سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ - 9 Aug 2022
 
۰
۹

واکنش روحانی به برنامه ریزی‌ها برای مدیریت بازار

يکشنبه ۱۵ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۲
کد مطلب: 759008
برنامه ریزی‌ها برای مدیریت بازار نباید مقطعی و کوتاه مدت باشد بلکه باید تنظیم بازار تا پایان سال را در نظر داشته باشد.
واکنش روحانی به برنامه ریزی‌ها برای مدیریت بازار
به گزارش جهان نيوز به نقل از باشگاه خبرنگاران، دویست و چهاردهمین جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت صبح یکشنبه به ریاست حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهور برگزار شد و در این جلسه پس از گزارش اجرای مصوبه ۱۷۷ ستاد اقتصادی دولت در راستای سیاست‌های ارزی و تجاری، پیشنهاد‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت که با اخذ نظر صادرکنندگان و اتاق بازرگانی تهیه شده است، مطرح شد و با هدف تسهیل تجاری، تشویق صادرات و رفع موانع تولیدکنندگان در واردات مواد اولیه قطعات مورد نیاز به عنوان ادامه مصوبه قبلی به تصویب رسید.

روحانی در این جلسه درباره اقدامات و برنامه‌های پیشنهادی برای تحقق شعار «تولید، پشتیبانی‏ها، مانع ‏زدایی‏ ها» گفت: شعار امسال تداوم شعار سال‌های اخیر است و پیام ثبات و استمرار نگاه حمایت از تولید در سیاست‌های کشور را دارد. آنچه امروز بیش از همه اهمیت دارد حمایت همه جانبه از تقویت تولید و بهبود فضای کسب و کار است که به همکاری و هم‌افزایی همه دستگاه‌های ذیربط و قوا بستگی دارد.

رئیس جمهور با بیان اینکه رفع موانع و پشتیبانی از تولید نیازمند اقدامات عینی و عملی است و نباید صرفا در مقام سخن و حرف محصور بماند، اظهار داشت: برنامه ریزی‌ها و اقدامات برای رفع موانع تولید باید با سرعت و خارج از روال پیچیده و زمان بر بروکراتیک و دیوان سالارانه انجام شود و هماهنگی دستگاه‌های اجرایی و نظارتی باید بر جرات و جسارت مدیران برای رفع موانع بیافزاید.

روحانی با بیان اینکه برای تحقق شعار سال باید سخن فعالان اقتصادی بخش خصوصی را شنید و موانع سیاسی و حقوقی را از سر راه برداشت و از سرمایه گذاری بخش خصوصی حمایت قانونی کرد، افزود: رفع تحریم ها، ارتقا و تعمیق عملیات بازار باز، ارتقای شفافیت و مبارزه با پول‌شویی، اعطای اختیارات از سوی وزارتخانه‌ها به استان‌ها در راستای ارتقای تمرکز و واقع‌بینی برای هموار کردن مسیر تولید از جمله برنامه‌های دولت برای تحقق شعار سال ۱۴۰۰ است.

رئیس جمهور با بیان اینکه دولت در سال گذشته با وجود همه تنگنا‌ها درخشش و نقش‏آفرینی خوبی در زمینه جهش تولید داشت، طرح «هر پنجشنبه افتتاح» را نماد عینی جدیت و حرکت دولت در راستای جهش تولید برشمرد و اظهار داشت: امسال نیز دولت با تمام توان در زمینه برداشته شدن موانع برای فعالان بخش تولید تلاش خواهد کرد.

وی تصریح کرد: شعار سال ۱۴۰۰ با تقویت آموزش و پژوهش در واحد‌های صنعتی و تولیدی، مراکز تحقیق و توسعه و پشتیبانی هر چه بیشتر از شرکت‏های دانش بنیان محقق خواهد ش و در سال ۱۴۰۰ باید موانع زیرساختی تولید در کشور حل شود و واحد‌های صنعتی به سمت استفاده بیش از پیش از دانش و فناوری‏های نوین، حرکت کنند.

در این جلسه همچنین گزارش دستگاه‌های مرتبط درخصوص برنامه ریزی و اقدامات انجام گرفته برای ساماندهی و ثبات بازار کالا‌های ضروری و اقلام خوراکی و توزیع و تثبیت قیمت آن ارائه شد.

رئیس جمهور با تاکید بر لزوم برنامه ریزی برای مدیریت و کنترل زنجیره تولید، تامین و توزیع کالا‌های ضروری مردم با همکاری اصناف، تولیدکنندگان و بازرگانان گفت: برنامه ریزی‌ها برای مدیریت بازار نباید مقطعی و کوتاه مدت باشد بلکه باید تنظیم بازار تا پایان سال را در نظر داشته باشد.

روحانی با اشاره به برخی انتظارات کاذب و التهابات ساختگی در بازار عرضه کالا از دستگاه‌های تبلیغاتی کشور خواست برای مقابله با این پدیده با جدیت و حساسیت در اطلاع رسانی دقیق و به موقع عمل کنند.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
نرخ بیکاری در استان تهران به ۷ درصد رسید
Iran, Islamic Republic of
آقای وزیر اقتصاد وعده درباره رونق بازار بورس چه شد؟
Iran, Islamic Republic of
وضعیت بازار نشون میده روحانی هیچ برنامه‌ریزی‌ها برای مدیریت بازار ندارد و تاکنون نداشته است.
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
عملکرد، رفتار، سیاست نادرست، غلط و اشتباه دولت حسن روحانی عامل اصلی مشکلات مردم و کشور بوده است.
Iran, Islamic Republic of
کشور تاکنون در سایه سکوت دولت، دولتمردان، مسئولان و نمایندگان مجلس در مورد افزایش قیمت ها خودرو، کالا، اجناس، گوشت، مرغ، میوه و... خوبی اداره نشده است.
Iran, Islamic Republic of
ضعیف ترین دولت در کشور ایران و در تاریخ ایران، دولت روحانی بوده است.
Iran, Islamic Republic of
پراید 7 میلیون تومانی در زمان دولت احمدی انزاد/ و در زمان دولت حسن روحانی 120 تا 130 میلیون تومان شده است.
Iran, Islamic Republic of
اصولگرایان بجای شعار به فکر مشکلات کارمندان، کارگران، بازنشسته های و معیشت مردم باشند