کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

مشارکت فعال دولت سیزدهم در بازسازی سوریه

15 تير 1400 ساعت 14:07

آیت‌الله رئیسی در گفت‌و‌گوی تلفنی با رئیس جمهور سوریه، با بیان اینکه موضوع فلسطین عامل وحدت مسلمانان و موجب همگرایی ملت‌های مستقل است گفت: دولت سیزدهم برای مشارکت فعال، گسترده و مؤثر در بازسازی سوریه برنامه دارد.


به گزارش جهان نیوز، بنا به اعلام روابط عمومی دفتر رئیس جمهور منتخب، آیت‌الله دکتر سید «ابراهیم رئیسی» شامگاه دوشنبه در گفت‌و‌گوی تلفنی دکتر بشار اسد با تبریک انتخاب مجدد وی به عنوان رئیس جمهور سوریه گفت: ایران در حمایت از دولت و ملت سوریه برای تثبیت امنیت و تحقق پیشرفت همچون گذشته تردیدی به خود راه نمی‌دهد.

 
دکتر رئیسی با بیان اینکه موضوع فلسطین عامل وحدت مسلمانان و موجب همگرایی ملت‌های مستقل است، بیان داشت: این دوراندیشی شما بود که حتی در اوج تهاجم تروریست‌ها به سوریه، کشور شما در حمایت از مردم فلسطین تردیدی به خود راه نداد.
 
آیت‌الله رئیسی تصریح کرد: دولت جدید برای مشارکت فعال، گسترده و موثر در بازسازی سوریه برنامه دارد.
 
دکتر رئیسی گفت: جا دارد از قهرمان مبارزه با تروریسم و نماد پیوند راهبردی ایران و سوریه یعنی شهید سردار سلیمانی یاد کرده و برای همه شهدای مقاومت درخواست علو درجات کنم.
 
بشار اسد رئیس جمهور سوریه نیز در این گفت‌وگوی تلفنی با تبریک انتخاب آیت الله رئیسی از سوی مردم ایران گفت: برگزاری موفق این انتخابات را به شما و جمهوری اسلامی ایران تبریک می‌گویم.
 
بشار اسد اظهار امیدواری کرد: با آغاز به کار دولت جدید ایران روابط دو کشور در همه زمینه‌ها گسترش یابد.
 
رئیس جمهور سوریه با اشاره به روابط تاریخی و دیرینه ایران و سوریه، اظهار داشت: هر گاه یکی از دو ملت ایران و سوریه تحت فشار و محاصره قرار گرفتند، به حمایت از یکدیگر برخاسته اند و ملت و دولت سوریه همواره قدردان حمایت‌ها و پشتیبانی‌های ایران است.
 
بشار اسد همچنین با تاکید بر اینکه ملت‌های ایران و سوریه همواره در کنار یکدیگر از مسئله فلسطین به عنوان عامل اتحاد همه مسلمانان و عدالتخواهان جهان و نیز حقوق ملت مظلوم یمن حمایت کرده‌اند، خاطرنشان کرد: ملت سوریه در موضوعات مختلف همواره حامی و پشتیبان حقوق ملت ایران بوده و خواهد بود.


کد مطلب: 769026

آدرس مطلب: https://www.jahannews.com/news/769026/مشارکت-فعال-دولت-سیزدهم-بازسازی-سوریه

جهان نيوز
  https://www.jahannews.com