چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - 17 Aug 2022
 
۰
فرماندار تهران در حاشيه بازديد از شركت قالب‌هاي بزرگ صنعتی اعلام كرد:

کاهش نارضایتی مردمی و افزایش کیفیت محصولات سایپا در شرايط تحريم و كرونا/ برنامه‌های توسعه‌ای سايپا، تعهدات معوق را به صفر می‌رساند

يکشنبه ۲۹ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۱
کد مطلب: 760627
گروه خودروسازی سايپا در دو سال اخير رشد بسيار خوبی از نظر كمي و كيفي داشته است و اميدوارم با ادامه اين مسير به موفقيت‌های خوبی در حوزه صادرات به كشورهاي منطقه، صفر شدن تعهدات معوق و توليد خودروهای كيفی، برسد.
برنامه‌های توسعه‌ای سايپا، تعهدات معوق را به صفر می‌رساند
به گزارش جهان نيوز به نقل از سایپا نیوز، عيسي فرهادي در حاشيه بازديد از شركت قالب هاي بزرگ صنعتي سايپا درباره عملكرد يكساله گروه خودروسازي سايپا، اظهار داشت: يكي از مجموعه هايی كه سال گذشته با سخت ترين شرايط تحريمي و شيوع ويروس كرونا فعاليت كرده و به دستاوردهاي خوبي دست يافته، گروه خودروسازي سايپا است.

وي افزود: يكي از موضوعاتي كه طي دو سال اخير از سوي مديران سايپا دنبال شده، تكميل و تحويل خودروهايی بود كه به خاطر تحريم امكان تجاري‌سازي را نداشتند، نكته ديگري كه به جهت افزایش كيفيت اتفاق افتاده، افزايش سطح كيفی خودروها بوده به گونه اي كه بر اساس آمار، ميزان حوادثی كه منشا آن خودرو بوده باشد، كاهش يافته است.
فرماندار تهران با بيان اينكه ادامه رشد كيفي خودروهاي داخلي ضرورت دارد، گفت: با روندي كه گروه خودروسازي سايپا در اين مسير پيش گرفته است به زودي اين خودروساز در زمينه ارتقاي كيفيت به دستاوردهاي مناسبي، دست پيدا مي‌كند. 

وي با اشاره به تعهدات معوق سايپا خاطرنشان كرد: سايپا در حال تلاش است كه با سرعت بيشتري نسبت به تحويل خودروهاي معوق خود اقدام كند، البته طي سال گذشته كارهاي بزرگي در اين حوزه صورت گرفته، از اينرو پيش بيني ما اين است كه با ادامه روند سال هاي ۹۸ و ۹۹ مجموعه سايپا در سال جاری به تمام تعهدات خود عمل كند و خودروها را به متقاضيان تحويل دهد.

فرهادي با اشاره به اين مطلب كه در سال هاي گذشته به دليل تاخير در تحويل خودرو و ... تجمعات متعددي جلوي شركت هاي خودروسازي صورت مي گرفت اما اكنون اين امر به شدت كاهش يافته است، تاكيد كرد: نارضایتی و گلايه ها نسبت به محصولات سايپا كاهش يافته است و اين امر در شش ماهه دوم سال گذشته مشهود بود.

فرماندار تهران گفت: اگر صنعت خودرو پيشرفت كند و اهداف توسعه اي محقق شود مجموعه سايپا مي تواند صادرات خودرو به كشورهاي منطقه را انجام دهد؛ سايپا توان صادرات خودرو به كشورهاي همسايه را دارد؛ با تحقق چنين امري ضمن افزايش درآمد ارزي در بخش صادرات غير نفتي، خودروهاي توليد شده به روزتر خواهند شد.

وي درباره رفع موانع توليد و كارهاي كه در اين حوزه مي توان انجام داد، خاطرنشان كرد: شيوع پيك چهارم ويروس كرونا باعث شد كه جلسات ستاد رفع موانع توليد در زمان تعيين شده برگزار نشود اما با هماهنگي هاي صورت گرفته به زودي جلسات برگزار و براي حل مشكلات توليد كنندگان تمهيدات مناسبي اتخاذ مي شود.

فرهادي افزود: مشكلاتي كه واحدهاي صنعتي در حوزه بانك ها، دستگاه هاي خدمات رسان و ساير موارد دارند با فوريت بررسي و حل خواهد شد تا واحدهاي صنعتي با شرايط باثباتي ادامه فعاليت دهند.
برچسب ها: رپورتاژ
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *