جمعه ۲۸ مرداد ۱۴۰۱ - 19 Aug 2022
 
۰
۲

طالب‌زاده: دشمن از حزب‌اللهی‌های باسواد می‌ترسد

پنجشنبه ۱۴ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۳:۱۳
کد مطلب: 771898
مستندساز سرشناس کشور با تأکید بر ضرورت هوشیاری و آگاهی نسبت به مسائل جهان، گفت: آمریکا، انگلستان و فرانسه از باسوادهای حزب‌الهی می‌ترسند، بنابر این انقلاب اسلامی امروز خدمه می‌خواهد و هرکس در هر کجا هست باید فرصت‌ها را غنمیت بداند.
طالب‌زاده: دشمن از حزب‌اللهی‌های باسواد می‌ترسد
به گزارش جهان نيوز، نادر طالب‌زاده در مراسم افتتاحیه نخستین دوره تدریس و تبیین آثار معرفتی و توحیدی بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران با عنوان «پروانه_شو» و آغاز به کار دوره‌های تکمیلی بی‌نهایت که امروز در مجتمع دانشجویی امام‌رضا(ع) مشهد مقدس برگزار شد، اظهار کرد: ما در رساندن معارف جهان اسلام به غرب ضعیف هستیم و  هنوز کاری انجام نداده‌ایم که غرب را تکان بدهد، بنابر این انجام چنین کاری امروز بیشتر از همیشه ضرورت دارد.

این مستندساز سرشناس کشور با بیان اینکه امروز نیاز به نخبگانی داریم که به زبان‌های خارجی آشنا باشند، مقاله‌ بخوانند و در جریان مسائل سیاسی جهان قرار بگیرند، ابراز کرد: در غیر این‌صورت باید پای میز مذاکره‌ای بنشینیم و بر سر منافع خودمان با دشمن گفت‌وگو کنیم و در مقابل آنها القا می‌کنند که شما می‌خواهید بمب بسازید و ما را در یک بازی می‌اندازند.

وی با اشاره به اینکه برای کاری که نکرده‌ایم باید مذاکره کنیم پس توجه داشته باشیم امروز خیلی کار داریم، افزود: دانشجویان و طلاب برای بیداری در برابر دشمن فیلم بسازند، مقاله بخوانند و از هر آن‌چه در جهان می گذرد آگاه باشند، چرا که امروز وقت برای خوابیدن باقی نمانده است. 

طالب‌زاده با تأکید بر اینکه آمریکا، انگلستان و فرانسه از باسوادهای حزب‌الهی می‌ترسند، بیان کرد: انقلاب اسلامی خدمه می‌خواهد، بنابر این هرکس در هر کجا هست باید فرصت‌ها را غنمیت بداند.

وی با ابراز خرسندی از حضورش در این دوره از تبیین اندیشه‌های امام خمینی (ره) با حضور اساتید برجسته اذعان کرد: شمشیر دانش شما را تیز و برای آمادگی با دشمن توانمند می‌کند.
 
حصول معرفت عقلانی در اولویت
در ادامه این مراسم تولیت مدرسه علمیه مروی تهران گفت: مرحوم علامه طباطبایی که بزرگ‌مفسری در عالم شیعه است می‌فرماید مقام دعوت‌کنندگی از آن انبیا است که به تبع به رسول‌الله تخصص یافته است. این تبعیت به تبعیت از اهل بیت عصمت و طهارت نیز تعبیر شده است.

آیت‌اله محمدباقر تحریری با اشاره به اهمیت جایگاه دعوت به دین افزود: جایگاه دعوت چنین است که خود را در معرض پذیرش مشکلات گوناگون قرار می‌دهد و در مقابل آن کسانی که این دعوت را نپذیرند و با آن مقابله کنند خود را در معرض هلاکت قرار می‌دهند.

وی ادامه داد: فرق میان رسول و نبی هم در این است. رسول چنین جایگاهی دارد که اتمام حجت می‌کند و نبی این جایگاه را ندارد. رسول الله خود را در جایگاهی قرار دادند که خطر را به جان خریدند.

استاد اخلاق حوزه با اشاره به اینکه این فضیلت متعالی با آیه ولایت و تطهیر در کنار هم ما را به درکی از اهمیت رسالت پیامبر و امامان می‌رساند، ابراز کرد: حصول و تحصیل معرفت عقلانی نسبت به خدای متعال و معارف دین اهمیت دارد و همین است که برگزاری چنین دوره‌های معرفتی ضروری است.

وی یادآور شد: از احادیث برآمده است که حق معرفت خدای متعال شناخت اوست و برماست که به توصیه علمای دین خود در این مسیر گام برداریم. 

آیت‌اله تحریری در خاطرنشان کرد: نیازی به پیگیری مستمر وجود دارد و این تنها یک شروع است. چه کسانی که در حوزه و دانشگاه و چه سایران باید دقت در ژرف‌اندیشی برای تعلیم معرفت دینی داشته باشند.

زندگی علی‌وار افسانه نیست!
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی نیز در ادامه مراسم از طریق ویدئو کنفرانس درباره برگزاری این دوره از برنامه‌های تبیین اندیشه‌های امام خمینی (ره) گفت: مسئله فقط پاسخ به شبهات نیست و در واقع صرفا دانستن نیست که اهمیت دارد بلکه از خیلی از مفاهیم باید برای کسانی که در معرض حمله دشمن قرار گرفته‌اند، رمزگشایی شود.

حجت الاسلام شیخ محمد قمی با بیان اینکه دین باید اقامه شود و قیام مردم اتفاق افتد و خوش به حال کسانی که در این مسیر سر دم‌دار هستند، بیان کرد: سعادتی برای همه ما بود که در دورانی زندگی کنیم که امام خمینی راهنمای ما باشد. این را هم باید بگویم که علی‌وار زندگی کردن افسانه نیست و تا مرزهای عصمت پیش رفتن هم افسانه نیست چون ما آن را در رفتار کسانی چون رهبر انقلاب اسلامی دیده‌ایم. 

حجت الاسلام قمی خاطرنشان کرد: اینکه ما امکان بهره‌مندی از اندیشه‌های امام را داریم و خوشبختانه می‌بینیم که چنین رویدادهایی رقم می‌خورد جای شکرگذاری دارد. 

وی با تأکید بر اینکه بدون بهره‌مندی‌های علمی، بینشی، نگرشی و اندیشه‌ای شاید نتوانیم بارهای بزرگ را بر دوش بکشیم، تصریح کرد: برای این هدف باید وقت گذاشت و کار کرد. در پس این هیاهوی عشق به امام اگر یک تعمیق بینشی نباشد و یک سلوک معنوی نباشد کارمان آن اثرگذاری که باید را نخواهد داشت.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با اشاره به اینکه آنچه در این دوره آموزشی رقم می‌خورد مایه مباهات و افتخار است، افزود: ما به آدم‌های جامع و عمیقی نیاز داریم و شما نباید خودتان را دست‌کم بگیرید. خداوند عالم استعدادهایی در وجود شما نهاده است که می‌تواند از شما سربازی برای نهضت اسلامی بسازد.

وی با بیان اینکه خوشبختانه امکانات خوبی در این رویداد فراهم شده و دانشجویان و طلاب باید از این فرصت مغتنم نهایت بهره را ببرند، ابراز کرد: مهم‌ترین اتفاق که می‌تواند در این جریان رخ دهد این است که اهل دقت و اهل علم و معرفتی را به منبعی غنی از معارف متصل کند و جوانان جویای علم و معرفت را به اراده‌ای فولادین مجهز کند تا در مسیر حرکت نهضت اسلامی باشند.

امام خمینی تجلی مباهله در دوره معاصر را نشان داد
در ادامه مدیرعامل بنیاد کرامت رضوی با تأکید بر اهمیت توجه به اندیشه‌های امام خمینی (ره) گفت: امروز روز مباهله است و امام خمینی (ره) کسی بود که تجلی مباهله را به ما در دوره معاصر نشان داد. امامی که یک تنه و با توکل محض بر خدا آمد جلوی همه دنیا ایستاد و موفق شد. برخی می‌گویند امام گفته است که ما قائل به تکلیف هستیم اما این را رهبری به درستی توضیح دادند که ما مأمور به تکلیف و تدبیر برای رسیدن به نتیجه هستیم. 

حسین استادآقا با بیان اینکه  از ابتدای انقلاب تا امروز نشان دادیم که در جنگ سخت خیلی خوب کار کرده‌ایم و چیزی کم نداریم، اظهار کرد:  امروز به توانمندسازی خود در جنگ نرم نیاز داریم و این همان دوره‌ای است که شما در آن حضور دارید. ما در حوزه جنگ نرم باید به پیش‌بینی شرایط بپردازیم و این دوره‌ها ما را برای مقابله با دسیسه‌های دشمن آگاه می‌کند. 

وی با بیان اینکه برای پشتکار در فعالیت‌هایمان الگوی همه ما باید رهبری باشد تأکید کرد: دشمن امروز فعال است و بیکار ننشسته و همه ما امروز باید بسیار کار کنیم و اصلا وقتی برای استراحت نمانده است. در این دوره‌ها خوشبختانه زمینه‌های مناسب تقویت فکری شرکت‌کنندگان فراهم شده است که بسیار مهم است. 

گفتنی است؛ در پایان این مراسم علاوه بر رونمایی از پوستر این دوره، هدایایی معنوی به همراه کتاب‌هایی پیرامون اندیشه امام خمینی (ره) به شرکت‌کنندگان اهدا شد.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
ملت ایران از سال 2011 تاکنون به همراه عراق، سوریه، روسیه و لبنان در نبرد با تروریست‌ها مورد حمایت انگلیس و متحدانش به همه مردم جهان خدمت کردند.
Iran, Islamic Republic of
مذاکره ایران با آمریکا، انگلیس، فرانسه و آلمان از ابتدا غلط و اشتباه بود.