سه شنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - 17 May 2022
 
۶
۶۶
بیانیه اعلام حضور رئیسی در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰

قرار نبود که از درد مردم بی خبر باشیم/ آمده‌ام تا با کمک همه مردم، دولتی مردمی برای ایرانی قوی تشکیل دهم/ برخلاف میل و مصلحت شخصی پا به عرصه گذارده‌ام

شنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۵
کد مطلب: 763429
آیت‌الله سیّد ابراهیم رئیسی، با صدور بیانیه ای از حضور خود در انتخابات ریاست‌جمهوری سیزدهم خبر داد و خاطرنشان کرد: آمده‌ام تا با کمک همه مردم ایران، و در طلیعه گام دوم،"دولتی مردمی برای ایرانی قوی" تشکیل دهم.
قرار نبود که از درد مردم بی خبر باشیم/ آمده‌ام تا با کمک همه مردم، دولتی مردمی برای ایرانی قوی تشکیل دهم/ برخلاف میل و مصلحت شخصی پا به عرصه گذارده‌ام
به گزارش جهان نيوز، آیت‌الله سیّد ابراهیم رئیسی، با صدور بیانیه ای از حضور خود در انتخابات ریاست‌جمهوری سیزدهم خبر داد.

متن کامل بیانیه آیت‌الله رئیسی بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم
اَللّهُمَ صَلِّ عَلی علی بن مُوسَی الِّرِضا المَرُتَضی بعَدَدِ ما اَحَاطَ بِهِ عِلْمُکَ
مردم شریف ایران، خواهران و برادران عزیزم،
سلام علیکم

انقلاب شکوهمند اسلامی مردمی شما، چهل و سومین سال خود را می‌گذراند و همچنان شعارهای مبنایی ما که تحقق ارزشهای دینی، عدالتخواهی، استقلال‌طلبی و آزادی‌جویی بود، بعنوان اولویت‌های ممتاز، در بلندای آرمان انقلاب می‌درخشند. آرمانی که زنده، پویا، قابل دستیابی و امیدآفرین است. پیشرفت های مادی و معنوی " اصحاب ما می توانیم" خمینی کبیر و خامنه ای عزیز، کشور ما را از حضیض ذلت به قله عزت رسانید. کتاب زرین افتخارات زنان و مردان سرزمینم مملو از لحظات تلخ و شیرینی است که سرنوشت یکسانی را برای ما رقم زده است. آرزوی «ایران قوی و سربلند»، فصل مشترک این تاریخ پر فراز و نشیب است.

اگرچه مساعی صورت گرفته در دوره‌های متمادی، قابل تقدیر است، اما اینک در آستانه سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، ضعف مدیریت اجرایی، تقلیل توجه به آرمانهای مبنایی یا انحراف از آن، بخشی‌نگری، گم کردن اولویت‌ها، تن دادن به ساختار فرسوده، جهت‌گیری‌های چندگانه و متعارض، بوروکراسی ناکارآمد و مزاحم، سیاست‌زدگی، چشم‌دوختن به بیرون و تحقیر توان داخلی سبب شد که انرژی متراکم و بی‌بدیل قوه اجرایی، نه تنها به صورت کامل و مؤثر استفاده نشود، بلکه خود، منشأ پیدایش مسائل پیچیده در کشور باشد. البته فشار سنگین و بی‌رحمانه بدخواهان و معاندان انقلاب اسلامی در طول این چهار دهه، حتماً بر وضع غیرقابل قبول کنونی مؤثر بوده‌اند ولی علت اصلی شکل‌گیری این وضع، به سوء تدبیرها، ناکارآمدی‌ها و تضییع فرصت‌های خدمتگزاری باز می‌گردد.

قرار نبود که از درد مردم بی خبر باشیم.

قرار نبود که مردم در فشارهای اقتصادی بی پناه بمانند.

قرار نبود که از آمدن به میان مردم واهمه داشته باشیم.

اینک ماییم و رنجها و امیدهای مشترکمان. رنجی از جنس زخم‌های دردآور معیشتی و اقتصادی بر پیکره اعتماد عمومی، و امیدی متکی بر منابع سرشار انسانی و فکری و مادی که چشم‌انتظار مدیریتی توانمند و متکی به مردم برای رسیدن به ایرانی قوی برای همه است.

در طول چند ماه گذشته، گروه‌ها و اقشار و اصناف مختلف، اینجانب را دعوت به نامزدی در انتخابات می‌کردند و البته برخی دلسوزان نیز با دلایل مختلف، خیرخواهانه، می‌خواستند در برابر این مطالبه مقاومت کنم. آنچه من را با این استدلال همراه می‌ساخت، مسؤولیت سنگین قوه قضائیه و برنامه‌های تحولی بود که به پشتوانه تجربه و آشنایی به مسائل و چالش‌های دستگاه قضایی و به یاری طیف وسیعی از نخبگان، و همراهی و امیدآفرینی قاطبه مردم، با جدیت دنبال می‌کردم و بحمدلله ارکان استقرار مسیر تحول فراهم گردیده بود؛ اما لطف مردم به این خدمتگزار کوچک تا سر حد مطالبه‌ای فراگیر و عمومی گسترش یافت. اگر این خواست عمومی نبود، برای ادامه مسیر تحول در قوه قضائیه، آسوده‌خاطر بودم. اما مقاومت بیشتر در برابر این موج گسترده، بیش از هرچیز، بی‌اعتنایی به اراده مردم بزرگوار سرزمینم، و گمان راحت‌طلبی در میدان نبرد با رنج‌های مشترکمان را ایجاد می نمود. انبوه بدهی های دولتی، رشد سرسام آور نقدینگی، نظام بانکی غیر مولد، تورم کمرشکن، به هم ریختگی بازار مسکن و خودرو، مشکلات کارگران قراردادی و شرکتی، کارخانه ها و کارگاه های تعطیل شده، بیکاری جوانان تحصیل کرده، تبعیض آزاردهنده در حقوق و دستمزد و هزاران زخم مزمن دیگر، تنها گوشه ای از این دردهای مردم است.

 تجربه طولانی اینجانب در سطوح مختلف مدیریتی، به روشنی بر من ثابت کرده است که اگر فساد و مبارزه با آن در کانون‌های اصلی خود مهار نشود و به علاج یک قوه قاهره بیرونی گره بخورد، جریان آن در شکل‌های مختلف ادامه می‌یابد و بلکه روز به روز گسترده تر می شود. بر این مبنا، حضور خود در عرصه انتخابات را مجاهدتی بنیادین برای مبارزه کانونی با فساد می‌دانم که ان شاء الله با هزینه‌های بسیار کمتر، ریشه‌ها و بسترهای فسادزا را بخشکاند.

روشن است که مردم به وضع موجود اداری و اقتصادی کشور که نه با ارزش‌های انقلاب و نه با انتظارات جمهور و نه با امکانات و توانایی‌های موجود سازگار نیست، معترض، و گله‌مندند. دولت آینده، برای علاج این درد مشترک، باید عمیقاً معتقد به تحول و تغییر اساسی ریل اداره امور اجرایی کشور به نفع مردم باشد تا در آینده‌ای نزدیک، تلخ‌کامی‌های ناشی از بی‌عدالتی، خمودگی و حاشیه‌سازی را به طعم شیرین و خواستنیِ احساس اجرای عدالت مبدل گرداند.

اینجانب فرزند ملت بزرگ ایران و سرباز کوچک انقلاب اسلامی، با استعانت از خداوند قادر متعال و  توسل به امام عصر(عج) و ارواح طیبه شهیدان برای ایجاد تحول در مدیریت اجرایی کشور، و مبارزه بی‌امان با فقر و فساد، تحقیر و تبعیض، با احترام به همه نامزدها و گروه های سیاسی، به صورت مستقل به صحنه آمده ام و تنها در برابر ذات اقدس الهی و پیشگاه ملت ایران، خود را متعهد و مسؤول میدانم.

با شناختی که از چالش ها، ظرفیتها، استعدادها و سرمایه های این کشور کسب کرده ام، آمده ام تا با کمک همه مردم ایران، و در طلیعه گام دوم،"دولتی مردمی برای ایرانی قوی" تشکیل دهم:

دولتی که ارکان و مسئولیت های اصلی آن بر دوش جوانان شجاع، تحول خواه، متخصص، پاک و ضد فساد خواهد بود که هر کجا به آنها اعتماد شد،  قدرت و افتخار برای ایران آفریده اند.

دولتی که توجه به محرومان و مستضعفان و طبقات پایین جامعه از مهمترین اولویتهایش خواهد بود و اجازه نخواهد داد که عزت و شرافت و کرامت آنها خدشه دار شود.

دولتی که با اجماع ملی و دیپلماسی هوشمند و مبتکر، حتی یک لحظه را برای رفع تحریم‌های ظالمانه از دست نخواهد داد. با دیپلماسی برآمده از قدرت و توانایی‌های داخلی، تعامل و رابطه دوستانه و مقتدرانه با دنیا، مخصوصاً با همسایگان را، با سرعت پیگیری می کند.

دولتی که پاسدار آزادی بیان و قلم، و حقوق اساسی همه شهروندان ایرانی و متعلق به همه مردم ایران است. باید راهها و بسترها برای نقش آفرینی مردم در تحقق عدالت باز شود و ملت ایران، زنان و مردان، با قومیت های مختلف، با زبان های متنوع و با سلایق و باورهای فرهنگی و سیاسی متفاوت، باید به یک نسبت به دولت احساس تعلق کنند و «ایرانی بودن» برای تضمین همه حقوق شهروندی آنها کفایت کند. 

دولتی که دیوارهای برافراشته در مقابل شفافیت عملکرد و قراردادهای پر حاشیه را فرو خواهد ریخت و خود را در اتاق شیشه ای در منظر ارزیابی و قضاوت مردم قرار خواهد داد.

دولتی که تأمین اشتغال پایدار را تکلیف قطعی خود می داند و اجازه بیکاری و اخراج ظالمانه کارگران را نخواهد داد.

دولتی که خود را موظف به رشد و بالندگی فکری، علمی، فرهنگی و اخلاقی جامعه می داند و به پشتوانه فرهنگ غنی اسلامی و ایرانی خود، و با نقش آفرینی اصحاب فرهنگ و اندیشه، امکان بالندگی و تبلور بیشتر فضائل اخلاقی آحاد مردم ایران را فراهم خواهد کرد.

مردم عزیز ایران،
 در آستانه قرن جدید نیازمند «تحول» همه‌جانبه و نظام‌مند برای نیل به «ایران قوی» هستیم. تغییرات جزیی و پنهان کردن مسائل اصلی مردم در تعارفات سیاسی و زدوبندهای جناحی، دردی را دوا نمی‌کند. مردم از انتخابات به دنبال این نیستند که فرد یا گروهی از صندلی قدرت بلند شود و قبیله دیگری با نشستن به جای آنها، امکانات کشور را بین خود تقسیم کنند. نتیجه انتخابات باید «تحول» واقعی یعنی بازگرداندن امید و نشاط به زندگی مردم باشد.

در پایان از همه گروه‌ها، محرومان و دردکشیدگان،دانشگاهیان، حوزویان، نخبگان، جوانان عزیز و آحاد جامعه که مطالبه حضور اینجانب را داشتند و همه آنانی که خواستار تغییر وضع موجود هستند، برای همسنگری و کمک به خلق مشارکت حداکثری تاکید می نمایم و یقین دارم که به فضل خداوند آینده‌ای بسیار روشن و چشم‌اندازی بسیار زیبا و دلنشین در انتظار ملت صبور و شکور و شایسته ایران اسلامی است.

خدایا تو شاهدی که هیچگاه دنبال مقام و قدرت طلبی نبوده ام و در این مرحله نیز برخلاف میل و مصلحت شخصی و تنها به منظور انجام وظیفه در جهت اجابت توده مردم وجوامع نخبگان و رعایت مصالح اجتماعی و رفع رنج مردم و ایجاد امید پا به عرصه گذارده ام و در این مسیر از تو و اولیاءت استمداد می طلبم تا خدمتگذاری شایسته برای این مردم قدرشناس و رنج کشیده باشم. انشاء الله. بعونه و کرمه.

سید ابراهیم رئیسی
25 اردیبهشت 1400
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


مسیح
Iran, Islamic Republic of
خوش آمدی ابراهیم بت شکن
یا ایرانی
Iran, Islamic Republic of
در پناه خدا به امید تشکیل دولت سید محرومان و وصل به دولت امام زمان (عج)
محمد
Iran, Islamic Republic of
.....
امیرحسین
Iran, Islamic Republic of
با تو میتوان دل به دریا زد.
Iran, Islamic Republic of
به امید پیروزی .
Iran, Islamic Republic of
تکبیر
Iran, Islamic Republic of
" الله اكبر الله اكبر الله اكبر خامنه اي رهبر مرگ بر ضد ولايت فقيه درود بر رزمندگان اسلام سلام بر شهيدان .
بهنام
Iran, Islamic Republic of
اللهم صلی علی محمد و آل محمد
Iran, Islamic Republic of
و عجل فرجهم
Iran, Islamic Republic of
رای ما رئیسی
Iran, Islamic Republic of
صلی علی محمد امید ملت آمد
Iran, Islamic Republic of
حدا را شکر با دعای خیر حضرت ولی عصر ارواحنافداک انشاءالله
Iran, Islamic Republic of
درود بر شرفت
Iran, Islamic Republic of
سلام علي ابراهيم
امیر
Iran, Islamic Republic of
گام دوم انقلاب در سایه ی بسم الله، با ابراهیم آغاز می شود. یا علی
Iran, Islamic Republic of
خوش آمدی ای امید محرومان
سعیدی
Iran, Islamic Republic of
صل علی محمد ابراهیم بت شکن آمد
یا مهدی(عج)
Iran, Islamic Republic of
انشالله دولت آیت الله رئیسی به ظهور امام زمان (عج) ختم خواهد شد.
رضايي ع ر
Iran, Islamic Republic of
.
تكليف روحاني چي ميشه ؟؟؟.
رضايي ع ر
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
سلام بر ابراهیم
کاظم
Iran, Islamic Republic of
خداوند قلوب مردم را به انتخاب درست هدایت کند انشاالله.
رضايي ع ر
Iran, Islamic Republic of
......
رضايي ع ر
Iran, Islamic Republic of
......
Iran, Islamic Republic of
جناب آقای رئیسی خوش آمدی اولین حمایت خودرا از بورس اعلام فرمایید تا سرمایه گذاران امیدوار در بورس باقی بمانند. .
اصغر
Iran, Islamic Republic of
....
علی
Iran, Islamic Republic of
سلام اشتباه استراتژیک مذهبیون کاندیداتوری آیت الله ریسی بود این یعنی دوقطبی انتخابات وبرد اصلاحات!!!!!!!1
Iran, Islamic Republic of
.....
با تجربه
Iran, Islamic Republic of
رقابت با آیت الله رئیسی سخت است شکست اصلاح طلبان قطعی شد.
Iran, Islamic Republic of
با لطف خداوند ان شاءالله
کهگلو
Iran, Islamic Republic of
آرزوی موفقیت
یزدان
Europe
امام رضا نگهدارت باشه سید ابراهیم رئیسی رای ما سیدابراهیم رئیسی
سعید
Iran, Islamic Republic of
سلام و درود بر مرد عدالت و راستی و درستی
ما همه طرفداران تو هستیم
خلیل
Iran, Islamic Republic of
سلام بر مرد اخلاق آقای ابراهیم رئیسی عزیز
مازندرانی
Iran, Islamic Republic of
.....
Iran, Islamic Republic of
مرد میدان آمد .حریف میطلبیم.حاج قاسم دیگر.به حول و قوه الهی پیروزی با ماست.فقط آقای رئیسی
Iran, Islamic Republic of
تنها شخصیتی که حاج قاسم و شهدای مدافع حرم دوست داشتن ایشان را در قامت ریاست جمهوری ببینند.
Iran, Islamic Republic of
.........
Iran, Islamic Republic of
انشاا...با بالاترین اجماع وحدت و اکثریت آرا ریس جمهور با اقتدار خواهد بود.پیروزی با ماست.فقط آقای رئیسی
Iran, Islamic Republic of
جای حاج قاسم و شهدا و امام شهدا خالیست .قلوب ملت از آمدنش مسرور شاد و مطمئن گردید انشاا...با بالاترین نصاب رای ریاست جمهور ماست
Iran, Islamic Republic of
انا فتحنا لک فتحا مبینا.به یاری و نصر خدا ما پیروزیم.فقط آقای رئیسی
Iran, Islamic Republic of
ابراهیم بت شکن .بت فسادوبشکن
Iran, Islamic Republic of
ابراهیم دیگر.گلستان کردن کشور.....
Iran, Islamic Republic of
ماننداجداد طاهرینش مظلوم و در هدف تخریب دشمنان اسلام از داخل و خارج .
Iran, Islamic Republic of
درود بر سه سید اهل بیتی حسینی _خمینی خامنه ای رئیسی
Iran, Islamic Republic of
قاسم دیگر آمد.مرد میدان آمد حریف میطلبد
Iran, Islamic Republic of
عکس آقای رئیسی در بلندی های جولان.بیاد حاج قاسم مرد میدان
Iran, Islamic Republic of
دولت عقلانیت عدالت.کار و کرامت.آقای رئیسی
Iran, Islamic Republic of
حسین حسین شعار ماست شهادت افتخار ماست حاج قاسم سردار دلهاست رئیسی قاسم دیگرماست
Iran, Islamic Republic of
هر خانه یک ستاد هر فرد یک مسئول ستاد.فقط آقای رئیسی
Iran, Islamic Republic of
آقای رئیسی نگینی درخشان و نورانی در جمع داوطلبان میدرخشد
Iran, Islamic Republic of
هرچه رای داریم تقدیمت میکنیم بادل و جان ازتو حمایت میکنیم
Iran, Islamic Republic of
بسم الله الرحمن الرحیم
انشالله بیاری خداوند متعال آقاسید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور منتخب ملت ایران که همه دوستداران ائمه اطهار ودر زیر سایه آقا امام هشتم ( ع ) به اولاد عزیزشان دل داده و رای به خاندان رسول الله خواهند داد
انشالله چشم شیطان کور به امید حق تعالی
یا علی مدد
Iran, Islamic Republic of
صل علی محمد بوی رجایی آمد خوش آمدی ابراهیم بت شکن فساد.
Iran, Islamic Republic of
همه تخریب گران سید عزیز کینه عدالت خواهی و ضد فساد بودنش را به دل دارند انشاا... با اقتدار با ایشان به سمت قوی تر شدن ایران پیش خواهیم رفت
Iran, Islamic Republic of
انشاا...نجات دهنده وضع موجود و امید آفرین هستید
Iran, Islamic Republic of
باید تمام نظرات و برنامه های ایشان تبلیغ تبیین شفاف کارشناسی شود .
Iran, Islamic Republic of
باید تلاش کنیم تاسید عزیزمان با بالاترین نصاب رای ریاست جمهوری را با قدرت بدست گیرند برای خدمتگذاری .
Iran, Islamic Republic of
باید پویش های مختلف صورت گیرد برای شناخت بیشترسید عزیزمان و متوجه کردن قلوب آحاد مردم به ایشان.
Iran, Islamic Republic of
برای پیروزیت عهد میبندیم و هم قسم میشویم با ملت عزیز تمام تلاش و هرکاری از دستمان برآید انجام دهیم تا مردم آگاهانه بشناسند و رای دهند از دعا جمعی فردی نذر های صلوة قرآن کمک ها و خدمات مومنانه و قربانی های مخلصانه در راه خدا و برای یاری دین خدا اسلام عزیز با یاری کردن شما آقای رئیسی
محمد
Iran, Islamic Republic of
.....
Iran, Islamic Republic of
باید افشا کننده و آگاهی بخشی در خصوص تخریب و مکر و توطئه داخلی و خارجی مفساد و شناخت شخصیت ومتوجه دست های پشت پرد علیه ایشان باشیم و مشوق آگاهی دهندگان و برملا کنندگان و کمک به برنامه ریزان پیروزی سید عزیزمان باشیم
Iran, Islamic Republic of
......
Iran, Islamic Republic of
.....
Iran, Islamic Republic of
اگر مال و قلم و بیان در راه اسلام و آگاهی خرج نشود به چکارآید.باید برای شناخت افکار و دیدگاه و برنامه و عملکرد معاونان وزرا کابینه و مشاوران احتمالی ایشان بیشتر شناخته شودتا برای آگاهی بخشی و شفافیت سازی تبلیغ گردد و مرد به اصلحیت ایشان ایمان آورند
رضايي ع ر
Iran, Islamic Republic of
...