کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

یورو ۲۰۲۰؛

وداع تلخ ژرمن ها با جام و یواخیم لو

تسنیم , 9 تير 1400 ساعت 8:21

هفتمین بازی مرحله یک هشتم نهایی رقابت‌های یورو ۲۰۲۰ با پیروزی سه‌شیر برابر ژرمن‌ها و صعودش به مرحله بعدی خاتمه یافت.


به گزارش جهان نیوز، در بازی ماقبل پایانی مرحله یک هشتم نهایی رقابت‌های یورو 2020، امشب (سه‌شنبه) از ساعت 20:30 به وقت تهران در ورزشگاه ومبلی شهر لندن، تیم ملی انگلیس میزبان آلمان بود که این بازی با پیروزی 2 بر صفر سه‌شیر به پایان رسید. رحیم استرلینگ در دقیقه 75 و هری کین در دقیقه 86 گل‌های این بازی را به ثمر رساندند.

در نیمه نخست این بازی هیچ یک از دو تیم نسبت به دیگر برتری قابل توجهی نداشتند و عملکرد خوب مدافعان‌شان مانع از رقم خوردن موقعیتی جدی برای تیم حریف شد. از نظر آماری هم سه‌شیر و ژرمن‌ها برتری خاصی نسبت به هم نداشتند و در تعداد موقعیت‌ها و شوت‌ها داخل چارچوب مساوی بودند اما این انگلیس بود که در تملک توپ آمار بهتری داشت.

در نیمه دوم اما انگلیس نمایشی بهتر ارائه کرد و با تعویض‌ کارساز گرت‌ساوت‌گیت، ورود جک گریلیش به جای باکایو ساکا، این تیم بر بازی مسلط شد. در نهایت ستاره تیم آستون‌ویلا روی هر دو گل تیم ملی انگلیس تأثیرگذار شد.

گل نخست این بازی نسبتاً برابر را رحیم استرلینگ در دقیقه 75 با پاسی عرضی از لوک شاو در ادامه حرکتی که جک گریلیش و هری کین هم در آن نقش داشتند، به ثمر رساند. 4 دقیقه به پایان بازی هم کاپیتان هری کین با ضربه سر از روی ارسال گریلیش دومین گل را برای میزبان به ثمر رساند تا در پایان نبرد کلاسیک دو قدرت سنتی فوتبال اروپا، این سه‌شیر باشد که به مرحله بعدی صعود می‌کند. در سمت مقابل هم آلمانی‌ها با خاطره‌ای تلخ از شکست مقابل رقیب دیرینه‌شان با سرمربی خود یواخیم لو خداحافظی کردند. یورو 2020 آخرین تورنمنتی است که لو ژرمن‌ها را هدایت می‌کند.

انگلیس حالا باید چند ساعتی منتظر بماند تا حریف بعدی‌اش که در پایان مصاف امشب تیم‌های سوئد و اوکراین مشخص می‌شود را بشناسد.


کد مطلب: 768393

آدرس مطلب: https://www.jahannews.com/news/768393/وداع-تلخ-ژرمن-جام-یواخیم-لو

جهان نيوز
  https://www.jahannews.com