کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

نخستین گزارش حقوقی «هیروشیمای یمن»

12 فروردين 1400 ساعت 23:18

جنبش انصارالله یمن نخستین گزارش حقوقی با عنوان «هیروشیمای یمن» درباره مستندسازی جنایات وحشیانه ائتلاف متجاوز سعودی-اماراتی در قبال غیرنظامیان در یمن را منتشر کرد.


به گزارش جهان نیوز، دایره حقوقی دفتر سیاسی انصارالله یمن نخستین گزارش حقوقی مستندسازی جنایات وحشیانه ائتلاف متجاوز سعودی در حق ملت یمن با عنوان «هیروشیمای یمن» را منتشر کرد.

«عبدالوهاب المحبشی» رئیس دایره حقوقی دفتر سیاسی انصارالله در سخنانی گفت که این گزارش ابزاری را که متجاوزان سعی داشتند به آن تکیه کرده و افکار عمومی داخلی و جهانی در قبال اقدامات خود در یمن را منحرف نمایند، برملا کرد.

وی همچنین افزود که این گزارش از تمام دستاویزهای آمریکا در قبال جنایاتی که در حق ملت یمن مرتکب می‌شود، پرده برداشت.

از سوی دیگر، «احمد ابوحمراء» مسئول مرکز رصد و اسناد دایره حقوقی انصارالله اعلام کرد که این گزارش به ۴ هزار و ۱۳۳ جنایت و زمان و مکان آن اشاره کرده است.

ابوحمراء افزود که بیش از ۵۶۶ جنایت در این گزارش به عنوان مهمترین نمونه‌هایی که توسط کشورهای ائتلاف متجاوز سعودی-آمریکایی در حق ملت یمن مرتکب گردیده، ذکر شده است.

وی همچنین تاکید کرد که این گزارش ده‌ها نمونه از جنایات ارتکابی در حق اسرا و بازداشت شدگان در زندان‌های ائتلاف متجاوز و مزدورانش را رصد کرده است.

به گفته ابوحمراء، این گزارش تنها بخش کوچکی از جنایات ارتکابی در یمن است و گزارش‌های دیگری وجود دارد که دیگر جنایات خونین را شامل می‌شود.


کد مطلب: 758754

آدرس مطلب: https://www.jahannews.com/news/758754/نخستین-گزارش-حقوقی-هیروشیمای-یمن

جهان نيوز
  https://www.jahannews.com