کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

جزئیات برگزاری حضوری امتحانات دانشگاه‌ها

27 اسفند 1399 ساعت 22:29

معاون آموزشی وزارت علوم گفت: درخواست ما از دانشگاه‌ها این است که در مناطق کم‌خطر از نظر همه‌گیری کرونا، امکان حضور دانشجویان برای شرکت در آزمون پایان نیمسال را بررسی و مقدمات برگزاری امتحان حضوری فراهم کنند.


به گزارش جهان نیوز، علی خاکی صدیق، معاون آموزشی وزارت علوم تحقیقات و فناوری در گفت وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، درباره نحوه برگزاری امتحانات پایان ترم جاری گفت:  ترجیح وزارت علوم این است که امتحانات حضوری برگزار شود، اما در شهر‌هایی که ستاد ملی کرونا به ما اجازه بدهد و علاوه بر آن شرایط آن در دانشگاه و موسسه آموزش عالی فراهم باشد این اتفاق خواهد افتاد.  

معاون وزیر علوم ادامه داد: اگر دانشجویی در شهر دیگری زندگی و تحصیل می‌کند، این امکان وجود دارد که با هماهنگی دانشگاه مبدا و مقصد، در شهر محل سکونت امتحان بدهد.  

وی با بیان اینکه اولویت اول سلامتی دانشجویان و کارکنان و اعضای هیئت علمی است، افزود: درخواست ما از دانشگاه‌ها این است که در مناطق کم‌خطر از نظر همه‌گیری کرونا، امکان حضور دانشجویان برای شرکت در آزمون پایان نیمسال را بررسی و مقدمات برگزاری امتحان حضوری فراهم کنند.  

خاکی تاکید کرد: ترجیح ما این است که امتحانات حضوری باشد البته وزارت علوم هیچ الزامی را برای دانشگاه‌ها ایجاد نکرده است.

وی افزود: در دانشگاه‌هایی که تعداد دانشجویان غیر بومی بالاست و این احتمال وجود دارد که نتوانند شرایط را به درستی مدیریت کنند، حضوری شدن امتحانات ملغی است، زیرا دانشگاه‌ها از نظر خوابگاه و امکانات سلف سرویس و غذا نمی‌تواند شرایط حضور دانشجویان غیر بومی را فراهم کند و شیوه نامه‌های بهداشتی قطعا رعایت نخواهد شد.  

معاون وزیر علوم صدیق توضیح داد: باید سهم آزمون پایان نیمسال در تعیین نمره نهایی دانشجو به میزان حداقلی تخفیف پیدا کند. تصمیم به حضوری شدن امتحانات هنوز یک احتمال است و حضوری شدن امتحانات، هنوز امری قطعی به شمار نمی‌رود.

خاکی صدیق یادآوری کرد: این تصمیم اصلا به معنی برگزاری حضوری امتحانات در مناطق قرمز و نارنجی نیست و امتحانات در این مناطق حضوری نخواهد بود.


کد مطلب: 757993

آدرس مطلب: https://www.jahannews.com/news/757993/جزئیات-برگزاری-حضوری-امتحانات-دانشگاه-ها

جهان نيوز
  https://www.jahannews.com