کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

ادامه مدیریت فاخر؛

روحانی(۵ تیر): شاهد خیز جدید کرونا نیستیم/ روحانی(۱۲ تیر): در مسیر افزایش کرونا هستیم

12 تير 1400 ساعت 10:57

امروز در شرایط حساس کرونایی هستیم و متأسفانه در مسیر افزایش بیماری هستیم و در هفته‌های گذشته ویروس جدید «دلتا» از جنوب و جنوب‌شرق وارد کشور شد و باید مراقبت بشود که به درون کشور سرایت نکند.


به گزارش جهان نیوز، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور صبح امروز در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: در سالروز حمله ناجوانمردانه ناوگان آمریکا به هواپیمای مسافربری ایران در سال 1367 در خلیج فارس هستیم که 290 سرنشین این هواپیما به شهادت رسیدند و متأسفانه دولت آمریکا از آن‌زمان تاکنون نه عذرخواهی رسمی کرده و نه‌اینکه اقدام قابل توجهی انجام داده و بلکه از طرف دیگر نیز فرمانده این ناو را هم تشویق کردند که اصلا قابل پذیرش نیست.

وی افزود: دولت آمریکا بداند که جنایت بزرگی را مرتکب شد و همواره همه آزادی‌خواهان جهان خواستار این هستند که آمریکا اقدامات لازم را برای عذرخواهی و جبران انجام داده و توضیح دهد که چرا قاتل و جنایتکار این جنایت بزرگ را تشویق کرده است.

رئیس‌جمهور درباره جهش کرونا در کشور گفت: ما امروز در شرایط حساس کرونایی هستیم و متأسفانه در مسیر افزایش بیماری هستیم و در هفته‌های گذشته ویروس جدید «دلتا» از جنوب و جنوب‌شرق وارد کشور شد و باید مراقبت بشود که به درون کشور سرایت نکند. متأسفانه این ایام مسائلی از قبیل انتخابات، انتخابات شوراها که برخی مهمانی‌های با عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار کردند، هم‌چنین تابستان و سفرها و قبل از آن نیز عید فطر و ماه رمضان داشتیم و این‌ها دست هم می‌دهد تا این شرایط شکل می‌گیرد.

گفتنی است رئیس جمهور پنجم تیر گفته بود: «روند شیوع کرونا کاهشی است» و «شاهد خیز جدیدی نیستیم».

پیش تر و در اوایل سال جدید آقای روحانی مدعی شده بود که دیگر پیک کرونا تمام شده است. به همین استناد سفرهای نوروزی آزاد شد و موج جدیدی از کرونا تمام کشور را فرا گرفت که هنوز تبعات آن ادامه دارد و بسیاری از هموطنان جان خود را از دست دادند.


کد مطلب: 768693

آدرس مطلب: https://www.jahannews.com/news/768693/روحانی-۵-تیر-شاهد-خیز-جدید-کرونا-نیستیم-۱۲-مسیر-افزایش-هستیم

جهان نيوز
  https://www.jahannews.com