کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

شهرآورد ۹۵ پایتخت؛

پرسپولیس دربی سرد و عصبی را از استقلال برد/ یحیی مچ مجیدی را خواباند

24 ارديبهشت 1400 ساعت 18:34

سرمربیان دو تیم استقلال و پرسپولیس ترکیب ابتدایی تیمشان برای برگزاری نود و پنجمین دیدار تاریخ دو باشگاه را در شرایطی اعلام کردند که تغییراتی در ترکیب هر دو تیم صورت گرفته است.


به گزارش جهان نیوز: در یکی از بازی‌های هفته بیست و سوم لیگ برتر فوتبال و از ساعت ۱۹:۳۰ امروز جمعه تیم پرسپولیس در ورزشگاه آزادی به مصاف استقلال می‌رود.

فرهاد مجیدی سرمربی استقلال برای دربی ۹۵ این ترکیب را انتخاب کرده است:
رشید مظاهری، محمد نادری، محمدحسین مرادمند، سیاوش یزدانی، عارف غلامی، مسعود ریگی، مهدی مهدی‌پور، مهدی قایدی، وریا غفوری، ارسلان مطهری و هرویه میلیچ.
 


ترکیب پرسپولیس برای این دیدار هم به شرح زیر اعلام شد: 
حامد لک، سیامک‌نعمتی، وحید امیری، سید جلال حسینی، محمد حسین کنعانی زادگان، احمد نوراللهی، کمال کامیابی‌نیا، مهدی ترابی، احسان پهلوان، شهریار مغانلو و عیسی آل کثیر


هر دو سرمربی برای این دیدار تغییراتی را در ترکیب تیمشان ایجاد کرده‌اند. در تیم استقلال شیخ دیاباته نیمکت نشین شده است و خبری از محمد دانشگر نیست. در تیم پرسپولیس هم امید عالیشاه به دلیل مصدومیت به ترکیب ابتدایی نرسید و میلاد سرلک هم نیمکت نشین است.

داور: محمدرضا اکبریان

نیمه اول
دقیقه 2:
مهدی قایدی در محوطه جریمه پرسپولیس و در درگیری با وحید امیری سرنگون شد، اما داور دستور به ادامه بازی داد.

دقیقه 4: ارسلان مطهری از پشت محوطه جریمه ضربه‌ای محکم و غافلگیر کننده را به سمت دروازه پرسپولیس شلیک کرد که حامد لک توپ را برگشت داد. روی توپ برگشتی مهدی قایدی توپ را به بیرون زد، هرچند داور مسابقه نیز آفساید اعلام کرده بود.

دقیقه 25: مهدی ترابی از پشت محوطه جریمه شوتی را به سمت دروازه استقلال روانه کرد که توپ با اختلاف کمی از بالای دروازه راهی اوت شد.

دقیقه 30: ارسلان مطهری بار دیگر به سمت دروازه پرسپولیس اقدام به شوتزنی کرد که حامد لک موفق شد در دو مرحله توپ را مهار کند.

دقیقه 30: شهریار مغانلو به دلیل اعتراض به داور مسابقه، کارت زرد گرفت.

نیمه دوم
دقیقه 46:
مهدی قایدی توپی که از محوطه جریمه استقلال دور شده بود را در زمین پرسپولیس تصاحب کرد و در محوطه جریمه این تیم قصد داشت موقعیت گل ایجاد کند، اما حامد لک پاس در عرض او را قطع کرد تا این موقعیت برای آبی‌پوشان از دست برود.

دقیقه 51: وحید امیری به دلیل خطا روی مهدی مهدی‌پور با کارت زرد داور جریمه شد.

دقیقه 55: شهریار مغانلو شوتی را به سمت دروازه استقلال روانه کرد که رشید مظاهری با دو ضرب مهار کردن توپ، موقعیت را به عیسی آل‌کثیر داد تا این بازیکن فرصت طلب دروازه آبی‌پوشان را باز کند.
 
 گل «عیسی آل کثیر» به استقلال
 
دقیقه 64: شیخ دیاباته در محوطه جریمه پرسپولیس صاحب موقعیت خوبی برای گلزنی شد، اما ضربه او از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 65: حامد لک، از داور مسابقه کارت زرد گرفت.

دقیقه 70: شهریار مغانلو ضربه ایستگاهی پشت محوطه جریمه را روانه دروازه استقلال کرد، اما توپ در میانه میدان با مسعود ریگی برخورد داشت و تبدیل به کرنر شد.

دقیقه 81: عیسی آل‌کثیر با کارت زرد داور جریمه شد.

دقیقه ۸۲: استقلال صاحب یک ضربه کرنر شد که توپ در رفت و برگشت روی سر سیاوش یزدانی فرود آمد و ضربه این بازیکن در آستانه ورود به دروازه توسط علی شجاعی که تازه به زمین آمده بود برگشت داده شد. در این صحنه استقلالی ها اعتقاد داشتند توپ از خط دروازه عبور کرده است.

دقیقه ۹۰ : استقلال با به میدان فرستادن همه سرزن هایش به دنبال رسیدن به گل تساوی بود و پرسپولیس دفاع چند لایه ای را در دستور کار قرار داد تا به سرنوشتی که در دیدار برابر سپاهان گرفتار شده بود اسیر نشود. 

در دقیقه پنجم وقت های اضافه بعد از خطای محمد نادری روی سرلک بازیکنان دو تیم تیم با یکدیگر درگیر شدند که زشت ترین صحنه های این دیدار رقم خورد و فرشاد فرجی از پرسپولیس با  کارت قرمز مستقیم از زمین اخراج شد. بهزاد غلامپور هم از روی نیمکت استقلال اخراج شد.


کد مطلب: 763361

آدرس مطلب: https://www.jahannews.com/news/763361/پرسپولیس-دربی-سرد-عصبی-استقلال-برد-یحیی-مچ-مجیدی-خواباند

جهان نيوز
  https://www.jahannews.com