شنبه ۶ آذر ۱۴۰۰ - 27 Nov 2021
 
۰
۶

ربیعی: برجام در معرض حمله صهیونیست‌ها قرار دارد

جمعه ۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۲۰
کد مطلب: 762577
برجام به عنوان نماد موفقیت جمهوری اسلامی و تعامل سازنده، از روز اول در معرض آماج صهیونیست‌ها قرار داشته و دارد.
ربیعی: برجام در معرض حمله صهیونیست‌ها قرار دارد
به گزارش جهان نيوز به نقل از باشگاه خبرنگاران، علی ربیعی دستیار ارتباطات اجتماعی رئیس‌جمهور و سخنگوی دولت روز قدس در یادداشتی روز قدس را آرمان مشترک میان امت اسلام و آزادی خواهان جهان دانست و نوشت: صهیونیست ها، برجام را به مثابه «انتفاضه دیپلماتیک» علیه خود تلقی کرده و تمام تلاش خود را برای ناکام گذاشتن آن بکار بستند.

 ربیعی در ادامه یادداشت خود آورده است: مسئله قدس شریف فقط اولویت جمهوری اسلامی ایران نیست، بلکه اولویت امت اسلام و همینطور کشور‌های مستقل و روشنفکران برجسته آزادی خواه و عدالت خواه می‌باشد. سرزمین فلسطین نه به عنوان یک جغرافیا، بلکه به عنوان نمادی از ایجاد دولت سازی جعلی همراه با آدم کشی، نسل کشی، زورگویی در عصری است که مدعیان دموکراسی و حقوق بشر به بهانه آن کشور‌های مظلوم زیادی را مورد هدف موشک‌ها و بمب‌های خود قرار دادند. مساله بیت المقدس و قدس شریف نه فقط به عنوان یک مکان مقدس بلکه به عنوان نماد اشغالگری فرقه‌ای به نام صهیونیست علیه فرهنگ و مذهب بزرگ اسلامی است.

سخنگوی دولت تصریح کرد: رژیم اشغالگر اسرائیل همواره تلاش داشته تا این اولویت را از اذهان جامعه اسلامی بزُداید و در سال‌های اخیر در یک حرکت تفرقه افکنانه تلاش نمود که با دامن‌زدن به نزاع‌های دروغین و کاذب، ایران را به عنوان معضل امنیتی معرفی کند. هر گاه ایران در مواضع به حق خود به سمت یک تعامل سازنده با جهان حرکت می‌کند، رژیم اسرائیل، به تکاپو می‌افتد تا به زعم خود، در این مسیر که با منافع ظالمانه‌اش در تضاد است، اختلال ایجاد کند.

ربیعی نوشت: برجام به عنوان نماد موفقیت جمهوری اسلامی ایران و تعامل سازنده، از روز اول در معرض آماج صهیونیست‌ها قرار داشته و هنوز هم ادامه دارد. به نظر من صهیونیست ها، برجام را به مثابه «انتفاضه دیپلماتیک» علیه خود تلقی کرده و تمام تلاش خود را برای ناکام گذاشتن آن بکار بستند. این مطلب از تکاپوها، واکنش‌های سراسیمه و هراس‌آلود صهیونیست‌ها واضح است. اسرائیل از روز اول تلاش کرد با تحریک دیگران، در مسیر عدم اجرای توافق برجام و خروج از آن، گام بردارد. برای همین از ترور فیزیکی دانشمندان هسته‌ای گرفته تا ترور حیثیتی و شخصیتی دیپلمات‌های ما، از هیچ کاری دریغ نکرد و به اقدامات ویرانگر خود همچنان ادامه می‌دهد.

سخنگوی دولت افزود: مقابله با ظلم و جعلی به نام رژیم صهیونیستی برای نسل‌های گذشته ایران همواره یک مسئله آرمانی بوده است. به یاد دارم در استادیوم فوتبال امجدیه تهران در مسابقه بین تیم‌های فوتبال ایران و رژیم اسرائیل در سال ۱۳۴۹، چگونه بیش از ۳۰ هزار نفر یکپارچه تنفر خود را از ظلم رژیم اسرائیل ابراز می‌کردند و آن پیروزی فوتبالی به یک جشن ملی همراه با شعار‌هایی علیه اسرائیل تبدیل شد.

وی ادامه داد: در روز قدس ۱۴۰۰ نسل جدید به رغم همه نقد‌هایی که به ما دارند، در مورد منافع ملی ایران با هوشمندی و بیش از هر زمانی به خوبی کینه و حقد علیه ملت ایران را درک کرده اند. همگان دیدند که چگونه با دسیسه‌های مختلف و بازیچه قرار دادن دولت ترامپ در آمریکا رنج و سختی بر زندگی مردم ایران تحمیل کردند؛ و چگونه هراسناک از برداشته شدن این رنج از سر مردم ایران هستند؛ و وقتی مسائل ساخته شده جعلی بین ایران و جهان رو به حل شدن است و تحریم‌ها در حال عقب نشستن؛ با ترور و ارعاب، جاسوسی، جعل و خبرسازی علیه منافع ایران اقدام می‌کنند.

ربیعی در پایان یادداشت خود تصریح کرد: روز قدس ۱۴۰۰ با به ثمر نشستن و خنثی کردن دو فتنه اساسی صهیونیستها، مقارن شده است. نخست در تعامل سازنده با جهان، موفق شدیم پیرزوی اخلاقی و حقوقی و اثبات حقانیت جمهوری اسلامی را به دست آوریم و در عین حال با شکست فشار حداکثری آمریکا در به عقب راندن تحریم‌ها نزدیک شده‌ایم. دوم آنکه در منطقه و در واکنش به پیام‌های صلح آمیز مکرر ایران، پاسخ‌های امیدوار کننده‌ای شنیده می‌شود. ما همچنان سیاست صلح در منطقه را با اعتقاد و جدیت دنبال می‌کنیم.

امسال ایرانیان نه فقط با شعار بلکه با درکی تحلیلی، انزجار خود را از عداوت و کینه رژیم صهیونیستی علیه مردم مظلوم منطقه و علیه ایران ابراز می‌کنند.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


قلندری
Iran, Islamic Republic of
پیروزی اخلاقی و حقوقی به جای برداشتن تحریم ها ،ارزانی خودتان.حرف همه ی منقدین این است:با اعتماد بیجا به طرف بد عهد ،شکست حتمی است.
Iran, Islamic Republic of
چون دنبال منافع خودش می باشد . آمریکا از همان ابتدا با آنها هماهنگ و منافع آنها را لحاظ کرده بود ..
Iran, Islamic Republic of
اقای ربیعی ماهم با تمام نقاط ضعف برجام به خاطر تصمیم کل نظام طرفدار برجام هستیم ولی صادقانه بگویید برجام بخاطر عجله و عدم تخصص و نبودن کارشناسان کافی و لازم خبره در هیئت مذاکره کننده ..... با شکست مواجه شد .
Iran, Islamic Republic of
......
Iran, Islamic Republic of
برجام بعنوان عبرت ایندگان باید به شکل درسی در کتب اموزشی دبیرستان ها و دانشگاه های کشور تدریس شود ...
Iran, Islamic Republic of
......