جمعه ۱۰ تير ۱۴۰۱ - 1 Jul 2022
 
۰

تهران به چه تعداد واگن مترو نیاز دارد؟

جمعه ۲۹ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۶:۰۴
کد مطلب: 773385
عضو شورای اسلامی شهر تهران در مورد کمبود واگن مترو در شهرداری تهران توضیحاتی داد.
تهران به چه تعداد واگن مترو نیاز دارد؟
به گزارش جهان نيوز، سیدجعفر تشکری هاشمی عضو شورای اسلامی شهر تهران در گفت‌وگو با میزان در مورد توجه به واگن سازی در داخل کشور اظهار کرد: موضوع واگن سازی در داخل کشور از سال ۸۶ آغاز شده و کار تولید داخلی در همان زمان مورد توجه ویژه بوده است؛ در دوره شورای پنجم این موضوع ادامه داشت و در دوره ششم پیگیری خواهد شد.

وی افزود: تلاش خواهیم کرد در دوره ششم مدیریت شهری توجه ویژه‌ای به تولید واگن داخلی داشته باشیم و در صورت نیاز قطعات را وارد کنیم تا بحث گسترش حمل و نقل ریلی مورد توجه قرار بگیرد.

عضو شورای اسلامی شهر تهران در مورد کمبود واگن در شهر تهران گفت: برای خط ۶ و ۷ بیش از ۶۰۰ واگن نیاز است و اگر بخواهیم به حدفاصل کمتری از نظر زمانی برسیم حداقل دو هزار واگن نیازمندیم.

تشکری هاشمی در مورد اولویت‌های کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران گفت: این کمیسیون نگاه تخصصی به حمل و نقل عمومی دارد و تلاش می‌کند مشکلات را حل کند؛ همچنین در بحث عمران توجه به پروژه‌های نیمه تمام خواهد بود مانند ادامه پروژه بزرگراه یادگار امام (ره) که باید به پایان برسد.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *