کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

تفاوت آلرژی با کرونا در چیست؟

6 فروردين 1400 ساعت 3:30

آبریزش، خارش چشم، بینی و حلق و سرفه از علائم مشترک کرونا و آلرژی است، اما تفاوت این دو در پایداری این نشانه‌ها است.


به گزارش جهان نیوز به نقل از فارس، محمدحسین حکمت آرا با اشاره به اینکه آلرژی به معنی حساسیت به برخی مواد است گفت: گرفتگی، آبریزش و کیپ شدن بینی و خارش ته حلق و گلو از علائم آلرژی است که می‌تواند به صورت فصلی یا دائمی باشد. آلرژی می‌تواند به خشکی پوست و اگزما هم منجر شود. اما بهترین درمان دوری از موادی است که بدن نسبت به آن عکس العمل نشان می‌دهد. با توجه به افزایش مواد شیمیایی در پماد‌ها و لوسیون ها، بدن می‌تواند از خود حساسیت نشان دهد. مواد شوینده، گرده‌های کپک و حتی پر مرغ و پشم گربه و سگ می‌تواند ایجاد آلرژی کند که علاوه بر تاثیر روی گوش و حلق و بینی و ریه می‌تواند بر پوست هم تاثیر بگذارد.

 
متخصص و جراح گوش و حلق و بینی  با تاکید بر اینکه بهترین راه درمان آلرژی شناسایی موادی است که مصرف می‌کنیم و به آن‌ها حساسیت داریم گفت: حتی برخی اسپری‌هایی که برای جلوگیری از کرونا استفاده می‌شود می‌تواند منجر به آلرژی پوست شود. استفاده از صابون معمولی، کرم ویتامین آ و ترکیب روغن زیتون با آبلیمو‌ می‌تواند پوست را نرم کند. ضمن اینکه برخی ماسک‌ها به پوست حساسیت می‌دهد و در جاهاییکه ماسک صورت را می‌پوشاند قرمزی دیده می‌شود بهتر است از ماسک‌هایی که با پارچه‌های نخی دوخته شده و دست دوز است، استفاده کرد.
 
حکمت آرا درباره علائم مشترک و افتراقی کرونا و آلرژی گفت: کرونا یا سرماخوردگی‌هایی که شبیه کرونا هستند وجوه مشترک و تفاوت‌هایی با آلرژی دارند. آبریزش، خارش چشم، بینی و حلق و سرفه از علائم مشترک است. این علائم در کرونا به صورت محدود است، اما در آلرژی‌ها می‌تواند به قدر یک فصل ادامه پیدا کند.


کد مطلب: 758453

آدرس مطلب: https://www.jahannews.com/news/758453/تفاوت-آلرژی-کرونا-چیست

جهان نيوز
  https://www.jahannews.com