دوشنبه ۱۳ تير ۱۴۰۱ - 4 Jul 2022
 
۰
دکتر کیانوش جهانپور:

در وزارت بهداشت واکسن کرونای پولی نداریم

چهارشنبه ۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۸
کد مطلب: 761773
سخنگوی سازمان غذا و دارو با بیان این‌که در وزارت بهداشت چیزی به عنوان واکسن کرونای پولی نداریم، گفت: بخش خصوصی اجازه ندارد از محل منابع و قراردادهایی که پیش از این تنظیم شده واکسن کرونا وارد کند.
در وزارت بهداشت واکسن کرونای پولی نداریم
به گزارش جهان نيوز، دکتر کیانوش جهانپور در گفت‌وگو با تسنیم؛ درباره واردات واکسن کرونا توسط بخش خصوصی اظهار داشت: تاکنون واکسن کرونا توسط بخش خصوصی وارد نشده است و همچنان از طریق اقداماتی که توسط دولت انجام شده به کشور وارد می‌شود.

وی در پاسخ به این سؤال که "آیا واردات واکسن کرونا توسط بخش خصوصی منجر به دریافت هزینه از مردم بابت تزریق واکسن خواهد شد؟" تصریح کرد: در وزارت بهداشت چیزی به عنوان واکسن کرونای پولی نداریم.

سخنگوی سازمان غذا و دارو در پاسخ به سؤال دیگری مبنی بر شرایط واردات واکسن کرونا توسط بخش خصوصی بیان داشت: از نظر ما شرکتی که بتواند استانداردهای لازم را برای واردات واکسن کرونا به سازمان غذا و دارو ارائه کند و صلاحیت آن مورد تأیید قرار بگیرد می‌تواند اقدام به واردات واکسن کرونا کند.

جهانپور در پاسخ به این سؤال که آیا واردات واکسن کرونا توسط بخش خصوصی از محل سهمیه در نظر گرفته شده برای کشور خواهد بود یا خیر، توضیح داد: قطعاً نیاز به موازی‌کاری برای واردات واکسن کرونا نداریم و چنین اجازه‌ای نخواهیم داد که واکسن کرونا از محل منابع و قراردادهایی که پیش از این تنظیم شده توسط بخش خصوصی وارد شود و استفاده از ظرفیت بخش خصوصی به معنای استفاده از ظرفیت مازاد برای واردات واکسن کروناست.

وی درباره واردات 60 میلیون دوز واکسن اسپوتنیک وی از روسیه تا پایان پاییز، تصریح کرد: تفاهمنامه واردات واکسن اسپوتنیک‌وی قطعی شده است و امیدواریم که طرف روسی بتواند در موعد مقرر این میزان واکسن را تأمین کند.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *