کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

تدابیر ویژه برای ادامه پیک پنجم کرونا

9 مرداد 1400 ساعت 9:50

رئیس مجتمع بیمارستانی امام خمینی، با اشاره به شدت درگیری بیماران کووید ۱۹، شرایط پیک پنجم را اضطراری خواند.


به گزارش جهان نیوز به نقل از خبرگزاری دانشجو، خسرو صادق نیت، در نشست اعضای هیأت رئیسه مجتمع بیمارستانی امام خمینی، گفت: در پیک پنجم همه‌گیری کرونا، در کنار گروه‌های صف خدمت اعم از متخصصین و فوق تخصص‌های اورژانس، عفونی، داخلی، ریه، بیهوشی و ICU کووید ۱۹ که بیشترین فشار را متحمل شده‌اند، همراهی و همدلی راهگشای دیگر گروه‌های فوق تخصصی و تخصصی نیز بسیار ارزشمند و ستودنی بوده است.

رئیس مجتمع بیمارستانی امام خمینی با اعلام شرایط اضطراری افزود: تعداد تخت‌های بستری بیماران کووید ۱۹ در مجتمع به ۵۰۰ تخت رسیده و از تمامی ظرفیت‌های مجتمع در این پیک استفاده شده است.

صادق نیت ادامه داد: در صورت ادامه پیک پنجم و افزایش بار مراجعان، برنامه‌های عملیاتی ویژه‌ای تدبیر شده که در دستور کار قرار می‌گیرند.

وی، ایجاد بخش‌های بستری موقت را در خدمت‌رسانی به هنگام و کنترل بیماری کرونا مؤثر خواند و گفت: اجرای پروتکل درمان بستری موقت و تزریق رمدسیویر منجر به کاهش فاحش نیاز به بستری و در نتیجه اشغال تخت‌های بستری کووید ۱۹ و امکان مدیریت قابل قبول این موج سهمگین شده است.

صادق نیت همچنین از پایان بازسازی و شروع به کار آشپزخانه صنعتی مجتمع و همچنین پایان بازسازی و شروع به کار قریب الوقوع CSR جدید بیمارستان، ولی عصر (عج) پس از ۵۰ سال خبر داد و افزود: دستگاه سی تی سیمولاتور انستیتو کانسر پس از سه سال پیگیری وارد ایران شده و هفته آینده وارد بیمارستان خواهد شد، این دستگاه نقش ویژه‌ای در افزایش دقت و کارایی دستگاه‌های پیشرفته و جدید شتابدهنده و براکی تراپی که طی دو سال گذشته در انستیتو کانسر نصب و راه اندازی شده، خواهد داشت. همچنین وی از آغاز و پیشرفت سریع ساخت ۳ بونکر جدید برای نصب و راه اندازی شتابدهنده‌های نسل جدید در مجتمع توسط خیرین خبر داد.


کد مطلب: 771353

آدرس مطلب: https://www.jahannews.com/news/771353/تدابیر-ویژه-ادامه-پیک-پنجم-کرونا

جهان نيوز
  https://www.jahannews.com