پنجشنبه ۳۰ شهريور ۱۴۰۲ - 21 Sep 2023
 
۰
۶

طالبان: داعش حربه اطلاعاتی کابل است

دوشنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۱۱
کد مطلب: 762943
طالبان با مسئول دانستن گروه تروریستی داعش در حمله به مدرسه «سیدالشهدا» در کابل مدعی شد که داعش حربه اطلاعاتی دولت افغانستان برای بدنام کردن مخالفان است.
طالبان: داعش حربه اطلاعاتی کابل است
به گزارش جهان نيوز، طالبان با انتشار مطلبی در وبسایت رسمی این گروه اظهارداشت که رویدادهای مشابه حمله به مدرسه «سیدالشهدا» در منطقه شیعه‌نشین کابل صورت گرفته که داعش مسئولیت آن را پذیرفته است، پس این بار نیز انگشت اتهام بسوی این گروه است.

مطلب می‌افزاید که تمام تمرکز دولت افغانستان بر این است که حمله را به طالبان منسوب کند و در اظهارات مقامات کابل و اعلامیه‌ها و بیانیه‌های تقبیحی آن‌ها «هیچگاه» کلمه داعش را نخواهید یافت.

طالبان ادامه داد: از این نوع رویکرد مقامات ارگ آشکارا معلوم می‌شود که داعش در اصل حربه استخباراتی دولت کابل است که می‌خواهند برای اهداف خود از آن استفاده کنند و برای کوبیدن و بدنام کردن مخالفین از آن کار بگیرند.

طالبان در ادامه نیز مدعی شد که دولت افغانستان در سال‌های اخیر نیز بارها مخالفان و تظاهرات مردمی را به نام داعش هدف قرار گرفت تا مخالفت‌ها را خاموش کرده و ترس و وحشت عمومی به راه بیاندازد.

مطلب می‌افزاید که پس از افزایش انتقاد علمای اسلامی سیاسی از جنایات آمریکایی‌ها و متهم شدن ارگ به کارشکنی در روند صلح توسط برخی کارشناسان سیاسی، روند کشتار علما و کارشناسان بیطرف و فعالین صلح آغاز شد و مسئولیت آن را گروه گمنامی به نام داعش به عهده گرفت.

طالبان تاکید کرد که دولت افغانستان با استفاده از «حربه داعش» شمار زیادی از مخالفین را به شکل فیزیکی حذف، و دیگران به را به خاموشی یا ترک کشور مجبور کرد و از این طریق توانست اهداف خود را بدست آورد.
برچسب ها: داعش طالبان
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
چه کسی مسئول حوادث افغانستان است؟ آمریکا، ناتو، طالبان، داعش،.....
Iran, Islamic Republic of
انفجار خونین روز شنبه در کابل، صرف نظر از ماهیت خشونت بار آن، این سوال را در ذهن متبادر می کند که چه کسی مسئول حوادث تروریستی در افغانستان است.
Iran, Islamic Republic of
آمریکا، ناتو، القاعده، هر سه تروریست هستند.
Iran, Islamic Republic of
.......
Iran, Islamic Republic of
به نظر نقش دولت افغانستان در این واقعه پسیار پر رنگ هست اما به صورت غیر مستقیم!!!
Iran, Islamic Republic of
آمریکا، ناتو، داعش، هر سه 100 درصد مسئول بمب‌گذاری اخیر در کابل هستند.