سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ - 9 Aug 2022
 
۱
۵

بازگشایی مدارس در مهر ۱۴۰۰ چه شرایطی دارد؟

شنبه ۱۹ تير ۱۴۰۰ ساعت ۰۴:۱۹
کد مطلب: 769281
معلمان مدارس غیردولتی، تمام افرادی که در مدارس فعالیت می‌کنند و تمام کارکنان آموزش و پرورش مشمول تزریق واکسن کرونا هستند و برای بازگشایی مدارس در حال تنظیم پروتکل جدید هستیم که تا پایان مرداد تهیه می‌شود.
بازگشایی مدارس در مهر ۱۴۰۰ چه شرایطی دارد؟
به گزارش جهان نيوز به نقل از تسنیم، محمد محسن بیگی درباره واکسیناسیون معلمان و اینکه معلمان مدارس غیردولتی نیز مشمول خواهند شد، اظهار کرد: تمام معلمان، مشمول تزریق واکسن کرونا هستند و اطلاعات معلمان مدارس غیردولتی با توجه به ثبت اطلاعات موسسان این مدارس در سامانه مشارکت‌ها (سامانه مربوط به سازمان مدارس غیر دولتی) موجود است.

وی افزود: اسامی معلمان در اختیار وزارت بهداشت قرار خواهد گرفت و هم‌اکنون در حال جمع‌آوری اطلاعات آن‌ها هستیم، حدود ۹۴۰ هزار معلم در بخش دولتی و ۲۵۰ هزار معلم در مدارس غیردولتی داریم.

مدیرکل دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش متذکر شد: تمام افرادی که در مدارس فعالیت می‌کنند و تمام کارکنان آموزش و پرورش مشمول تزریق واکسن کرونا هستند.

تدوین پروتکل جدید برای بازگشایی مدارس
وی درباره واکسیناسیون دانش آموزان مطرح کرد: در دستورالعمل‌های وزارت بهداشت موضوع واکسیناسیون دانش‌آموزان مطرح نیست البته برای بازگشایی مدارس در حال تنظیم پروتکل جدید هستیم که تا پایان مرداد تهیه می‌شود.

محسن بیگی ادامه داد: با توجه به شرایط کرونا در مهر ۱۴۰۰ نسبت به بازگشایی مدارس اقدام می‌شود و قطعاً همانند شرایط عادی نبوده و حضور دانش‌آموزان با محدودیت‌هایی همراه است البته باید توجه داشت که تعطیلی مدارس آسیب‌های مختلفی دارد و بازگشایی مدارس حتی به صورت محدود و مقطعی بخشی از مشکلات و آسیب‌ها را کم می‌کند.

وی تأکید کرد: برای بازگشایی مدارس باید نسخه‌های متفاوتی پیچید چرا که مدارس روستایی، عشایری و کم‌جمعیت می‌توانند آموزش حضوری داشته باشند.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


محض رضای خدا با جان آینده سازان مملکت اسلامی بازی نکنید. حدود چندین ماه از اپیدمی کرونا میگذرد هنوز بنا برآمار رسمی تعداد دریافت کنندگان دوز دوم کرونا به دومیلیون میرسد تقریبا هیچ .
.....
چرا با چندگانگی در مدیریت مردم را سرگردان می کنید. ...
متاسفانه محققان وپژوهشگران بیان نموده اند ماسک برای کودکان مقدار( دی اکسید کربن) را تا میزان حدودی12برابر افزایش میدهد وعوارض جدی به همراه دارد حالا فکر کنید چه عواقبی با بازگشایی مدارس منتظر فرزندان ماست.
Iran, Islamic Republic of
ما نگران بچه هامون هستیم شما به معلما واکسن میزنید اگه بچه ما کرونا گرفت چی