دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱ - 8 Aug 2022
 
۴
۲۰

ورود کرمانشاهیان به جلسه کنکور با چادر ممنوع!

دوشنبه ۱۴ تير ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۵۰
کد مطلب: 768882
در اقدامی عجیب در روزهای برگزاری کنکور سراسری در کرمانشاه به صورت اجباری حجاب چادر از سر داوطلبان خانم با وجود تردد آقایان برداشته شد.
ورود کرمانشاهیان به جلسه کنکور با چادر ممنوع!
به گزارش جهان نيوز، پنج شنبه، جمعه هفته گذشته و شنبه هفته جاری همزمان با سراسر کشور آزمون کنکور سراسری ورود به دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی در کرمانشاه برگزار شد.

کنکوری که سال‌های سال در حال برگزاری است و قواعد و قوانین آن پس از تجربه‌های متفاوت مشخص و شفاف شده و نیازی به تفسیر ندارد.

امسال همانند سال گذشته به واسطه شیوع بیماری کرونا، تعداد حوزه‌های امتحانی افزایش یافته تا حداقل فاصله اجتماعی و دستورالعمل‌های بهداشتی در برگزاری این آزمون بزرگ رعایت شود؛ که در کرمانشاه نیز این مساله با استفاده از ظرفیت حوزه‌های امتحانی مدارس به کار گرفته شد.

بر اساس شکایت داوطلبان کرمانشاهی، برخی از مراکز برگزاری آزمون زیر نظر آموزش و پرورش در شهر کرمانشاه، با وجود تردد آقایان در محل برگزاری آزمون به اجبار داوطلبان خانم را به برداشتن حجاب چادر مجبور کردند که در نوع خود اقدامی عجیب به حساب می‌آید.

با اطلاع از این مساله خبرنگار مهر پیگیر صحت این ماجرا و بررسی زوایای آن شد.
یکی از داوطلبان کرمانشاهی کنکور سراسری ۱۴۰۰ که در حوزه امتحانی زیر نظر آموزش و پرورش استان کرمانشاه آزمون داده بود در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: بعد از مراحل تفتیش و حضور در محل آزمون از ما خواستند که چادرهایمان را در بیاوریم؛ که در غیر این صورت بر اساس قانون از آزمون دادن افراد چادری جلوگیری می‌کنیم.

وی افزود: در اعتراض به این اقدام جمعی از خانم‌ها گفتند که اگر آقایان در محل آزمون تردد ندارند مشکلی با در آوردن چادر ندارند اما هیچ قولی برای عدم تردد آقایان داده نشد که این مساله نشان از امکان تردد آقایان به حوزه امتحانی بود.

این داوطلب کرمانشاهی آزمون سراسری تصریح کرد: داوطلبان دیگر به ناچار تسلیم فشار برگزار کنندگان شدند و چادر خود را روی دسته‌های صندلی آویزان کردند اما شخصاً به این مساله تن ندادم و در مقابل این موضوع ایستادگی کردم و مشاهده شد در حین برگزاری آزمون نیز از نیروی خدماتی آقا در محل آزمون استفاده شده بود.
در پیگیری‌های خبرنگار مهر حراست اداره کل آموزش و پرورش قول بررسی داد که منتظر این بررسی خواهیم ماند.

چادر مانع حضور در کنکور نیست / ‏پیگیر‬ مساله حذف اجباری چادر از کنکور در کرمانشاه خواهیم شد
سجاد دادفر مسئول حفاظت فیزیکی آزمون سراسری در کرمانشاه نیز در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: در هیچیک از برنامه‌های توجیهی برگزاری آزمون به برگزار کنندگان گفته نشده که حجاب چادر مانع برگزاری کنکور است و نسبت به این مساله نیز تذکرات لازم را داده‌ایم که به اجبار نباید مانع حضور افراد چادری شد.
وی افزود: قطعاً پیگیر این مساله خواهیم شد تا مشخص شود با چه هدف و مجوزی این اتفاق رخ داده است.

گفتنی است، با توجه به اعتراض برخی از داوطلبان کنکور سراسری کرمانشاه نسبت به این موضوع، خبرگزاری مهر تا روشن شدن همه زوایای این اتفاق پیگیر ماجرا خواهد بود و آمادگی خود برای انتشار جواب مسئولین آموزش و پرورش در کرمانشاه و برخورد لازم با متخلفین را دارد.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
خب محل برگزاری ازمون پسران و دختران جداست بنظر من اشکالی نداره برای جلوگیری از هرگونه احتمال تقلب قضیه رو بیخودی بزرگش نکنید
مهدی
Iran, Islamic Republic of
آره بزرگش نکنید،Iran, Islamic Republic of
بزرگ هست شما میخواهید کوچکش کنید
بلال خان
Iran, Islamic Republic of
مشتی خبر رو درست بخون بعد نظر بده .
Iran, Islamic Republic of
...
Netherlands
وقت بذار اول مطلب و بخون بعدش نظر بده!!
نذیر
Iran, Islamic Republic of
تو راحت باش آوایی ناراحتند که غیرت دارند!!
عبدالله مومن
Iran, Islamic Republic of
اتباع پالونی قلدر. هنوز زنده اند.
بلال خان
Iran, Islamic Republic of
آقا این چه طرز جواب گذاشتن
یا ببندید نظرات رو یا کامل بگذارید .
Romania
جریان غربگرا تمام ساحت های فردی و اجتماعی رو درخواهد نوردید اگر غیرت دینی دینداران بکلی خاموش و بی اثر بشه......
Iran, Islamic Republic of
....
نذیر
Iran, Islamic Republic of
.........
محمد جواد
Iran, Islamic Republic of
بغض و کینه بی غیرتان روزنه ای پیدا کند خود را نشان میدهد..
حسین
Iran, Islamic Republic of
خیلی جالبه مدیر کل حراست میگه تذکرات لازم داده شده که داشتن چادر مانع آزمون دادن نیست . مگه در جمهوری اسلامی برای داشتن چادر باید تذکر داده شود که ایشان می گوید تذکر دادیم..
Iran, Islamic Republic of
واقعا جای سوال داره
United States
غیرت و عصمت و عفت و ناموس....... همگی فقط حرف نیست.... چیز خوبی هم هست....
Iran, Islamic Republic of
مسئول حفاظت ازمون کشور توضیح دهد.نسبت به افرادی که چادر از سر دختران برداشتند چه اقدامی کرده است؟
عباسعلی
Iran, Islamic Republic of
تمام!!!
کلام حق
Iran, Islamic Republic of
....
هادی
Iran, Islamic Republic of
.....