کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

نمایندگان نزدیک به دولت به دنبال استیضاح نمکی

30 فروردين 1400 ساعت 16:30

نایب‌رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با بیان اینکه عده‌ای از نمایندگان نزدیک به دولت دنبال استیضاح وزیر بهداشت بودند، از منتفی شدن این مسأله خبر داد.


به گزارش جهان نیوز، علی اصغر باقرزاده نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در گفت و گو با فارس، درباره خبر استیضاح سعید نمکی وزیر بهداشت در مجلس، اظهار داشت: موضوع به جریان افتادن استیضاح آقای نمکی صحت ندارد و حتی اعلام وصول هم نشده است.

وی افزود: فقط زمزمه‌هایی در این خصوص توسط عده ای مطرح شده بود که سیاسی‌کاری است و مجلس هم با آن همراهی نمی‌کند؛ در واقع، برخی نمایندگان نزدیک به دولت، مدعی ضعف این وزارتخانه در روند مقابله با بیماری کرونا بوده و دنبال استیضاح وزیر بودند که با صحبت‌هایی که دیگر نمایندگان با آنها کردند، این موضوع منتفی شده و اصلا مطرح نیست.

 نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تصریح کرد: در شرایطی که کشور وارد موج چهارم شیوع بیماری کرونا شده که از موج‌های قبلی خطرناک‌تر هم هست، مطرح کردن این مسائل اصلا به نفع کشور نیست؛ چراکه باعث تزلزل در وزارت بهداشت به عنوان خط مقدم مقابله با بیماری می‌شود.

باقرزاده در عین حال با انتقاد از عملکرد ستاد ملی مدیریت کرونا گفت: مجلس نسبت به عملکرد این ستاد و شخص رئیس جمهور انتقاد جدی دارد که نتوانسته دوگانه‌های کاذب مانند «سلامت - آموزش»، «سلامت - گردشگری» یا «سلامت - اقتصاد» را به خوبی درک کرده و مدیریت کند و نظرات کارشناسی را هم با لجبازی نادیده گرفته است.

وی تاکید کرد: محور کارشناسی تصمیمات ستاد ملی کرونا، باید نظرات وزارت بهداشت باشد، اما متاسفانه در عمل اینطور نبوده و مدیریت خوبی اعمال نشده است؛ به همین خاطر کمیسیون بهداشت با جدیت پیگیر نامه ارسالی هفته گذشته به قوه قضائیه خواهد بود تا به پرونده سوء مدیریت ستاد رسیدگی شود.


کد مطلب: 760771

آدرس مطلب: https://www.jahannews.com/news/760771/نمایندگان-نزدیک-دولت-دنبال-استیضاح-نمکی

جهان نيوز
  https://www.jahannews.com