جمعه ۱ بهمن ۱۴۰۰ - 21 Jan 2022
 
۰

قالیباف: مجاهدت حل مشکلات مردم است

دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۳۸
کد مطلب: 756975
رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امروز همه ما مدیون صبر و استقامت خانواده‌های شهدا هستیم، گفت: انقلاب اسلامی به مجاهدت مردان بزرگی همچون شهید بیک محمدی که به انقلاب و عزت ایران لبیک گفتند و همه زندگی خود را رها کردند به بار نشست.
قالیباف: مجاهدت حل مشکلات مردم است
به گزارش جهان نيوز به نقل از میزان، مراسم تشییع پیکر خلبان شهید «بیرجند بیک‌محمدی» از خلبانان دوره دفاع مقدس، صبح امروز با حضور «محمدباقر قالیباف» در ستاد فرماندهی نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.
 
«قالیباف» در مراسم تشیع پیکر شهید امیر سرلشکر «خلبان بیک‌محمدی» بیان کرد: امروز ما به یاد شهیدی گرد هم آمدیم که ده‌ها شهید دیگر همچون این عزیز به همه امکانات دنیا که حقشان بود و می‌توانستند زندگی کنند با انتخاب آگاهانه و آزادنه خود پشت کردند و مسیر دفاع اسلام ناب محمدی (ص) اسلامی را ادامه دادند.
 
رئیس مجلس شورای اسلامی بیان داشت: امروز در جمع ما شهیدی است که نشان داد سنت‌های الهی نه تبدیل می‌شوند و نه تحویل بلکه تا ابدیت ادامه دارد. برای اسلام و این سرزمینی که مکتب قرآن و اهل بیت در ان زنده است ولو اینکه دشمنان تا بن دندان وابسته به ظلم و استکبار بود سنت‌های الهی این گونه است.
 
وی با بیان اینکه امروز همه ما مدیون صبر و استقامت خانواده‌های شهدا هستیم، افزود: انقلاب اسلامی به مجاهدت مردان بزرگی همچون بیک محمدی که به انقلاب و عزت ایران لبیک گفتند و همه زندگی خود را رها کردند به بار نشست و امروز مجاهدت حل مشکلات مردم است.
 
قالیباف تصریح کرد: انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی(ره) و مجاهدت مردان بزرگی چون شهید بیک محمدی قبل از پیروزی انقلاب به انقلاب و عزت ایرانی لبیک گفتند و البته این لبیک را به زبان نگفتند و همه زندگی خود را برای این هدف رها کردند.
 
رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بنده به چشم خود شاهد بودم که رزمندگان شجاع ما در میدان نبرد چه آفریدند، شهید بیک محمدی، رزمنده‌ای بود که بدون شک سرعت جداشدن قلب و وجودش به سمت خدا، از سرعت هواپیمایش بیشتر بود.
 
وی با بیان اینکه رزمندگان و ایثارگران جبهه و جنگ در انجام عملیات تردید نکردند،بیان داشت: رزمندگان به سنت‌های الهی باور و افتخار می‌کردند و بدون شک ما تا پایان عمر با هر سلیقه و گرایشی مدیون این شهدای عزیز هستیم؛ چه در بُعد مادی و چه در بُعد معنوی. بعد از شهدا ما مدیون خانواده شهدا هستیم.

وی گفت: امروز نیروی هوایی به عنوان یک سازمان در خنثی‌سازی سازی تحریم و فشار حداکثری آمریکا نمونه‌ای است که جوانان ما باید به آن دقت کنند. اگر ما در بعد اقتصادی تحریم را حس می‌کنیم نیروی هوایی از همان روز ۱۹ بهمن و پس از بیعت با امام خمینی (ره) تحریم را داشته و با مجاهدت و از خودگذشتگی توانست با افتخار مسیر خود را ادامه دهد و در صحنه‌های مختلف به خوبی نقش آفرینی کنند.
 
رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امروز کسانی می‌توانند بگویند که ما در مسیر انقلاب اسلامی قرار داریم که گره از کار مردم باز کنند، تاکید کرد: امروز کسانی می‌توانند بگویند که ما در مسیر انقلاب اسلامی قرار داریم که گرانی و مشکلات اقتصادی را برطرف کرده و کارآمد باشند.

وی با بیان اینکه امروز جنگ، جنگ اقتصادی است، اظهارداشت: ما باید باور داشته باشیم که سنت‌های الهی تغییر نمی‌کند و همان خدایی که در دفاع مقدس با ما بود اگر اعتقاد داشته باشیم در جنگ اقتصادی نیز با ما خواهد بود؛ به شرط آنکه باور داشته باشیم و لحظه‌ای درنگ نکنیم. در این صورت می‌توانیم در این جنگ اقتصادی نیز پیش برویم.

قالیباف با بیان اینکه متاسفانه بازنشستگان ما که سال‌ها در مقابل دشمن و در میدان‌های نبرد حضور داشتند، امروز به دلیل مشکلات اقتصادی در برابر خانواده‌هایشان سرشان پایین است، بیان داشت: این مسئله بسیار دردناک است، اما مسئولان ما می‌توانند با استفاده از ظرفیت‌های داخلی مادی و معنوی، استعداد‌های جوان کشور را از این مشکلات عبور دهند به شرط آنکه به مردم باور داشته باشند و بدانند که می‌توانیم با اتکا به مردم و خودباوری از این مسائل مشکلات عبور کنیم.

وی ادامه داد: ما باید بدانیم آن چیزی که در داخل کشور و در استعداد جوانان وجود دارد را نباید از بیگانگان تمنا کنیم؛ این یعنی مجاهدت و ایستادگی و ماندن در مسیر شهدا و امروز ما هستیم که باید کارآمدی دین در اداره جامعه و اقتصاد را نشان دهیم. امیدوارم با پیروی از شهدا و ادامه مسیر آن‌ها بتوانیم در جنگ اقتصادی نیز سربلند باشیم.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *