يکشنبه ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ - 14 Aug 2022
 
۰

ذهنتان را با ۵ تکنیک ساده کنترل کنید

دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۳
کد مطلب: 771639
تسلط بر ذهن به شما کمک می‌کند که بتوانید خودتان برای زندگی خود تصمیم بگیرید و مسیرتان را به درستی انتخاب کنید.
ذهنتان را با ۵ تکنیک ساده کنترل کنید
به گزارش جهان نيوز به نقل از باشگاه خبرنگاران، ذهن، فرمانده اصلی تمام اعمال شماست. بنابراین، اگر در کنترل عملکرد داخلی خود ناموفق باشید، تمام وجودتان این تاثیر را احساس خواهد کرد. برخی از دشوارترین زمان‌ها در زندگی‌تان نتیجه مقاومت ذهن‌تان در برابر مقصود واقعی شما بوده است.

برای آن‌که ذهن‌تان را در مسیر خود نگه دارید، به دنبال رشدی همه‌جانبه باشید، بنابراین تمام بخش‌های وجودتان در هماهنگی با یکدیگر خواهد بود. با کار بر روی ذهن‌آگاه می‌توانید باعث شوید این اتفاق بیفتد.

در ادامه به چند تمرین مفید برای کنترل ذهنتان اشاره می‌کنیم:

به عقب نگاه نکنید
ترس و تردید بسیاری از افراد را از نظر ذهنی فلج می‌کند. اگر دائم به گذشته فکر کنید، به سختی می‌توانید به جلو حرکت کنید. میان‌بر ذهنی دسترسی پدیده‌ای است که می‌توان آن را گرایش ذهن برای ارزش‌گذاری بیشتر اولین ارتباط، در هنگام مواجهه با یک فکر یا تصمیم جدید تعریف کرد. شما ناگزیر به عادات و خاطرات تکراری خود رجوع می‌کنید و از این رو ایده‌ها و رویکرد‌های جدید را از دست می‌دهید.

با تعیین یک مجموعه منسجم و خاص از اهداف، ذهن‌تان را از فکر کردن به آن‌چه پشت سر گذاشته‌اید، بازدارید و خود را از ترس‌های تثبیت شده‌تان رها کنید. این کار به شما قدرت می‌دهد بار سنگین روی دوش‌تان را زمین بگذارید و انرژی‌تان را روی آینده‌ای روشن‌تر متمرکز کنید. اهداف‌تان به شما اجازه می‌دهند همان کسی باشید که می‌خواهید. 

 خواب خود را درست کنید
برای افراد پر مشغله، ساعت‌های کاری طولانی و تا دیروقت ماندن بسیار عادی است. چنین روالی چندین جنبه از زندگی‌تان را به خطر می‌اندازد و سلامت کلی بدن‌تان را تضعیف می‌کند. وقتی از خواب و استراحت‌تان برای کار می‌زنید، سلامتی‌تان را از دست می‌دهید. براساس بسیاری از پژوهش‌ها، عملکرد شناختی، دامنه تمرکز، و ظرفیت شما برای یادگیری و تفکر خلاق آسیب می‌بیند.

برای جلوگیری از کار کردن تا دیروقت، روز کاری خود را هر چه زودتر آغاز کنید. می‌توانید از افراد موفق زیاد همچون ریچارد برنسون، تیم کوک و هاوارد شولتز پیروی کنید و از مزایای صبح‌هایتان بهره‌مند شوید.

جریانی از انرژی مثبت را حفظ کنید
اگر با افراد منفی در ارتباط باشید، احتمالاً تفکری را جذب می‌کنید که برای اهداف‌تان مضر است. روانشناسی مدرن این پدیده را سرایت عاطفی می‌نامند، یعنی انتقال احساسات و رفتار‌ها از فردی به دیگری. این پدیده می‌تواند به صورت غیرکلامی رخ بدهد.
خود را با افراد همفکر احاطه کنید و اجازه ندهید منفی‌نگری وارد ذهنتان شود. با آدم‌های زبر و زرنگ و بسیار موفق معاشرت کنید تا انرژی مثبتی را که برای انگیزه گرفتن و حرکت نیاز دارید، جذب کنید.

به گفته موسس لینکدین، رید هافمن، وقت گذراندن با آدم‌هایی که تحسین می‌کنید یکی از موثرترین راه‌ها برای ارتقای خودتان است، زیرا رفتار، تفکر و سبک زندگی‌تان را تغییر می‌دهد.

استرس را به حداقل برسانید
عصب‌شناسان کشف کرده‌اند که استرس مزمن به مغز فرد آسیب می‌زند. از آن‌جایی که مغز برای هرآن‌چه انجام می‌دهید ضروری است، به خطر انداختن آن عاقلانه به نظر نمی‌رسد. با این حال، بسیاری موافقند که نمی‌توان استرس را کاملا از سیستم یک فرد حذف کرد.

نیازی نیست از استرس فرار کنید، فقط آن را کنترل کنید. فعالیتی بیابید که ذهنتان را حتی برای مدت کوتاهی آرام سازد. عادت‌های کاهنده استرس در میان افراد موفق بسیار متفاوت است.

همزمان چند کار انجام ندهید
واکنش آغازین مغز شما به بار کاری سنگین این است که سعی می‌کند تمام آن‌ها را همزمان انجام دهد. مغز شما فرض می‌کند با این کار، زمان بیشتری صرفه‌جویی می‌کنید و کارایی بیشتری خواهید داشت. برخلاف باور عموم، انجام همزمان چند کار دقت و درستی در انجام آن‌ها را فدا می‌کند. تحقیقات نشان می‌دهد هرگاه در کاری وقفه ایجاد شود، اتمام آن تا ۴۰ درصد بیشتر طول می‌کشد.

به ذهن خود یاد بدهید که قبل از آغاز کار اولویت‌های شما را درک کند. قانون وارن بافت آن است که خودتان را به انجام پنج کار یا تکلیف برتر محدود کنید. به گفته او، بقیه فهرست کارهایتان باید تا زمان رسیدگی به این اولویت‌ها در صف انتظار بمانند.
برچسب ها: ذهن خواب سلامت
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *