شنبه ۲ بهمن ۱۴۰۰ - 22 Jan 2022
 
۱
۸

«برگ سبز» سند مالکیت نیست!

شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۹
کد مطلب: 770698
رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با تاکید بر اینکه برگ سبز سند مالکیت نیست، گفت: محاکم قضایی برگ سبز را به رسمیت نمی‌شناسند چراکه این سند فقط یک سند رسمی است نه سند مالکیت.
«برگ سبز» سند مالکیت نیست!
به گزارش جهان نيوز به نقل از مهر، ذبیح الله خدائیان، رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه برگ سبز سند مالکیت است یا خیر اظهار کرد: برگ سبزی که پلیس صادر می‌کند سند رسمی است؛ حجت الاسلام مصدق هم به عنوان رئیس دیوان عدالت اداری در صحبتی گفتند که برگ سبز پلیس سند رسمی است نه اینکه سند مالکیت رسمی باشد.

وی افزود: بالاترین مقامی که در دستگاه قضائی داریم رئیس قوه قضائیه است که در سال ۹۵ بخشنامه کردند که محاکم و واحدهای ثبت اسناد و املاک نباید سندی را که نیروی انتظامی تحت عنوان برگ سبز برای تعویض پلاک صادر می‌کند به عنوان سند رسمی مالکیت به رسمیت بشناسند.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: برگ سبز پلیس در حد تعویض پلاک سند رسمی است اما سند مالکیت نیست، چراکه نقل و انتقال خودرو به موجب ماده ۲۹ قانون رسیدگی به جرایم باید در داخل دفاتر اسناد رسمی ثبت شود.

خدائیان در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه محاکم برگ سبز را از افراد در صورت بروز مشکل به عنوان سند قبول می‌کنند یا خیر، گفت: اگر کسی که سند رسمی از دفاتر دارد و فردی که برگ سبز دارد به واحد اجرای ثبت اسناد مراجعه کنند، واحد اجرای ثبت اسناد آن سند فردی که سندش را در دفاتر تنظیم کرده است را به رسمیت می‌شناسد.

وی تاکید کرد: برگ سبز در برابر سندی که در دفاتر ثبت اسناد تنظیم شده اند، به عنوان سند رسمی مالکیت شناخته نمی‌شود و قابلیت اجرا را ندارد.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک گفت: اما اینگونه نیست که برگ سبز هیچ ارزشی نداشته باشد و به عنوان یک سند رسمی برای برخی موارد خاص مانند تعویض پلاک و امثالهم قابل قبول است.
برچسب ها: برگ سبز سند پلیس
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
.برگ سبز با رعایت اصالت خودرو ، سابقه مالکیت و نکات دیگر ترازی شده و پس از پاس کردن تمام موارد انتقال مالکیت کاملا قانونی انتقال میابد فقط سوال کنید از ثبتی ها پس مالک خودروی صفر و بدون انتقال دیگر در صورت سرقت حق شکایت ندارند ؟؟!!!!!.
Iran, Islamic Republic of
بالاخره که چی؟
هر روز یه چیزی میگید!!!
جیب ثبت اسناد و املاکی ها پر میشه و جیب مردم بدبخت خالی....
مصطفی
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
. چرا مجلس قانون را روشن و اصلاح نمی کند؟.
وحید
Iran, Islamic Republic of
.... برگ سبز صادره توسط نیروی انتظامی یک سند رسمی است که صراحتا مالکیت شخصی که نام وی در آن درج شده است را نشان می دهد و این کافی است.حالا چه نام آن سند مالکیت باشد یا نباشد ....
Canada
یعنی کسی که ۱۰۰ ملیون تا ۳ ملیارد تومان پول داده و فقط برگ سبز گرفته صاحب خودرو نیست!!!! .
فرشید
Iran, Islamic Republic of
سلام دفترخانه حتی اگر خودرو سرقتی دو تیکه ودوقلو باشه یا اصلا وجود نداشته باشه اون رو ثبت میکنه و یه پول بیخودی میگیره در غالب مالیات پول رو دولت بگیره بساط دفترخانه ها رو جمع کنه لطفا بعداز تعویض پلاک صد مورد داشتیم طرف قبل فوت کرده تکلیف مردم چیه دعوا و زیاد شدن پرونده های دادسرا زدو.....