يکشنبه ۱۶ مرداد ۱۴۰۱ - 7 Aug 2022
 
۱
۱

رسوایی جنسی در دنیای ورزش فرانسه

يکشنبه ۱۵ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۰۹
کد مطلب: 758963
حدود ۴۴۵ نفر در پی افشاگری‌های مربوط به خشونت جنسی در عرصه ورزش فرانسه متهم شدند.
رسوایی جنسی در دنیای ورزش فرانسه
به گزارش جهان نيوز به نقل از روزنامه لوموند، جنبش «من هم» به دنیای ورزش در فرانسه هم کشیده شد و حدود ۴۴۵ نفر در پی افشاگری‌های مربوط به خشونت جنسی در عرصه ورزش متهم شدند.

روکسانا ماراسینونو وزیر ورزش فرانسه در دومین کنوانسیون مربوط به این خشونت‌ها که جمعه ۲ آوریل برگزار شد این خبر را اعلام کرد.

اتاق تحقیق در مورد خشونت‌های جنسی در ورزش از زمستان گذشته و پس از انتشار سارا ابیتول اسکیت باز فرانسوی تشکیل شد. وی در کتاب خود روایت کرده که از ۱۵ تا ۱۷ سالگی در اوایل دهه ۹۰ توسط مربی خود مورد تجاوز قرار گرفته است. کتاب وی با نام «سکوتی چنین طولانی» جنجال زیادی به پا کرد.

طبق اطلاعاتی که تا اواسط فوریه ثبت شد ۳۸۷ گزارش اعلام شد که طی آن ۴۲۱ نفر متهم شدند. از جمله می‌توان به ۲۴۵ مربی حرفه‌ای یا داوطلب اشاره کرد. فابیوس بورده نماینده وزارت ورزش در خصوص خشونت‌های جنسی در ورزش اعلام کرد این گزارش‌ها شامل ۴۸ فدراسیون ورزشی می‌شود و ۶۶ درصد موارد بر روی ۱۲ فدراسیون متمرکز است. علاوه بر این ۶۳ درصد افرادی که مورد تعرض قرار گرفتند کودکان، زیرا ۱۵ سال بودند. بورده اعلام کرد ۲۵ گزارش مربوط به ساختار‌های رده بالا بود.
مرجع : باشگاه خبرنگاران
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Bulgaria
....