کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

عربستان موشک خورد، نفت گران شد

18 اسفند 1399 ساعت 19:07

قیمت نفت در معاملات امروز بازارهای جهانی، برای نخستین بار از آغاز همه گیری ویروس کرونا به بالای 70 دلار در هر بشکه افزایش یافت و تا 71.38 دلار در هر بشکه هم بالا رفت.


به گزارش جهان نیوز به نقل رویترز، قیمت نفت در معاملات امروز بازارهای جهانی، برای نخستین بار از آغاز همه گیری ویروس کرونا به بالای 70 دلار در هر بشکه افزایش یافت.

به دنبال انتشار خبر حملات به تاسیسات عربستان، قیمت نفت خام آمریکا به بالاترین رقم در بیش از دو سال گذشته رسید.

قیمت نفت برنت در ساعات اولیه معاملات به 71.38 دلار در هر بشکه رسید که بالاترین رقم از 8 ژانویه 2020 به شمار می رود. اکنون هر بشکه از این نفت 69.23 دلار در حال معامله است.

نفت خام آمریکا نیز در ساعات اولیه معاملات به 67.17 دلار در هر بشکه رسیده بود که بیشترین قیمت از اکتبر 2018 محسوب می شود. این نوع نفت در حال حاضر 66.02 دلار فروخته می شود.

ارزش بازارهای بورس آسیا نیز پس از تصویب بسته کمک مالی کرونایی 1.9 تریلیون دلاری آمریکا توسط سنای این کشور، رشد کرد. همچنین آمارهای مثبت از اقتصاد آمریکا و چین حاکی است ترمیم اقتصادی جهان است.

نیروهای یمن روز یک شنبه حملات پهپادی و موشکی به قلب صنعت نفتی عربستان از جمله تاسیسات نفتی راس تنوره انجام دادند. این تاسیسات نقض حیاتی در صادرات نفت عربستان دارد.

به گفته تحلیلگران ING با اشاره به دومین حمله یمنی ها به تاسیسات نفتی عربستان در ماه جاری میلادی خاطرنشان کردند: « در کوتاه مدت شاهد افزایش بیشتر قیمت نفت خواهیم بود.»

قیمت نفت برنت و WTI برای چهارمین جلسه متوالی پس از تصمیم اوپک پلاسی ها برای عدم تغییر میزان تولید خود در ماه آوریل، افزایش یافته است.


کد مطلب: 757042

آدرس مطلب: https://www.jahannews.com/news/757042/عربستان-موشک-خورد-نفت-گران

جهان نيوز
  https://www.jahannews.com