چهارشنبه ۸ تير ۱۴۰۱ - 29 Jun 2022
 
۱
۱۵
موسوی لاری:

به خاطر حمایت از روحانی باید از مردم عذرخواهی کنیم

دوشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۰۹
کد مطلب: 765094
عضو شورای مرکزی مجمع روحانیون و وزیر کشور دولت اصلاحات می‌گوید، اصلاح‌طلبان اگر در حمایت از روحانی‌اشتباه کردند، باید از مردم عذرخواهی کنند.
به خاطر حمایت از روحانی باید عذرخواهی کنیم
به گزارش جهان نيوز، عبدالواحد موسوی لاری (معاون مستعفی شورای سیاستگذاری اصلاح‌طلبان) در گفت‌وگو با خبر آنلاین اظهار داشت: چیزی که آقای اصغرزاده می‌خواست بگوید و بنده هم به صورتی دیگر می‌خواهم آن را بیان کنم این است که این بار با توجه به تغییراتی که در نگاه و نگرش مردم به زندگی‌شان به وجود آمده، اصلاح‌طلبان باید زبان مفاهمه با مردم را پیدا کنند.

در واقع با این مردمی که دغدغه نان، زندگی و معیشت و بسیاری مشکلات دیگر دارند قاعدتا نمی‌توانیم از مباحثی چون دموکراسی، مردمسالاری و غیره سخن بگوییم این مولفه‌ها مفروضات ما است اما زبان گفت وگو با مردم اقتضا می‌کند که ما با مردم در این بخش از مسئله همراهی بیشتری داشته باشیم.

وی افزود: ما باید به مردم بگوییم می‌خواهیم چه اقداماتی انجام دهیم و اقتصادی که به این حال و روز افتاده را چگونه می‌خواهیم سامان دهیم؟ چگونه می‌توانیم کاری کنیم مردم احساس کنند زندگی‌شان دچار یک تحول مثبت شود.
موسوی لاری گفت: در حال حاضر مردم دغدغه‌هایی دارند که اصلاح‌طلبان باید بتوانند خودشان را با آن دغدغه‌ها همراه کنند، زبان مفاهمه با مردم را پیدا کنند و در عین حال به آنها اطمینان بدهند اگر آمدند و از جریان اصلاح‌طلب حمایت کردند فلان اتفاقات برایشان رخ می‌دهد. ما در دوره اصلاحات، کارنامه‌ای داریم که بسیار شفاف و روشن آن را ارائه می‌دهیم. همچنین می‌توانیم به مردم بگوییم که ما با تمام وجود از دولت حسن روحانی حمایت کردیم و قطعا نسبت به پاره‌ای از کاستی‌ها، ما هم باید با مردم همراه شویم و اگر‌اشتباه کردیم از آنها عذرخواهی کنیم.

به بیانی، اگر این دولت نتوانسته آن گونه که باید با مردم همراه شود و ما از مردم عقب ماندیم باید بتوانیم از مردم عذرخواهی کنیم و بگوییم دولت آقای روحانی مورد حمایت اصلاح‌طلبان بوده و همه اتفاقاتی که رخ داده، اصلاح‌طلبان در آن شریک هستند در این مسئله شبهه‌ای نیست اما این دولت، دولت اصلاح‌طلبان نبوده است.

افتخار موسوی لاری به عملکرد دولت اصلاحات در حالی است که مردم از عملکرد سیاست‌زده و سوء مدیریت اقتصادی آن دولت منزجر بودند و به همین دلیل هم این طیف، شکست سهمگینی در انتخابات 84 و 88 از مردم خورد. همچنین اصلاح‌طلبانی مانند رضا خاتمی در سال 96 گفته بودند ما تضمین وعده‌های روحانی هستیم، و بنابراین نمی‌توان گفت دولت روحانی دولت اصلاح‌طلبان نبوده ضمن اینکه افرادی مانند ربیعی، زنگنه، آخوندی، نوبخت و... در ستاد موسوی حضور داشتند و در دولت روحانی به کار گرفته شدند. به اینها البته می‌شود، اصلاح‌طلبانی مانند محمد شریعتمداری، حجتی وزیر سابق جهاد کشاورزی، مجید انصاری، جهانگیری، ظریف، محمدعلی نجفی، طیب‌نیا، سلطانی‌فر و البته صدها معاون وزیر و مدیرکل و مدیر استانی را هم باید اضافه کرد.

موسوی لاری در ادامه گفت‌وگو با خبر آنلاین اذعان کرده است: آقای روحانی ‌اشتباه کرد از همان روز اول می‌توانست برنامه افزایش سالانه و تدریجی قیمت بنزین را ادامه دهد و سال به سال قیمت‌ها را اضافه کند نه اینکه به یکباره، قیمت‌ها سه برابر شود که فاجعه آبان ۹۸ رخ داد. بنابراین ما این انتقادات را داریم. تلقی بنده این است که انتقاد مردم از اصلاح‌طلبان در این ارتباط که اصلاح‌طلبان دولت روحانی را به آنها معرفی کردند پابرجاست و اصلاح‌طلبان باید آن را بپذیرند و سهم خود را در این نابسامانی‌ها تقبل کنند.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
عذرخواهی که نان نمیشه برای ما
خراسانی
Iran, Islamic Republic of
دم انتخابات به فکر عذر خواهی...... افتادید؟!
محمد
Iran, Islamic Republic of
جناب لاری معمولا کسانی که بصورت هیجانی تصمیم میگیرن از کرده خودشون پشیمان میشن ....
Iran, Islamic Republic of
زمان احمدی نژاد ابتدای سال 92 مسکن بیش از متری 500 الی 900 هزار تومان بود.
Iran, Islamic Republic of
بجای عذر خواهی باید بابت عملکرد این دوره بازخواست شوید.
Iran, Islamic Republic of
پس در این دوره از کسی حمایت نکنید که بعدها ناچار به عذرخواهی شوید
Iran, Islamic Republic of
خسارتها رو با کی حساب کنیم؟!!×
مازندرانی
Iran, Islamic Republic of
با اصولگراها
Iran, Islamic Republic of
عجب منطقی
مختار
Iran, Islamic Republic of
........
Iran, Islamic Republic of
خسارتی که زدید با عذرخواهی جبران نمیشه
Iran, Islamic Republic of
چه عجب بالاخره از جمع اصلاحطلبان. همیشه طلبکار یک اصلاح طلب پیدا شد از موضع طلبکارانه حرف نزنه .
علیرضا
Iran, Islamic Republic of
..........
محمد
Iran, Islamic Republic of
آقای لاری شما یک عمر است که به مردم بدهکار هستید..!!ولی چرا نمایش مظلوم نمایی همیشه در فصل انتخابات است، خدا عاقبتمان را بخیرکند‌
رضايي ع ر
Iran, Islamic Republic of
به خاطر حمایت از روحانی باید از مردم عذرخواهی کنیم !!!!!!!!!!!
با عذرخواهي حل ميشه ؟؟؟
خسارات مردم جبران ميشه ؟؟
آب رفته به جوي باز مي گرده ؟؟.