کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

برتری والیبال ایران مقابل میزبان مسابقات

14 خرداد 1400 ساعت 21:43

تیم ملی والیبال ایران در ادامه مسابقات لیگ ملت‌های ۲۰۲۱ به مصاف ایتالیا رفت و توانست مقابل این تیم به برتری برسد.


به گزارش جهان نیوز به نقل از تسنیم، تیم ملی والیبال ایران در پنجمین بازی خود در لیگ ملت‌های 2021 از ساعت 19 امروز در زمین شماره یک سالن فیرا به مصاف ایتالیا، میزبان مسابقات رفت و توانست با نتیجه 3 بر یک مقابل این تیم به پیروزی برسد.

دو تیم پیش از این 21 بار در میادین مهم بین‌المللی به مصاف هم رفته بودند که 14 بازی به سود ایتالیا و 7 دیدار به سود ایران تمام شده است. ایران در لیگ ملت‌های 2018 در 3 ست متوالی مغلوب ایتالیا شد ولی در مسابقات سال 2019 توانست 3 بر یک آتزوری را شکست دهد.

تیم ملی ایتالیا در جام جهانی 2019 نیز در حالی که 2 ست نخست را 25 بر 27 و 27 بر 29 از ایران باخته بود اما در 3 ست بعدی 28 بر 26، 25 بر 17 و 15 بر 13 برنده شد. این آخرین تقابل دو تیم بود.

تیم ملی ایران در المپیک توکیو نیز با ایتالیا همگروه است.

تیم ایران در این دیدار با ترکیب سعید معروف، صابر کاظمی، میلاد عبادی‌پور، امیرحسین اسفندیار، علی اصغر مجرد، مسعود غلامی و آرمان صالحی (لیبرو) وارد زمین شد تا ولادیمیر آلکنو، سرمربی روس تیم ملی، باز هم ترکیب جدیدی را آزمایش کرده باشد. 

تیم ملی ایتالیا در غیبت ستاره‌های نامدار و همچنین سرمربی این تیم با ایتالیای همیشگی کاملا تفاوت داشت اما تیمی نبود که بتوان از کنار آن به آسانی گذشت. بازی با برتری ایران آغاز شد و در دقایقی اختلاف به 5 امتیاز به سود ایران هم رسید اما اشتباهات طرفین، بازی را در امتیاز 21 به تساوی کشاند.در نهایت تیم ایران در ست نخست با نتیجه 26 بر 24 به پیروزی رسید.

تیم ملی ایران در پایان ست نخست، 11 امتیاز از حمله، 3 امتیاز از دفاع روی تور، 2 پوئن سرویس و 12 امتیاز از اشتباهات حریف کسب کرد و بازیکنان ایتالیا نیز 15 امتیاز از حمله، 3 پوئن سرویس و 6 امتیاز از اشتباهات ایران به دست آوردند.

حملات بازیکنان ایتالیا در ست دوم، همچنات موثرتر از ایران بود، ضمن اینکه بیشتر شدن اشتباهات بازیکنان ایران، سبب شد، میزبان لیگ ملت‌ها، اندک برتری خود را تا امتیازات پایانی این ست حفظ کند. میثم صالحی در این ست جای امیرحسین اسفندیار را گرفت و 2 امتیاز بسیار مهم نیز کسب کرد. سرویس و در پی آن دفاع خوب بازیکنان ایران، امتیازات را در پوئن 24 به تساوی کشاند.  ست دوم با نتیجه 29 بر  27 به سود ایران تمام شد. امتیاز 29 با اسپک صالحی از منطقه 4 به دست آمد.

تیم ملی ایران در پایان ست دوم، 25 امتیاز از حمله، 8 امتیاز از دفاع روی تور، 4 پوئن سرویس و 18 امتیاز از اشتباهات حریف کسب کرد و بازیکنان ایتالیا نیز 30 امتیاز از حمله، 2 امتیاز از دفاع روی تور، 4 پوئن سرویس و 15 امتیاز از اشتباهات ایران به دست آوردند.

بازیکنان ایران در ست سوم، بازی را به اندازه دو ست قبلی، جدی آغاز نکردند. علاوه بر این، دریافت‌های تیم ایران در ست سوم، کیفیت دو ست پیشین را نداشت. از همین رو، پوریا فیاضی، جایگزین میلاد عبادی‌پور شد. انگیزه شاگردان آلکنو و همچنین اسپک‌های منجر به امتیاز آنها برای پیروزی در این ست کافی نبود و نتیجه 25 بر 21 به سود میزبان رقم خورد. عابدینی، سعادت و وادی هم در این ست فرصت بازی پیدا کردند.

تیم ملی ایران در پایان ست سوم، 36 امتیاز از حمله، 9 امتیاز از دفاع روی تور، 5 پوئن سرویس و 26 امتیاز از اشتباهات حریف کسب کرد و بازیکنان ایتالیا نیز 51 امتیاز از حمله، 2 امتیاز از دفاع روی تور، 6 پوئن سرویس و 17 امتیاز از اشتباهات ایران به دست آوردند.

تیم ایران، ست چهارم را با انرژی مضاعف و انگیزه بیشتر آغاز کرد. اسپک‌های ایتالیا، بسیار بهتر از بازیکنان ایران بود ولی تعداد اشتباهات آتزوری، برتری آنها در حمله را کاملاً خنثی می‌کرد. تیم ایران، بازی را با برتری 3 امتیازی آغاز کرد و در پایان با نتیجه 25 بر 22 به پیروزی رسید تا 3 بر یک برنده این دیدار باشد.


کد مطلب: 765576

آدرس مطلب: https://www.jahannews.com/news/765576/برتری-والیبال-ایران-مقابل-میزبان-مسابقات

جهان نيوز
  https://www.jahannews.com