يکشنبه ۸ خرداد ۱۴۰۱ - 29 May 2022
 
۰

سایت انگلیسی شبکه المیادین راه‌اندازی شد

پنجشنبه ۱۰ تير ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۵۴
کد مطلب: 768578
شبکه خبری المیادین لبنان در نهمین سالروز تأسیس و همزمان با اقدام اخیر آمریکا علیه برخی وبسایت‌های خبری محور مقاومت، سایت انگلیسی‌زبان خود را راه‌اندازی کرد.
سایت انگلیسی شبکه المیادین راه‌اندازی شد
به گزارش جهان نيوز، چند روز پس از اقدام آمریکا در مسدود کردن شماری از سایت‌های خبری مرتبط با محور مقاومت و ایران، شبکه خبری «المیادین» لبنان، وبسایت انگلیسی خود را راه‌اندازی کرد. 

این شبکه که هم‌اکنون دو وبسایت عربی و اسپانیولی دارد، در گزارشی با عنوان «المیادین به زبان انگلیسی... برای شکستن محاصره»، گزارش کرد، این شبکه با جشن گرفتن نُهمین سالروز تأسیسش، وبسایت انگلیسی خود را نیز راه‌اندازی کرد.

«غسان بن جدو» مدیر شبکه در یادداشتی در این خصوص نوشت، «در راه‌اندازی سایت انگلیسی تأخیر کردیم. به این اذعان می‌کنیم اما به صراحت می‌گویم که این تأخیر عامدانه بود. زیرا این امر، اولویت تحریریه و سیاست حرفه‌ای و مالی المیادین نبود. ما ابتدا دنبال تحکیم کردن منظومه رسانه‌ای خود بودیم بی‌آنکه بار خودمان را سنگین و انرژی‌مان را پراکنده کنیم». 

به گفته غسان بن جدو، هدف اول و اساسی شبکه، افکار عمومی جهان عرب بوده و المیادین فراموش نمی‌کند که در چه شرایطی شبکه شروع به کار کرد زمانیکه منطقه در بطن کشمکش‌های عربی، منطقه‌ای و بین‌المللی خونین و ویرانگر بود و یکی از این کشمکش‌ها ده سال جنگ و آتش [علیه سوریه] و دیگری نبرد رسانه‌های گمراه‌کننده بود و المیادین هنوز در قلب نبرد افکار عمومی است.

بن جدو نوشت: زمانیکه المیادین نت به اسپانیولی را راه‌اندازی کردیم، تصمیمی راهبردی و آگانه بود... در راه‌اندازی وبسایت ترتیب خوب و بهتر نبود بلکه ترتیب زمانی در برنامه بود.

مولود سوم المیادین، المیادین انگلیسی است که آغازگر مرحله‌ای جدید در گفتمان، ارائه محتوی و سخن از پیشگامان‌مان به زبان انگلیسی است. حرف‌هایی هست که در زمانش می‌زنیم. 
 
مدیر المیادین در پایان تأکید کرد که المیادین انگلیسی هر چند «گامی کوچک و آرام» است اما گامی «راسخ و ثابت و ریشه‌دار» است و تمرکز خود را بر «نسل‌های جدید» خواهد گذاشت.

شبکه خبری المیادین با شعار «واقعیت آنطور که هست» یازدهم ژوئن سال ۲۰۱۲ تأسیس شد و در بیروت، تهران،‌ قاهره، تونس، چین، آنکارا، آمریکا، فلسطین اشغالی و چند شهر دیگر دفتر دارد.
برچسب ها: المیادین مقاومت
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *