سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ - 9 Aug 2022
 
۰
۲

پرداخت یارانه ۷۵۰ هزار تومانی در دولت جدید؟

چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۴
کد مطلب: 771820
حسن روحانی روز گذشته دولت را به ابراهیم رئیسی تحویل داد. این در حالی است که آخرین یارانه ای که پرداخت کرد، یارانه معیشتی روز ۱۰ مرداد بود. ابراهیم رئیسی در برنامه های اقتصادی خود اعلام کرده بود که قرار است یارانه جدیدی را پرداخت کند. باید منتظر باشیم و ببینیم یارانه جدید دولت سیزدهم چقدر است.
پرداخت یارانه ۷۵۰ هزار تومانی در دولت جدید؟
به گزارش جهان نيوز، در حال حاضر دو یارانه نقدی و یارانه معیشتی بنزین پرداخت می‌شود. براساس زمان‌بندی که طی ماه‌های گذشته رعایت شده، در روز دهم هر ماه یارانه معیشتی واریز می‌شود که مبلغ آن متناسب با تعداد اعضای خانوار بین ۵۵ تا ۲۰۵ هزار تومان است. ۶۰ میلیون نفر نیز این یارانه را می‌گیرند.

دومین یارانه نیز یارانه نقدی است که در روز بیستم هر ماه به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود. مبلغ این یارانه نیز طی بیش از ۱۰ سال گذشته به طور ثابت ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان به‌ازای هر نفر است. همچنین ۷۸ میلیون نفر نیز جزو لیست یارانه‌بگیران نقدی هستند.دولت دوازدهم آخرین یارانه را یکشنبه هفته جاری یعنی ۱۰ مرداد به حساب سرپرتسان خانوار واریز کرد و ازین پس دولت سیزدهم وظیفه واریز یارانه‌ها را بر عهده دارد. اولین یارانه‌ای که دولت رئیسی باید واریز کند یارانه نقدی مرداد است.

ابراهیم رئیسی در برنامه‌های اقتصادی خودش اعلام کرده که قرار است یارانه جدیدی پرداخت کند.

در واقع او وعده داده که قرار است برای خانوارهای پنج دهک اول کارت اعتباری معیشت صادر شود. بر این اساس به ازای هر یک از اعضای خانوار در سه دهک اول ۲۰۰ هزار تومان و دو دهک بعدی ۱۵۰ هزار تومان اعتبار ماهانه قرض‌الحسنه با کارمزد دو درصد تخصیص یابد.

در این وعده رئیسی پیش‌بینی شده که به خانوارهایی که توانایی بازپرداخت اقساط را نداشته باشند یارانه بازپرداخت اقساط تعلق می‌گیرد.

مبلغ یارانه چقدر است؟ مبلغ این یارانه برای خانوارهایی که در سه دهک اول قرار دارند ۲۰۰ هزار تومان و برای کسانی که در دهک‌های چهارم و پنجم هستند ماهانه ۱۵۰ هزار تومان پرداخت می‌شود.

یعنی یارانه برای یک خانواده پنج نفره در گروه اول یک میلیون تومان و در گروه دوم ۷۵۰ هزار تومان است.

اولین مرحله کی واریز می‌شود؟ در این برنامه آمده که طرح اعطای کارت اعتباری معیشت خانوار از آذر امسال یعنی از شش ماه دیگر اجرایی می‌شود.

اما هنوز به این سوالات پاسخ داده نشده است:

 نحوه بازپرداخت چگونه است؟

 کل مشمولان چه تعداد هستند؟

 شرایط مشمول چیست؟

 در چند نوبت پرداخت می‌شود؟

 بازپرداخت آن چند ماهه است؟

 ضمانت کارت اعتباری چیست؟

 یارانه به صورت پول نقد است یا بن خرید؟
مرجع : فردا نیوز
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
به ما چه یارانه ای تعلق میگیره اصلا تو‌کدام دهک هستیم
Iran, Islamic Republic of
...