجشیر تنها ولایت افغانستان است که خارج از تصرف طالبان باقی مانده حال آنکه این گروه بارها تاکید کرده که به دنبال حل مسالمت آمیز مشکل است.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


ایران بعنوان پرچمدار دفاع از مظلوم باید به دفاع از پنجشیر بشتاید