پنجشنبه ۹ تير ۱۴۰۱ - 30 Jun 2022
 
۰
۳

جوکار: همه مشکلات یک شبه حل نمی‌شود

جمعه ۵ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۸
کد مطلب: 774224
رفع مشکلات فراوان کشور به ویژه در زمینه اقتصادی یک شبه میسر نمی‌شود و باید به دولت جدید فرصت دهیم تا راهکار خود در این باره را اجرا کند.
جوکار: همه مشکلات یک شبه حل نمی‌شود
به گزارش جهان نيوز، محمد صالح جوکار رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس در گفتگو با مهر، با بیان اینکه کشور شرایط بسیار سختی دارد، اظهار داشت: عملکرد دولت روحانی در هشت سال گذشته قابل قبول نبود و این دولت با ضعف و سوءمدیریت خود، مشکلات زیادی را برای کشور به وجود آورد.

وی با تاکید بر اینکه دولت رئیسی برای رفع مشکلات کشور مسیر سختی پیش رو دارد، گفت: رفع مشکلات فراوان کشور به ویژه در زمینه اقتصادی یک شبه میسر نمی‌شود و باید به دولت جدید فرصت دهیم تا برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام دهد، راهکارهایی را در نظر گیرد و کشور را از این شرایط سخت خارج کند.

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها با بیان اینکه دولتمردان سابق باید با وجود اتمام کارشان، پاسخگوی عملکرد ضعیف خود باشند، ادامه داد: نباید شرایط به گونه‌ای باشد که مسئولان ما با پایان کار و فعالیتشان در بخش‌های مختلف کشور در حاشیه امن قرار گیرند و باید درباره عملکرد خود به نهادهای ذیربط پاسخ دهند.

جوکار با بیان اینکه مسئولان باید پاسخ دهند که از امکانات، اعتبارات و ظرفیت‌های کشور در دوران مسئولیت خود چگونه و در چه راستایی استفاده کردند، گفت: مسئولان باید نسبت به کم‌کاری و ترک فعل خود پاسخگو باشند. آنان نباید با خیالت راحت در دوران مسئولیتشان هر اقدام اشتباهی انجام دهند و سپس هم در حاشیه امن قرار گیرند.

وی درباره اولویت‌های اصلی دولت رئیسی، تاکید کرد: افزایش ارزش پول ملی باید یکی از اولویت‌های اصلی دولت باشد که البته برای تحقق این مسئله لازم است ساختار بودجه کشور اصلاح شود.

نماینده مردم یزد در مجلس با بیان اینکه با اصلاح نظام بودجه‌ریزی و بهره‌گیری از منابع و توانمندی‌های داخلی می‌توان از بسیاری از مشکلات فعلی عبور کرد، گفت: رفع تورم و گرانی‌های افسارگسیخته، ایجاد ثبات اقتصادی و اشتغال و ساماندهی وضعیت اسفبار مسکن از جمله مواردی است که باید در اولویت دولت سیزدهم قرار گیرد.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
وضعیت امروز ایران نتیجه اعتماد به دولت روحانی است.
Iran, Islamic Republic of
برخورد با گرانفروشی متاسفانه از سال 1397 تاکنون عمل و اجرا نشده است.
شکایت و اعتراض ما را به گوش مسئولان در پایتخت برسانید
Iran, Islamic Republic of
شکایت و اعتراض ما را به گوش مسئولان در پایتخت برسانید یک نفر مقام مسئول از دولت و مجلس پاسخ بدهد این دو قوه در کشور چه کاره هستند چرا در مورد مشکلات کارمندان، کارگران و بازنشستگان هیچ کاری نمی کنند و تاکنون سکوت اختیار کرده اند؟