شنبه ۶ آذر ۱۴۰۰ - 27 Nov 2021
 
۰

۱۰ ورزشی که می‌توانند برای شما کشنده باشند

شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۵۳
کد مطلب: 764852
در جهان ورزش‌هایی رواج دارند که می‌توانند برای هر شخصی کشنده و یا خطرناک باشند.
۱۰ ورزشی که می‌توانند برای شما کشنده باشند
به گزارش جهان نيوز، در جهان ورزش‌هایی رواج دارند که باعث افزایش ترشح آدرنالین می‌شوند، اما انجام این ورزش‌ها می‌تواند برای انسان‌ها خطرناک باشد.

پایه پریدن
در این ورزش شما باید با یک چتر از جایی مرتفع به پایین پرت شوید. شما می‌توانید از صخره‌ها، کوه‌ها و برج به پایین بپرید. در این ورزش افراد زیادی جان خود را از دست می‌دهند.

موج سواری در موج بزرگ
این موج سواری روی امواج بیشتر از ۲۰ فوت ارتفاع انجام می‌گیرد. موج سواران با چوب اسکی به چند متر بالاتر از سطح دریا می‌روند تا در امواج بیش از حد بزرگ موج سواری کنند. شدت این امواج در صورت گرفتار شدن موج سواران خیلی زیاد است؛ حتی برخی از بهترین موج سواران بزرگ زندگی خود را از دست داده اند.

مسابقه موتور سیکلت
این ورزش دارای چندین بخش است؛ از جمله: مسابقه استقامت، مسابقات سوپر اسپرت، مسابقات جایزه بزرگ، مسابقات جاده‌ای و غیره.

این ورزش یکی از خطرناک‌ترین ورزش‌های جهان است. بیشتر موتورسواران حرفه ای، با وجود استفاده از کلاه ایمنی و دیگر ابزار، جان خود را در این ورزش از دست می‌دهند.

گاوبازی
گاوبازی ورزشی است که در کشور‌های اسپانیا و فرانسه و همچنین کشور‌های اسپانیایی زبان قاره آمریکا متداول است. در این نوع سرگرمی گاوباز یا گاوباز‌ها به گاو‌ها حمله کرده و نهایتاً آن را می‌کُشند. این تفریح نوعی حیوان آزاری است و جزء ورزش‌های خونین محسوب می‌شود.

غواصی غار
رفتن به زیر آب، در غار‌هایی که اغلب می‌توانند خرد شوند و فروکش کنند، بدون این که بدانند انتهای آن غار کجا قرار دارد. غار‌ها همچنین می‌توانند جریان‌های شدیدی داشته باشند و رسوبات غار می‌تواند دید غواصان را محدود کند. اگر مشکلی پیش بیاید، شنا به سطح زمین وجود ندارد. این ورزش یکی از کشنده‌ترین ورزش‌های جهان است؛ چون شما در زیر آب می‌توانید با کمبود اکسیژن در کپسول، حیوان‌های وحشی، ریزش غار و ... مواجه شوید.

بندبازی
بند بازی ورزش ترسناکی است که در آن باید از طنابی که از یک صخره به صخره‌ای دیگر آویزان شده است، عبور کنید. ارتفاع بعضی از آن صخره‌ها واقعا ترسناک و دلهره آور است.


غواصی آزاد
این ورزش نوعی از ورزش‌های آبی است که در آن غواص باید نفس خود را در اعماق آب، در سینه حبس کند. هنگام انجام این ورزش فشار خیلی زیادی به ریه ها، گوش‌ها و مغز وارد می‌شود و می‌تواند باعث مرگ غواصان شود. در سال ۲۰۱۵ ناتالیا مولچانوا، به اقیانوس رفت و بعد از انجام این ورزش دیگر دیده نشد.

کوچه نوردی اسکیت بازها
اسکیت باز‌ها دریافته اند که هنگام خوابیدن روی تخته اسکیت می‌توانند سرعتی پایین‌تر برای اسکیت سواری داشته باشند. سرعت حداقل این ورزش ۱۰۰ مایل است و ورزشکاران باید لباس‌های چرمی بپوشند که در موقع افتادن از روی اسکیت، پوست آن‌ها آسیب نبیند.


قِل دادن پنیر"cheese rolling"
قدمت ورزش قِل دادن پنیر به حدود ۲۰۰ سال قبل در انگلستان بر می‌گردد. در طول تعطیلات بهار در انگلستان، مردم بالای تپه جمع و برای فعالیتی هیجان انگیز آماده می‌شوند. در بالای تپه شیب دار، داور بازی پنیر را به پایین می‌اندازد و بازیکنان آن را دنبال می‌کنند. در واقع گرفتن پنیر یک چالش است؛ زیرا سرعت آن در کوهستان تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت افزایش پیدا می‌کند. شرکت کنندگان باید در امتداد تپه شیب دار ۹۰ متری، به دنبال پنیر بدوند و برنده کسی است که بتواند پنیر را بعد از خط پایان بگیرد.

در طول مسابقه هر ۲۰ دقیقه یک بار، یک قالب پنیر به پایین رها می‌شود. مسابقه ۵ بار برگزار می‌شود و در انتها کسانی که با دست و پای سالم و بدون شکستگی و در رفتگی بتوانند پنیر را بگیرند، برنده می‌شوند.

سنگ نوردی
این ورزش یکی از بخش‌های کوهنوردی است که شما باید به صورت تک نفره انجام دهید. در این ورزش شما باید بدون هیچ وسیله‌ای از کوه و یا صخره بالا بروید. در این ورزش چندین نفر جان خود را از دست داده اند، ورزشی که به ورزش مرگ نوردی معروف است.

رفتینگ در آب سفید
این ورزش یکی از بخش‌های قایقرانی است. شما در این ورزش باید با استفاده از یک قایق بادی و پارو از رودخانه‌هایی خروشان عبور کنید. در این ورزش خطر‌های زیادی در کمین شما است.
مرجع : باشگاه خبرنگاران
برچسب ها: کشنده ورزش خطرناک
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *