چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - 17 Aug 2022
 
۰
۱۱

دروغ‌های دیپلمات برجامی پس از توافق ایران و چین!

سه شنبه ۱۷ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۱۲
کد مطلب: 759187
ایران متاسفانه در منطقه سیاست‌گذاری پویایی ندارد و حتی نمی‌تواند از فرصت‌های پدیدآمده هم بهره لازم را ببرد.
دروغ‌های دیپلمات برجامی پس از توافق ایران و چین!
به گزارش جهان نيوز، داود هرمیداس باوند، از از دیپلمات‌های رژیم سابق و چهره نزدیک به دولت و اصلاح‌طلبان در مصاحبه با اعتمادآنلاین پیرامون توافق راهبردی ایران و چین گفته است:

"برقراری مناسبات با چین و روسیه در این برهه حساس و پرهزینه، نویددهنده نیست! "

او همچنین اظهار می‌کند:‌ نمی‌توانیم نسبت به این مساله هم بی‌تفاوت باشیم که اقدامات ایران در منطقه برای طرفین مذاکرات (اشاره به طرف‌های غربی) حساسیت‌برانگیز است هرچند به‌هم‌ریختگی اقتصادی موجب شده حمایت‌های ایران از کشورهایی چون سوریه و عراق به کمترین میزان ممکن برسد. البته سیستم مدیریتی ایران همچنان معتقد به حضور پیرامونی در منطقه است که همین امر هم گره هسته‌ای را کورتر می‌کند.

باوند در بخش دیگری از صحبت‌های خود نیز تصریح کرده است: ایران متاسفانه در منطقه سیاست‌گذاری پویایی ندارد و حتی نمی‌تواند از فرصت‌های پدیدآمده هم بهره لازم را ببرد.

*باوند از حامیان ستادی برجام و کسی است که زمانی در ایام برجام گفته بود: با لغو اولین گروه از تحریم‌ها، فضا به کلی متفاوت خواهد شد!

این افراد، امروز که بی‌دستاوردی و بیهودگی برجام به اثبات رسیده است اما به جای عذرخواهی، مسئولیت‌پذیری و توضیح اینکه چرا مرتکب چنین اشتباه تحلیلی بزرگی شدند اما به انتقام‌گیری از نظام اسلامی، انکار مثبتات ایران و نیز پنجه انداختن به روی پیشرفت‌های نظام روی آورده‌اند.

رفتارهایی نظیر آنچه که در اظهارات باوند به رأی‌العین می‌بینیم.

جالب است که اصلاح‌طلبان که تا پیش از این همانند قاتق نان شب از پیشرفت‌های چین و موفقیت‌های این کشور سخن می‌گفتند اما امروز و پس از توافق کشورمان با چینی‌ها؛ به یکباره اظهار می‌کنند که توافق با چین نویددهنده نیست! و به نوعی حتی تقلا می‌کنند تا چینی‌ها را از توافق با ایران پشیمان کنند.

بخش دیگر اظهارات باوند مبنی بر کم شدن حمایت ایران از سوریه و عراق و یا پویا نبودن سیاست‌گذاری منطقه‌ای ایران نیز اظهاراتی هستند که در مقابل واقعیت قرار دارند و حتی شأنی پایین‌تر از دروغگویی دارند.

چه اینکه هر عقل سلیمی می‌داند به محض کم شدن حمایت‌های اقتصادی و دفاعی ایران از متحدان خود؛ دشمن عقب‌رانده شده در موضع تهاجمی قرار خواهد گرفت.

شکست‌های پیاپی آمریکا در منطقه، توافق راهبردی با چین و گسترش هژمونی ایران از شرق دور تا دریای مدیترانه در غرب نیز واقعیتی است که به مثابه یک شاقول، غلطی یا درستی ادعای باوند مبنی بر پویا نبودن سیاست‌گذاری منطقه‌ای ایران را نشان می‌دهد.
برچسب ها: ایران چین برجام
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
۳ دلیلی که آمریکا را به برجام باز می گرداند
Iran, Islamic Republic of
نماینده آمریکا در امور ایران در مذاکرات هسته ای شرکت می کند
Iran, Islamic Republic of
ببینید | اعتراف جالب شبکه اسرائیلی؛ سیلی ایران بر صورت آمریکا
Iran, Islamic Republic of
.....
مجید
Iran, Islamic Republic of
می توانید توضیح دهید که چرااینقدر شما و اصلاح طلبان بخاطرامریکا دست و پا می زنید؟
.
Iran, Islamic Republic of
از بازگشت آمریکا به برجام استقبال نمی‌کنیم
چون به خاطر که آمریکا جنایتکار شماره یک از سال 1332 تاکنون در امور داخلی ایران دخالت و مداخله می کند و همچنان نیز ادامه دارد.....
Iran, Islamic Republic of
این آقا اگه سیاستمدار و سیاست شناس خوبی بود میفهمید که ساختار سیاسی ایران اجازه نمیده هیچ قرارداد بلند مدتی بین ایران و هیچ کشوری منعقد و تا انتها پابرجا بمونه . ....
Iran, Islamic Republic of
بقیه کامنتم به کجای شما فشار آورد ؟ حقیقت خیلی به کامت تلخ اومد ؟ تو کار خودمون نموندیم ؟
Iran, Islamic Republic of
......
Iran, Islamic Republic of
اتفاقا توافق با چین موجب بازگشت آمریکا به برجام خواهد شد به شرطی که ایران واقعا به توافق با چین اصرار ورزد و همه یکدل و یکصدا شوند .
Iran, Islamic Republic of
اتفاقا از نگرانی دشمنان به درستی هدفمان بیشتر پی مبریم ...