کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

«پاپیون» به روز‌ شده در گوانتانامو +عکس

21 تير 1400 ساعت 10:03

در حالی که نیمی از عمرش را در زندان گوانتانامو گذرانده است اما می‌گوید کارهای هنری‌اش باعث می‌شود تا این حقیقت تلخ که تا آخر عمر زندانی خواهد بود را فراموش کند.


به گزارش جهان نیوز به نقل از ایسنا، معاذ العلوی که بنا بر ادعای خودش به جنایت مشخصی متهم نشده، بیش از ۱۹ سال را در زندان نظامی آمریکایی گوانتانامو در کوبا گذارنده است.

او در مستند کوتاهی که درباره زندگی‌اش منتشر شد، درباره آثار هنری که در زندان می‌سازد صحبت کرده است.
 

نشریه نیویورک تایمز در گزارشی به آثار هنری ساخته شده توسط این زندانی پرداخته است. گفته شده نخستین بار آثار او در نمایشگاهی که مخصوص آثار هنری ساخته شده توسط زندانیان گوانتانامو برپا شده بود دیده شده و به خاطر دقت و ظرافت در ساخت کشتی ها مورد توجه قرار گرفته است.

معاذ العلوی با استفاده از وسایل محدودی که در زندان در دسترس داشته این آثار را ساخته و گاهی نیز از دیگر زندانیان و حتی نگهبانان زندان برای تهیه وسایلی که بتوان در آثار هنری از آن استفاده کرد، کمک گرفته است.

این هنرمندِ در بند، گفته است گاهی دو روز را نخوابیده تا آثر هنری‌اش را به سرانجام برساند.


یکی از آثار معاذ العلوی
 
طبق این گزارش در ابتدای برپایی نمایشگاه زندانیان، به زندانی های گوانتانامو اجازه داده نمی‌شد تا آثارشان را به نمایش بگذارند و ساخت مستندی کوتاه به معاذ العلوی کمک کرد تا هنرش دیده و صدایش شنیده شود؛ اگر چه اجازه صحبت مستقیم با او داده نشده است.

زندان آمریکایی گوانتانامو اکنون در آستانه ۲۰ سالگی است و اقامت اجباری  معاذ العلوی نیز در این زندان به زودی بیست ساله خواهد شد!


کد مطلب: 769561

آدرس مطلب: https://www.jahannews.com/news/769561/پاپیون-روز-شده-گوانتانامو-عکس

جهان نيوز
  https://www.jahannews.com