کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

استقلال به دنبال شکستن طلسمی ۵۰ ساله

29 فروردين 1400 ساعت 16:18

تیم فوتبال استقلال امیدوار است بتواند طلسم ۵۰ ساله خود را در این فصل از رقابتهای لیگ قهرمانان آسیا بشکند.


به گزارش جهان نیوز، تیم فوتبال استقلال تهران که در اولین گام از مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا موفق شد الاهلی عربستان را با نتیجه پر گل ۵ بر ۲ شکست دهد، در دومین بازی خود در این مرحله به دیدار الشرطه می‌رود که پیروزی در این دیدار تا حدود زیادی مسیر صعود آبی پوشان از گروه مقدماتی را هموار می‌کند.

این بازی در حالی برگزار می‌شود که آبی پوشان تاکنون در دیدارهای آسیایی خود موفق به شکست دادن الشرطه نشده و در صورت پیروزی در بازی امشب،  طلسم ۵۰ ساله شکسته خواهد شد.

اولین دیدار استقلال و الشرطه در جام باشگاه‌های آسیا، به سال ۱۹۷۱ باز می‌گردد که آبی پوشان با نتیجه ۳ بر ۲ مغلوب حریف عراقی خود شدند. بعد از آن دو تیم ۳ بار دیگر دیدار کردند که هیچیک از این بازی‌ها برنده نداشت و آخرین بازی دو تیم به مرحله گروهی فصل گذشته لیگ قهرمانان آسیا باز می‌گردد که هر دو دیدار رفت و برگشت با نتیجه یک - یک به پایان رسید.

از آنجایی که اولین تقابل دو تیم به ۵۰ سال پیش باز می‌گردد و در طول این مدت استقلال هرگز موفق به شکست دادن الشرطه عراق نبوده، در صورت پیروزی آبی پوشان در بازی امشب، این طلسم ۵۰ ساله شکته خواهد شد.

دیدار استقلال و الشرطه عراق از روز دوم لیگ قهرمانان آسیا، ساعت ۴۵ دقیقه بامداد دوشنبه ۳۰ فروردین در جده عربستان برگزار می‌شود.


کد مطلب: 760656

آدرس مطلب: https://www.jahannews.com/news/760656/استقلال-دنبال-شکستن-طلسمی-۵۰-ساله

جهان نيوز
  https://www.jahannews.com