سه شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۰ - 7 Dec 2021
 
۱
۲۱
اولین واکنش فرمانده سپاه به فایل منتشر شده از ظریف؛

اگر حاج‌‎قاسم در میدان نبود، امروز داعش یک کرونای امنیتی بود/ مردم ما از نزدیک اصلا چهره یک داعشی را ندیدند چون حاج قاسم در میدان بود/ دیپلماسی بدون مضمون و محتوای قدرت، صوت و کلمه است

چهارشنبه ۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۱۸
کد مطلب: 761780
فرمانده کل سپاه با بیان اینکه حاج‌قاسم این هنر را داشت که دیپلماسی را در خدمت میدان آورد گفت: او می‌توانست اجماع بسازد، ائتلاف ایجاد کند و در عین حال برای دیپلماسی نیز قدرت بسازد.
اگر حاج‌‎قاسم در میدان نبود، امروز داعش یک کرونای امنیتی بود/ مردم ما از نزدیک اصلا چهره یک داعشی را ندیدند چون حاج قاسم در میدان بود/ دیپلماسی بدون مضمون و محتوای قدرت، صوت و کلمه است
به گزارش جهان نيوز، آیین معارفه جانشین و معاون هماهنگ کننده نیروی قدس سپاه با حضور سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سردار سرتیپ اسماعیل قاآنی فرمانده نیروی قدس سپاه و جمعی دیگر از فرماندهان و مسئولین ارشد این نیرو برگزار شد.

 فرمانده کل سپاه در این آیین طی سخنانی با تبریک ولادت کریم اهل بیت امام حسن مجتبی علیه السلام و قدردانی از نیروی پرافتخار و سرشار از روحانیت، معنویت و اقتدار قدس سپاه به فلسفه عظیم و هویت معنادار و الهام‌بخش این نیروی راهبردی اشاره و بیان داشت: امروز و گذشته نیروی قدس نشان داده است که طراحی فلسفه، مبنا و هدف شکل گیری این نیرو کاملا دقیق و واقعی بوده است و مستکبران را که در نقشه جامع ذهنی و منشور منفور آرمانی خود، تکه تکه کردن جهان اسلام و حمله به اجزاء منفصل آن را هدف‌گذاری کرده بودند را با چالش و شکست مواجه ساخته است.

 وی افزود: جبهه استکبار این رویا را در سر پرورانده بود که اجزای جهان اسلام را در میدان تهاجم مرکزی خود قرار دهد تا با حمله به هر جزء مستقل  و  شکست دادن اجزاء منفرد، سرزمین و عرصه سیاست مسلمانان را در دست بگیرد و از جغرافیای غنی و پر ظرفیت آنان برای بقا و حیات خود در مقیاس جهانی استفاده کند.

 سرلشکر سلامی فلسفه نیروی قدس را مقابله با این استراتژی خطرناک دانست و افزود: نیروی قدس اجازه انفصال اجزا اسلام را نداد و در مقابل آرایه های دفاعی جهان اسلام را به یکدیگر متصل کرد و جغرافیای پیوسته را در یک نظم دفاعی پیوسته و آرایش و صورت‌بندی منطقی و کامل بسیج کرد و از شکست جهان اسلام برابر جهان استکبار که جدی، جاری و واقعی بود، جلوگیری کرد و این کارکرد و نقش‌آفرینی زیبا طی دهه‌های گذشته به ویژه دهه اخیر به روشنی پدیدار و نشان داده شد.

فرمانده کل سپاه با تاکید بر اینکه نیروی قدس توانسته است نقاط تمرکز دشمن را در هم فرو بشکند و با شکل‌دهی به جبهه‌های متعدد مقاومت ضد استکبار، پیشانی دفاعی و جنگی اسلام را گسترش و در میدان واقعیت، قدرت استکبار را تجزیه کند، تصریح کرد: نیروی قدس راهبرد قدرت سازی را در هر سرزمین با ایجاد قدرت کارآمد به شایستگی دنبال کرده است.

وی با اشاره به اینکه نیروی قدس با درک این معنا که ما و سایر کشورهای جهان سرنشینان یک سفینه بوده و در یک کشتی سواریم و اگر نقطه‌ای در جهان اسلام بشکند این شکست به همه‌جا منتقل می‌شود و سرانجام استکبار را بر قلب سیاسی جهان اسلام مسلط خواهد کرد، خاطرنشان کرد: بعضی منافع ملی را از منافع آرمانی جدا می‌کنند، در حالی‌که در منطق راهبردی هرچه سطح قاعده قدرت گسترش یابد بهتر می‌توان از منفعت، حیثیت و امنیت ملی خود و دیگران دفاع کرد.

سرلشکر سلامی با تاکید بر اینکه نیروی قدس در پی این نبوده است که منفعت و امنیت کشور دیگری را فدای ایران کند یا منفعت و امنیت ایران را فدای دیگران، گفت: شهید حاج قاسم در پی هم افزایی این منافع و مستحکم کردن آنها در یک آرایه وسیع و به هم‌پیوسته جهانی و منطقه‌ای بوده است و این سر و رمز و راز واقعی پیروزی نیروی قدس در میدان هایی است که در آن درگیر بوده است.

 فرمانده کل سپاه افزود: کار بزرگ دیگر نیروی قدس این است که اجازه نداد استراتژی دشمن به پیروزی در میدان تبدیل شود؛ اجازه تبدیل موفقیت‌های نظامی دشمن در میدان را به منفعت سیاسی نداده است، در واقع وقتی بین ذهنیت راهبردی دشمن و منافع در میدان فاصله بیفتد استراتژی او شکست خورده است.

 وی عراق را صحنه شکست استراتژی دشمن در این کشور توصیف کرد و افزود: نیروی قدس به همراه جریانات درونی عراق اجازه ندادند دولت سازی مورد نظر استکبار در آنجا شکل بگیرد، در لبنان، در سوریه، در یمن، در افغانستان و در هر نقطه که میدان تاثیر و جاذبه نیروی قدس در آنجا عمل کرده است نیز از این رخداد مبارک شکل گرفته است و مردان نیرو مردان میدان بودند.

 سرلشکر سلامی خاطر نشان کرد: مصیبت هایی که بر ائمه اطهار علیهم السلام وارد شد همه از نبود مردان میدان بود اگر مردان و عناصری که باید امام مجتبی علیه السلام را در میدان حمایت می کردند و می ایستادند، این همه مصیبت و اندوه بر اسلام و امام مسلمین وارد نمی‌شد، نقص آن حادثه تنها گذاشتن امام در مقابل معاویه، کسری مردان میدان بود و اگر امام علی علیه السلام در مسجد کوفه ضربت خورد به دلیل نبودن مردان باشرف میدان بود.

فرمانده سپاه افزود: اگر مردان میدان در عاشورای ۶۱ هجری بودند، اهل بیت پیامبر عظیم‌الشأن علیهم السلام اسیر نمی شدند و امام تنها نمی‌ماند؛ همواره این مردان میدان  بودند که در اسلام تعیین کننده پیروزی ها یا شکسته ها هستند.

 وی با تاکید بر اینکه اگر مردان با شرف میدان دفاع مقدس نبودند همان سرنوشت صدر اسلام تکرار می‌شد و انقلاب، اسلام و ایران همه با هم شکست می‌خورد، تصریح کرد: همه چیز در میدان شکل می‌گیرد، نیروی قدس ما در میدان از منافع اسلام و ایران دفاع کرد، هر کجا دشمن  وارد شد و ایستاد و جوانان مسلمان را به صحنه دفاع وارد کرد و جبهه را استحکام بخشید، حمایت و پشتیبانی کرد و  تدبیر و اندیشه دفاع را به واقعیت روی زمین تبدیل کرد.

 وی تاکید کرد: سپهسالار و سردار بزرگ میدان شهید حاج قاسم سلیمانی بود که برای امنیت ایران و سایر بلاد اسلامی همواره در کوه‌ها، بیابان‌ها و دشت ها در تعقیب دشمن بود.
 سرلشکر سلامی با تاکید بر اینکه اگر این نیروی عظیم با آن پشتوانه‌های وسیع در میدان نبود امروز داعش آن ویروس خطرناک سیاسی که خود یک کرونای سیاسی و یک کرونای امنیتی بود عالم‌گیر می‌شد، خاطرنشان کرد: اگر حاج قاسم نمی ایستاد  امروز داعش در این سرزمین و سایر سرزمین‌ها و پیکرهای اجتماعی نفوذ می‌داشت، مردم ما اصلاً از نزدیک چهره یک داعشی را ندیدند! چرا؟ چون او در میدان بود؛ چهره یک آمریکایی مهاجم را ندیدند چون او و شما در میدان بودید.

 فرمانده کل سپاه میدان را مقدس دانست و با اشاره به نقش سرنوشت ساز و تعیین کننده حاج قاسم در میدان گفت: او این هنر را داشت که دیپلماسی را در خدمت میدان آورد، این قوت و جامعیت شخصیت او بود که هم در میدان جهاد می‌جنگید و هم می‌توانست اجماع بسازد، ائتلاف ایجاد کند و آرایش سیاسی صحنه را تغییر دهد و در عین حال برای دیپلماسی نیز قدرت بسازد.

 وی افزود: همه می‌دانیم و می‌دانند که دیپلماسی بدون مضمون و محتوای قدرت صوت و کلمه است و امروز جهان برای صوت و کلمه‌ای که بدون پشتوانه قدرت باشد احترامی قائل نیست، نفوذ کلام پشتوانه قدرت می‌خواهد، سپاه و نیروی قدس آن و فرمانده رشید و فرماندهان شجاع آن این قدرت را می‌ساختند.

سرلشکر سلامی حقایق امروز منطقه را صحنه شکست دشمن و قدرت امت اسلامی قلمداد و یادآور شد: این ها، نشانه های قدرت هستند، این قدرت از کجا آمده است؟ وقتی شهید سلیمانی و شهید حجازی و سایر مردان شهید نیرو هجرت را مقدمه جهاد می‌کنند و بدون دلبستگی به این دنیا و زخارف آن در صحنه حضور می‌یابند و نه یک روز، نه یک ماه و نه یکسال، بلکه سال‌ها بدون خستگی می‌جنگند طبیعی است که این کشور امن است، مقتدر است و مسلط است.

 فرمانده کل سپاه در پایان شهیدان را نقطه اوج و نماد شرافت ملت ایران توصیف و تصریح کرد: حاج قاسم سلیمانی امروز در اوج عزت است و در قلب همه مردم جا دارد، او را دیگر نمی‌توان از قلب‌ها جدا کرد و امروز عزیزتر از دیروز است، او زنده است و نزد خداوند روزی خوار است.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
.....
United Kingdom
ماا منتظر نابودی اسرائیل هستیم سردار. فورا . همین الان
Iran, Islamic Republic of
سلام و درود خداوند مهربان بر شهیدان اسلام بویژه سید الشهدای مقاومت سردار دلها شهید حاج قاسم سلیمانی عزیز
سلام و درود خداوند قادر و متعال به محضر تمامی مجاهدان راه خدا رزمندگان اسلام در سراسر عالم و نیروهای مسلح جمهوری اسلام ایران
خدا یار و یاور و نگهدارتان باد
Iran, Islamic Republic of
"دیپلماسی بدون مضمون و محتوای قدرت صوت و کلمه است" دقیقا
خراسانی
Iran, Islamic Republic of
صحیح
Iran, Islamic Republic of
دمتان گرم
لطفاا پیگیری قضایی هم بکنید
Iran, Islamic Republic of
استکبار در طول تاریخ ما را به خاطر ثروت و قدرت، از دریا دوره کرده است
Iran, Islamic Republic of
القاعده از سال 2001 تاکنون یکی از دستگاه های دولت عربستان سعودی است.
داعش از سال 2011 تاکنون یکی از دستگاه های دولت عربستان سعودی است.
Iran, Islamic Republic of
دنیا فقط زبان قدرت را میفهمد.حاج قاسم زبان قدرت رهبر در میدان ها بود و مالک اشتر رهبر.و چه مالکی .عزیز.جان ها به قربان او.سردار دلها
Iran, Islamic Republic of
آقایان فکر مبکنند که دیپلماسی قوی تری نسبت به امریکا و انگلیس دارند .....
Iran, Islamic Republic of
..........
Iran, Islamic Republic of
۹۰ درصد مشکل اقتصاد کشور مربوط به خلق پول بانک هاست..
محمد
Iran, Islamic Republic of
دنیا بداند ...
سپاه نور چشم ملت ایران است ...ما با تمام وجود به ارزشی بودن حضور سپاه در سوریه عراق و همه ی دنیا جهت حفظ دست آوردهای مجاهدان اسلام آگاهیم .
و به تاسی از رهبری همه ی ما انقلابی هستیم ...نه سیاست مدار
Iran, Islamic Republic of
حداقل یه بار دیدن اونم روزی که حمله کردن به مجلس
Iran, Islamic Republic of
حق ندارید از آمریکا سلاح بخرید!
حضور نظامی آمریکا جنایتکار شماره یک در افغانستان، منطقه خاورمیانه از سال 2001 تاکنون تهدیدی جدی برای مردم ایران و منطقه خاورمیانه است.
Iran, Islamic Republic of
بایدن: برنامه‌های هسته‌ای ایران تهدیدی جدی برای امنیت آمریکا است/ با متحدانمان درباره برنامه اتمی ایران همکاری می‌کنیم
و این در حالی است که بمب اتمی آمریکا، سه کشوراروپایی و اسرائیل تهدیدی جدی برای ایران، منطقه خاورمیانه و جهان است، برنامه های هسته ای ایران.
France
عبرت تاریخی برجام برای اصلاح طلبان تا ابد خواهد ماند و عبرت ایندگان خواهد شد
Canada
بنظرم موضوع اصلی بحث بدخواهی روس ها بود در قبال ایران که واکنشی از دوستان اصولگرا نمیبینیم؟! ایا دفاع نام حاج قاسم تنها برای به در کردن رقیب است؟
Iran, Islamic Republic of
بدگویی نسبت به روسیه، از عشق به آمریکاست در در قلوب بعضی هست.
Iran, Islamic Republic of
باید بوجود آمدن داعش را ریشه یابی کرد.
Iran, Islamic Republic of
کشور ما مشکلات هرکس و هر دولتی می اید حل می کند ولی باز زندگی ها برنامه های ان وسیع تر می شود و مشکلات پیش می اید و کسانی که می گویند دولتها امده اند کار نکرده اند...