يکشنبه ۸ خرداد ۱۴۰۱ - 29 May 2022
 
۱
۷
در اعتراض به بروز مشکلاتی برای رای دهندگان ایرانی در انگلیس؛

سفیر انگلیس به وزارت خارجه ایران احضار شد

شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۸
کد مطلب: 767249
سخنگوی وزارت خارجه از احضار سفیر انگلستان در تهران به این وزارتخانه و اعتراض به بروز مشکلاتی برای رای دهندگان ایرانی در انگلیس خبر داد.
سفیر انگلیس در تهران احضار شد
سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت خارجه از احضار سفیر انگلستان در تهران به این وزارتخانه و اعتراض به بروز مشکلاتی برای رای دهندگان ایرانی در انگلیس خبر داد.

سخنگوی وزارت امور خارجه در این باره تصریح کرد: به دنبال اخلال در برگزاری انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری اسلامی ایران در برخی شهر‌های این کشور از جمله لندن و بیرمنگام که با توهین به رای دهندگان و عوامل اجرایی و ضرب و شتم یکی از رای دهندگان از سوی عناصر تروریست ضد انقلاب و مخالف دمکراسی همراه بود، راب مک ایر سفیر بریتانیا امروز از سوی دستیار وزیر و مدیرکل غرب اروپا به وزارت امور خارجه احضار و مراتب اعتراض شدید جمهوری اسلامی ایران به این تحرکات آشوبگرانه و تروریستی به وی اعلام گردید.

خطیب زاده افزود: به سفیر انگلستان گفته شد که دولت و پلیس این کشور در عمل به وظایف خود مبنی بر تامین امنیت حوزه‌های رای گیری و رای دهندگان ناموفق عمل کرده اند. مدیرکل غرب اروپای وزارت امور خارجه همچنین یادآور شد دمکراسی در پای صندوق‌های رای محقق می‌شود و نه در تحرکات عده‌ای قلیل آشوبگر در خیابان ها.

سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید کرد: در این ملاقات نسبت به عملکرد شیطنت آمیز و نفاق افکنانه رسانه‌های فارسی زبان مستقر در بریتانیا از جمله بی بی سی فارسی و ایران اینترنشنال که با برنامه‌ها و نوع خبر سازی‌های خود سعی در تقویت تحریم انتخابات، تشویق مردم به اعتراضات خیابانی و اخلال در روند انتخابات داشتند نیز شدیداً انتقاد شد و تاکید گردید این اقدامات خلاف دمکراسی و مشوق تحرکات آشوبگرانه، در حافظه مردم ایران ثبت خواهد شد.

سفیر انگلستان در جریان این احضار گفت، مراتب را به لندن گزارش خواهد کرد.
مرجع : باشگاه خبرنگاران
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
بعد از گذشته 7 سال و 11 ماه سفیر انگلیس در تهران احضار شد.
Iran, Islamic Republic of
چرا کشورهای اروپایی جنایتکار شماره یک از سال 1980 تاکنون به خیانتکاران، جنایتکاران و دزدها پناه می دهند و متاسفانه همچنان نیز ادامه می دهند.
Iran, Islamic Republic of
اروپا مقر اصلی فساد در دنیا بوده است.
United Kingdom
برد موشکهای ایران باید به همه کشورهایی که مامن تروریستهای ضد ایرانی هستند برسد.
Iran, Islamic Republic of
انگلیس از آمریکا بدتر آمریکا از انگلیس بدتر
Iran, Islamic Republic of
........
Iran, Islamic Republic of
به انگلیس اعتماد نداریم
مردم ملت از سال 1332 تاکنون ثابت کرد که می‌تواند برنامه‌های انگلیس شکست دهد.