چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲ - 6 Dec 2023
 
۱
۲

مرعشی: تاجزاده گفت ۹۹ درصد رد صلاحیت می‌شوم/ دولت دوم روحانی هم موفق بود!

دوشنبه ۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۴۲
کد مطلب: 761513
سخنگوی کارگزاران گفت: آقای تاج زاده خودشان به من گفتند که 99 درصد رد صلاحیت می شوم اما می خواهم به عنوان یک کاندیدا حرفهایم را بزنم.
مرعشی: دولت دوم روحانی هم موفق بود!
به گزارش جهان نيوز، حسین مرعشی، سخنگوی کارگزاران و نایب رئیس جبهه اصلاحات ایران با اکو ایران گفت‌وگویی داشته است. مهمترین بخش‌های این مصاحبه در ادامه آمده است.

- بر خلاف ظواهر قضیه که دولت آقای روحانی در دور دوم، دولت ناموفقی در عرصه اقتصاد بود ولی کسانی که با واقعیت های اقتصادی ایران آشنا هستند به خوبی می دانند که دولت دوم آقای روحانی هم دولت موفقی بود که توانست تورم را در حد 40 درصد حفظ کند.

- من به آقای روحانی هم گفتم که کاری که شما در برجام در دولت اول تان و برای حفظ برجام در دولت دوم تان و در این ماه های پایانی دولت هم برای احیاء برجام دارید می‌کنید در تاریخ ایران با ملی شدن نفت توسط مصدق قابل مقایسه است.

- مگر مردم در زمان مصدق بودند که با نظر من موافق نباشند؟ من به آقای روحانی هم گفتم شما از یک جهت‌هایی با آقای مصدق قابل مقایسه هستید؛ از این جهت که شما هم نتوانستید رابطه خودتان را با مردم و با جبهه سیاسی حامی خودتان برقرار نگه دارید.

- ایران یکی از بزرگ ترین و سخت ترین دوره های تاریخ اقتصاد خودش را خوشبختانه پشت سر گذاشت و خدا را شکر قبل از اینکه کمر اقتصاد ایران بشکند، کمر ترامپ شکست.

- اگر نظامی‌ها وارد یک عرصه‌ای شوند که به مصلحت کشور نیست، حتما خطراتی نهادهای مؤثر نظام را تهدید می‌کند و به نظر من این هوشمندی وجود دارد که چنین اتفاقی نیفتد اما این به این مفهوم نیست که اگر یک کسی سابقه کار نظامی گری دارد و الان نظامی نیست و اکنون تجربه اقتصادی و مدیریتی دارد و می تواند رای مردم را جلب کند به ایران بیاید ولی من فکر نمی کنم مردم ایران به سادگی به یک چنین رئیس جمهوری رای دهند، اما اگر رای دادند ما همه از رای مردم تبعیت می کنیم.

- وی با اشاره به اعلام کاندیداتوری مصطفی تاجزاده، چهره اصلاح‌طلب گفت: آقای تاج زاده خودشان به من گفتند که 99 درصد رد صلاحیت می شوم اما می خواهم به عنوان یک کاندیدا حرفهایم را بزنم.

- فائزه هاشمی اساسا هیچ وقت در چهارچوب حزب نمی‌گنجیدند و همیشه حرفشان این بود که اگر قرار باشد من در حزب بمانم، حزب باید این اختیار را به من بدهد که من مطالب خودم را بگویم که این با کار حزبی سازگار نیست و ما قبول نکردیم که یک عضو حزب غیر مصوبات حزب را بگوید ولی ایشان یک پدیده است و راه حلی هم برای آینده ایران ندارد.

- ایشان تک نفره است و اکنون هم  جزو تحریمی‌ها محسوب می شود و یک عده هم برایش سوت می زنند که آفرین خوب شد گفتی که تحریم می شود، ولی نمی دانند که بعد از تحریم انتخابات چه می شود و هیچ کس حاضر نیست مسؤلیت بعد از تحریم انتخابات را بپذیرد.

- وی در پایان با اشاره به تشکیل کمیته 3 نفره انتخاباتی در دولت با عضویت ظریف، جهانگیری و زنگنه در دولت، در پاسخ به این پرسش که کدام یک از این افراد را برای کاندیداتوری مناسب تر می داند، گفت: من هر 3 نفرشان را قبول دارم ولی ترجیحم آقای زنگنه است.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
بنام خدا
با سلام
برادار ملاک جیب مردم است ، نه صحبتهای جنابعالی.
نفست از جای گرم بلند می شود....
نیما راسخ
Iran, Islamic Republic of
بله ....موفق در بالابردن قیمتها و رشد تورم و سیاه بخت کردن مردم از حیث اقتصادی و معیشتی.