دوشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۰ - 6 Dec 2021
 
۱

پرس‌تی‌وی: آمریکا بر حفظ تحریم‌های فلج‌کننده اصرار دارد

چهارشنبه ۱۵ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۱۱
کد مطلب: 762352
منبعی مطلع در اظهارات خود به پرس‌تی‌وی تصریح کرده است که آمریکا با حفظ این تحریم‌ها به‌بهانه‌های مختلف درصدد تحمیل برجامی به‌مراتب ضعیف‌تر از برجام سال ۲۰۱۵ به ایران است که عملاً هیچ‌گونه گشایشی در اقتصاد ایران ایجاد نخواهد کرد.
اصرار آمریکا بر حفظ تحریم‌های فلج‌کننده
به گزارش جهان نيوز، پرس‌تی‌وی از یک منبع مطلع در تهران کسب اطلاع کرد که آمریکا تاکنون نه‌تنها انجام اصلاحاتی را که باعث کاهش ریسک همکاری اقتصادی و بانکی با ایران می‌شود، نپذیرفته است، بلکه عملاً ریسک همکاری با ایران را بالاتر برده است.

به‌گفته این منبع مطلع، آمریکا بر حفظ ساختار تحریم‌های فلج‌کننده و به‌ویژه عدم لغو قانون کاتسا اصرار دارد. همچنین آمریکا رفع تحریم‌ از نهادها و افراد باقی‌مانده در لیست تحریم SDN را به‌میزان زمان اجرای برجام رد کرده است.

این منبع آگاه ادامه داده است که عدم لغو قانون کاتسا و ادامه تحریم‌های افراد و نهادهای ایرانی به‌بهانه‌های مختلف به‌معنی فلج شدن تعاملات بانکی و اقتصادی در خارج و حتی در داخل ایران است و منجر به نوعی خودتحریمی در داخل کشور می‌شود.

وی به پرس‌تی‌وی گفته است در حالی که کاتسا از جمله قوانین تحریمی است که در دوره ترامپ در ادامه تحریم‌های فلج‌کننده وضع شده است، تاکنون نشانه‌ای از تمایل آمریکا به لغو آن دیده نشده است. هیئت مذاکره‌کننده ایرانی در وین نیز بارها بر ضرورت لغو همه تحریم‌های بعد از اجرایی شدن برجام و اجرای کامل برجام تأکید کرده است و آقای عراقچی تحریم‌های موسوم به برنامه ویزا، آیسا و کاتسا را از جمله این تحریم‌ها ذکر کرده است که باید لغو شود.

منبع مطلع در اظهارات خود به پرس‌تی‌وی تصریح کرده است که آمریکا با حفظ این تحریم‌ها به‌بهانه‌های مختلف درصدد تحمیل برجامی به‌مراتب ضعیف‌تر از برجام سال 2015 به ایران است که عملاً هیچ‌گونه گشایشی در اقتصاد ایران ایجاد نخواهد کرد.

منبع آگاه پرس‌تی‌وی تأکید کرده است آمریکا باید با اجرای کامل بند 29 برجام تمامی موانع عادی شدن روابط تجاری و اقتصادی ایران با جهان را بردارد.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *