سه شنبه ۷ آذر ۱۴۰۲ - 28 Nov 2023
 
۱
۱

رمزگشایی از ریشه رخدادهای امنیتی زنجیره‌ای در اسرائیل

يکشنبه ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۰۰
کد مطلب: 762828
شواهد نشان می‌دهد که آتش‌سوزی مهیب امروز یکشنبه در منطقه امنیتی صنایع دفاعی رژیم صهیونیستی بخش دیگری از زنجیره در حال گسترش بحران‌های امنیتی این رژیم است که انتظار تداوم و فزونی یافتن ابعاد و گستره آن کاملا قابل پیش‌بینی است.
رمزگشایی از ریشه رخدادهای امنیتی در اسرائیل
به گزارش جهان نيوز به نقل از نور نیوز، رسانه‌های رژیم صهیونیستی ساعتی قبل از آتش‌سوزی مهیبی در حوالی کارخانه صنایع دفاعی ارتش اسرائیل در منطقه «رافائل» واقع در شمال غربی حیفا خبر داده‌اند.
 
رسانه صهیونیستی هاآرتص با ارائه گزارشی از این آتش‌سوزی مهیب نوشت: آتش‌سوزی‌ها در مجاورت کارخانه تسلیحات دفاعی «موسسه دیوید» در رافائل رخ داده است.

بر اساس این گزارش؛ به دلیل  گستردگی آتش‌سوزی، تردد قطارها از ایستگاه حیفا به شمال سرزمین‌های اشغالی متوقف شده است.

هاآرتص گزارش داده است که آتش‌سوزی وسیع امروز یکشنبه در مناطق مختلفی بین محله‌های «نوه گانیم» در «کریات یم» در حال گسترش است و آتش‌نشانان در حال تلاش برای اطفای حریق هستند. 

این رخداد که در منطقه‌ای امنیتی و کاملا حفاظت شده به وقوع پیوسته در ادامه حوادث زنجیره‌ای که طی کمتر از یک ماه گذشته در سرزمین‌های اشغالی رخ داده، ضمن آنکه از ضعف شدید سیستم‌های امنیتی رژیم صهیونیستی خبر می‌دهد سوالات جدی در مورد منشاء و دلایل وقوع این حوادث ایجاد کرده است.

انفجار در صنایع فوق امنیتی ساخت موتورهای موشک، اصابت موشک به نزدیکی تاسیسات هسته‌ای دیمونا، حملات سایبری گسترده به سازمان‌ها و نهادهای حکومتی، انفجار و آتش سوزی عظیم در پالایشگاه نفت حیفا و رخدادهای ریز و درشت دیگر که همگی در بازه زمانی بسیار محدود به وقوع پیوسته نمی‌تواند صرفا در ردیف حوادث معمولی تحلیل و تفسیر شود و به طور قطع دلایلی به غیر از توجیهاتی که مقامات رژیم صهیونیستی در مقام علت وقوع این رخدادها بیان کرده‌اند باید برای ارزیابی این حوادث جستجو شود. 

رژیم صهیونیستی که با معضلات شکننده متعدد سیاسی، اجتماعی و امنیتی چون ناکامی گروه‌های مختلف سیاسی برای تشکیل دولت، ناکارآمدی در مدیریت شرایط اقتصادی و درگیری‌های شدیدی که میان شهرک‌نشینان صهیونیست و فلسطینیان ساکن در سرزمین‌های اشغالی طی روزهای جاری روبرو است اکنون به دلیل سیاست‌های شرارت‌بار منطقه‌ای با بحران‌های امنیتی فزاینده در داخل مرزهای خود روبرو شده که تاکنون امکان مواجهه و مقابله با آن را نداشته است.

شواهد نشان می‌دهد که آتش‌سوزی مهیب امروز یکشنبه در منطقه امنیتی صنایع دفاعی رژیم صهیونیستی بخش دیگری از زنجیره در حال گسترش بحران‌های امنیتی این رژیم است که انتظار تداوم و فزونی یافتن ابعاد و گستره آن کاملا قابل پیش‌بینی است.

نتانیاهو به عنوان نخست وزیری که با داشتن پرونده‌های متعدد فساد اقتصادی، طراح اصلی شرارت‌های منطقه‌ای رژیم صهیونیستی برای منحرف کردن اذهان از پرونده‌های قضایی خود بوده است اکنون در وضعیتی قرار گرفته که ضمن از دست دادن جایگاه حزبی و سیاسی خود در معرض فشارهای رو به تزاید سیاسی و اجتماعی در داخل و بحران‌های امنیتی سئوال برانگیز با منشاء نامعلوم واقع شده است.

تداوم این روند که نتیجه سیاست‌های نابخردانه نتانیاهو و افراطیون صهیونیست است موضوعی نیست که بتوان با پول‌پاشی و سرقت واکسن و نمایش مدیریت موفق همه‌گیری کرونا بر آن سرپوش گذاشت.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
ما خیلی قوی هستیم و اونها خیلی خیلی خیلی ضعیف....