کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

نخست وزیر کویت به دلیل فساد ممنوع السفر شد

11 فروردين 1400 ساعت 6:25

دادگاه وزرا در کویت نخست وزیر سابق این کشور را در خصوص پرونده فساد چند صد میلیونی صندوق ارتش این کشور ممنوع السفر کرد.


به گزارش جهان نیوز، دادگاه وزرا در کویت روز دوشنبه حکم ممنوع السفر شدن «جابر المبارک» نخست وزیر سابق کویت را به دنبال بازجویی‌ها از وی در پرونده معروف به تخلفات مالی صندوق ارتش این کشور صادر کرد.

به گزارش پایگاه خبری روسیا الیوم، رسانه‌های محلی کویت اعلام کردند که پس از بازجویی از نخست وزیر سابق کویت در پرونده فساد چندصد میلیونی، دادگاه تصمیم گرفت که او را تا پایان رسیدگی به پرونده، ممنوع السفر کند.

 منابع کویتی افزودند: دلیل احضار المبارک وافزودن وی به پرونده‌ای که یک وزیر و چندین مسئول کویتی در خصوص آن متهم هستند، اعترافات متهمان علیه وی است.

المبارک از اواخر سال ۲۰۱۱ تا پایان سال ۲۰۱۹ نخست وزیری کویت را برعهده داشت.
او پس از کشمکش با نمایندگان و همراه با افشا و طرح موضوع صندوق ارتش استعفا داد.

این قضیه در نوامبر ۲۰۱۹ مطرح شد، پس از اینکه ناصر الصباح که آن زمان وزیر دفاع بود، دادستانی کل را در جریان وجود جرایم متعلق به اموال عمومی در نهاد ارتش طی سال‌های قبل از اینکه او متصدی وزارت دفاع شود قرار داده بود.

دادستانی کل هم به دادگاه وزرا ابلاغ کرد که درباره این قضیه که تخلفات مالی آن بالغ بر ۲۴۰ میلیون دینار(۷۹۰ میلیون دلار) است تحقیق کند که در آن چند مقام برجسته از جمله خالد الجراح متهم شناخته شده‌اند.

صندوق مالی ارتش کویت در دهه ۱۹۵۰ میلادی و با هدف رسیدگی به امنیت ملی این کشور تأسیس شده است و زیر نظر وزیران دفاع ادوار مختلف کویت اداره می‌شود.


کد مطلب: 758697

آدرس مطلب: https://www.jahannews.com/news/758697/نخست-وزیر-کویت-دلیل-فساد-ممنوع-السفر

جهان نيوز
  https://www.jahannews.com