کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

اعتراف به سرقت خودرو با جرثقیل‌

10 مرداد 1400 ساعت 10:38

سارقان حرفه‌ای که برای سرقت خودرو از جرثقیل کرایه‌ای استفاده می‌کردند بازداشت شدند.


به گزارش جهان نیوز به نقل از روزنامه جوان، سرهنگ کارآگاه قاسم دستخال، رئیس پایگاه‌سوم پلیس‌آگاهی تهران بزرگ توضیح داد: ۱۱‌اردیبهشت‌ماه امسال بود که مردی با مرکز فوریت‌های پلیس‌۱۱۰ تهران تماس گرفت و گزارش یک سرقت را اعلام کرد. لحظاتی بعد مأموران کلانتری‌۱۲۵ یوسف‌آباد در محل حاضر شدند. شاکی توضیح داد:

ساعتی قبل خودروی شخصی‌ام را که یک دستگاه مگان است کنار خیابان پارک کردم و به دنبال کارم رفتم. وقتی برگشتم دیدم که از خودرو خبری نیست و سرقت شده‌است که درخواست رسیدگی دارم. بعد از مطرح شدن شکایت پرونده به دستور بازپرس شعبه‌ششم دادسرای ناحیه‌۶ تهران برای بررسی به پایگاه سوم پلیس‌آگاهی فرستاده شد. تحقیقات پلیس بعد از حضور در محل و بررسی دوربین‌ها مداربسته نشان داد که خودروی مگان با یک دستگاه جرثقیل حمل خودرو از محل سرقت شده‌است. بعد از به دست آمدن این سرنخ بودکه مالک جرثقیل شناسایی و به اداره پلیس دعوت شد. او وقتی مورد تحقیق قرار گرفت، گفت: من مالک جرثقیل هستم و شماره تماسم را در سایت‌های مجازی ثبت کرده‌ام. روز حادثه مردی تماس گرفت و خودش را مالک خودروی مگان معرفی کرد و گفت که خودرواش دچار نقص فنی شده و خواست که آن را به یک مکانیکی منتقل کنم که قبول کردم. وقتی به محل رسیدم دیدم که در خودرو قفل است. مردی که خودش را مالک خودرو معرفی کرده‌بود گفت که کلید را در محل کارش جا گذاشته است. من، اما به حرف او اعتماد نکردم و احتمال دادم که خودرو متعلق به خودش نباشد برای همین گفتم تا در خودرو باز نشود من اجازه حمل ندارم و از محل رفتم. ساعتی بعد بود که آن مرد دوباره تماس گرفت و گفت در خودرو را باز کرده و خواست که به آنجا برگردم که قبول کردم و خودرو را از آنجا به یک تعمیرگاه منتقل کردم.

بعد از به دست آمدن این اطلاعات بود که تحقیقات برای بازداشت سارق به جریان افتاد. بررسی‌های پلیس در این باره نشان داد که متهم امین نام دارد و از مجرمان سابقه‌دار است که بار‌ها به اتهام سرقت خودرو بازداشت شده و به زندان افتاده بود. با کامل شدن تحقیقات در این باره امین بازداشت شد و به ارتکاب سرقت با همدستی دوستش کریم اعتراف کرد. با اطلاعاتی که امین در اختیار پلیس گذاشت کریم هم شناسایی و بازداشت شد. او هم در بازجویی‌ها به سرقت اعتراف کرد و گفت: ما با هم نقشه سرقت به این شیوه را طراحی کردیم. روز حادثه بعد از این که راننده جرثقیل به محل آمد، گفت تا زمانی که در خودرو باز نشده نمی‌تواند آن را منتقل کند برای همین از محل دور شد. بعد از آن بود که امین شیشه خودرو را شکست و در آن را باز کرد و با راننده جرثقیل تماس گرفت. او هم به محل برگشت و خودرو را به تعمیرگاهی در حاشیه شهر منتقل کرد. ما قصد فروش مگان را داشتیم که بازداشت شدیم. با اطلاعاتی که دو متهم در اختیار پلیس گذاشتند خودروی سرقتی کشف شد. سرهنگ کارآگاه قاسم دستخال، رئیس پایگاه‌سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: تحقیقات برای کشف جرائم بیشتر متهمان جریان دارد.


کد مطلب: 771463

آدرس مطلب: https://www.jahannews.com/news/771463/اعتراف-سرقت-خودرو-جرثقیل

جهان نيوز
  https://www.jahannews.com