کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

ترور پشت ترور در سرزمین های اشغالی

تسنیم , 31 مرداد 1400 ساعت 10:45

موج ترورها در اسرائیل همچنان ادامه دارد و یک اسرائیلی دیگر به‌ شکل مبهمی در خیابان‌های اسرائیل ترور شد.


به گزارش جهان نیوز، در حالی روزنامه هاآرتص در صفحه خود در فضای مجازی از قتل یک اسرائیلی دیگر پرده برداشت که مسئولین اسرائیلی حاضر به اعلام صریح علت وقوع قتل‌های مسلحانه در خیابان‌های اسرائیل نیستند.

براساس گزارش این رسانه عبری‌زبان، آخرین قربانی ترورهای (زنجیره‌ای) در اسرائیل جان خود را در خیابان‌های الرمله از دست داده است.

به‌نوشته هاآرتص طی دو سال گذشته اسرائیل شاهد موج گسترده‌ای از ترورهای بسیار خطرناک شده است که آخرین آنها «لورین تاوال» 28ساله است که جمعه‌شب از پای در آمد.

پلیس اعتراف کرد این زن بارها در رابطه با تهدیدشدنش به پلیس اطلاع داده بود اما از بیم آن که وضعیت زندگی او و خانواده‌اش دستخوش مشکل بیشتری شود، کمکی از پلیس دریافت نکرده است.

این زن نیز همچون بقیه قربانیان چند ماه گذشته به‌ضرب گلوله افراد ناشناس و در حالی که به‌تنهایی در خودروی خود مشغول رانندگی بود کشته شد.

نکته قابل تأمل این که همسر این زن  نیز در سال 2015 به‌ضرب گلوله افراد ناشناس کشته شده بود.

گرچه پلیس تلاش می‌کند این وقایع را به تسویه‌حساب‌های داخلی و قومیتی مرتبط بداند اما به‌اعتقاد برخی از کارشناسان مسایل و شکاف‌های عمیق اجتماعی دیگری هم در جامعه اسرائیلی وجود دارند که نهادهای امنیتی اسرائیلی اجازه انتشار آن را نمی‌دهند.


کد مطلب: 773685

آدرس مطلب: https://www.jahannews.com/news/773685/ترور-پشت-سرزمین-های-اشغالی

جهان نيوز
  https://www.jahannews.com