کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

عید نوروز با "خندوانه" و بدونِ "دورهمی"

11 اسفند 1399 ساعت 7:11

مدیر شبکه نسیم به شروع تولید "خندوانه" اشاره کرد و گفت: برنامه رامبد جوان احتمال دارد قبل از عید نوروز هم برسد اما امسال برنامه "دورهمی" را نخواهیم داشت.


به گزارش جهان نیوز، شبکه نسیم جزو شبکه‌هایی است که به واسطه چند بِرند شاخص از نگاه بیننده دور نمی‌ماند. خصوصاً در چند ماهه اخیر، آمدن یا نیامدن‌های "خندوانه" و ساخته شدنِ فصل پنجم "دورهمی" جزو مطالبه رسانه و مردم بوده است.

نام مهران مدیری بارها به عنوان حاشیه‌سازترین‌های تلویزیون در فضای‌مجازی مطرح می‌شد؛ زمانی با پلاتوها و دیالوگ‌های قدیمی و جدیدش، گاهی به خاطر میهمان برنامه‌اش و این روزها هم به خاطر موزه دورهمی و اما و اگرهای ساخته شدنِ فصل پنجم این برنامه تلویزیونی و رسیدن آن به آنتن نوروزی شبکه نسیم، در گزارش‌ها و مطالبی به این اتفاقات پرداخته شده است.

البته در این میان رامبد جوان و ساخته شدن فصل جدید "خندوانه" هم مطالبه دیگری بود که بارها به عنوان گزارش و یادداشت و خبر مطرح می‌شد. برخی اوقات مجری و کارگردان این برنامه ترجیح می‌داد از طریق پست و فیلم و لایو مجازی پاسخِ مخاطبان را بدهد و گاهی هم سکوت می‌کرد. در جریان این مسائل، مدیران شبکه نسیم هم درباره "خندوانه" خبر جدیدی نمی‌دادند.

پشت صحنه سریال آیتمی نوروزی "دست‌انداز" شهاب عباسی فرصتی شد تا بعد از حضور محمد احسانی به عنوان داور جشنواره فیلم فجر، به سراغش برویم و به همه این تناقض‌های خبری و حاشیه‌های بوجود آمده پاسخ دهد.  


جای خالی که با "دست‌انداز" پُر می‌شود

مشروح این گفت‌وگو را در ادامه بخوانید:
محمد احسانی مدیر شبکه نسیم ابتدا ترجیح داد درباره سریال آیتمی "دست‌انداز" صحبت کند و تأکید کرد: آیتم‌سازی فراموش شده بود، کار جذاب و دلچسبی که همیشه مخاطب داشته و دارد. نمونه بارز آن سریال آیتمی "خنده بازار" بود که هنوز هم طرفدار خاص خودش را چه در تلویزیون و چه در فضای‌مجازی دارد. در شبکه نسیم ما تاکشو، مسابقه و سرگرمی‌هایی داریم اما جای خالی آیتم احساس می‌شد. از این جهت فرصت را مغتنم شمردیم تا این کار هم از عید نوروز به سبد محصولات شبکه نسیم اضافه شود.  

وی افزود: سه هفته‌ای است کار تولید "دست‌انداز" آغاز شده و تمام تلاش‌شان این بوده که از کنداکتور نوروزی تلویزیون عقب نیفتند. اولین قسمت‌های "دست‌انداز" در ایام نوروز ساعت 20 پخش می‌شود و این مجموعه 90 قسمتی بعد از نوروز به کار عادی خودش با سوژه‌های متفاوت و جذابِ خودش ادامه خواهد داد.

ورود "خندوانه" به تلویزیون در غیابِ "دورهمی"
مدیر شبکه نسیم در پاسخ به سؤال خبرنگار تسنیم  درباره پخش فصل جدید "خندوانه" و ساخت فصل پنجم "دورهمی" تأکید کرد: پیش‌بینی‌مان تا الان که 20 روز مانده تا ایام نوروز، هشت عنوان برنامه است؛ سریال آیتمی "دست‌انداز"، فصل جدید "خندوانه" که امیدواریم حتی قبل از ایام نوروز پخش خودش را آغاز کند. البته بعد از نوروز هم به کار خودش ادامه خواهد داد.

سری جدید "شکرستان" با کودک‌شوی ویژه
او همچنین تصریح کرد: "کودک‌شو" به طور ویژه روی آنتن خواهد بود، 15 قسمت ویژه "شوتبال" که اشتراکاتی با قبل دارد و اتفاقات ویژه‌ای را به تناسب ایام نوروز طراحی کرده است و همچنین سری جدید "هوش برتر" با دکوری که کاملاً تغییر کرده و به نسبت سری‌های قبل تفاوت‌های چشمگیری خواهد داشت. سری جدید "شکرستان" در 15 قسمت و برنامه نسیم آوا با باکس ویژه موسیقیایی نیز برای نوروز تدارک دیده شده‌اند.

عید نوروز، "دورهمی" نداریم
احسانی در خصوص آماده شدن مقدمات کار و شروع تولید "خندوانه" از امروز و اما و اگرهای نوروزی شدن "دورهمی" مهران مدیری توضیح داد: الان مقدمات کار اعم از دکور و خیلی از اتفاقات دیگر فراهم شده و از امروز رسماً ضبط اصلی را آغاز می‌کند. اما در خصوص برنامه "دورهمی" باید بگویم که عید نوروز "دورهمی" نداریم و البته تا شروع "خندوانه"، برنامه مهران مدیری روی آنتن خواهد بود.

شرایط متفاوت ضبط "خندوانه" با مردم
مدیر شبکه نسیم در پاسخ به سؤال خبرنگار  که در شرایط کرونا ضبط برنامه "خندوانه" با مردم چطور خواهد بود، تأکید کرد: اولاً تعداد جمعیت ثبات ندارد و تعداد کمتری نسبت به فصل‌های قبلی حضور دارند. و ثانیاً دکور بزرگی در برج میلاد را درنظر گرفته‌اند که با رعایت تمام ضوابط و پروتکل‌های بهداشتی این اتفاق می‌افتد. چرا که آنقدر سلامتی شرکت‌کنندگان و عوامل اهمیت داشت که این همه زمان گذشت تا لوکیشن و شرایطی را فراهم کنند که این پروتکل‌ها درست و اصولی رعایت شوند.

وی افزود: محدودیت‌‎های سفر و شرایط کرونایی ایجاب می‌کند ما برنامه‌سازی‌ کنیم و از طرفی فراهم کردن شرایط تولید برای سازندگان هم کار را به مراتب سخت‌تر می‌کند. هزینه‌ها را بالا می‌برد و در همه این شرایط با دوستان وزارت بهداشت در ارتباطیم تا چالش‌های کرونایی سراغ‌مان نیاید.

تکلیفِ موزه دورهمی هم روشن شد
احسانی در خصوص اینکه آیا "خندوانه" هر شب پخش می‌شود، گفت: در عید نوروز "خندوانه" سه شب روی آنتن می‌رود اما بعد از نوروز به تناوب کنداکتور، احتمالاً روزهای بیشتری روی آنتن خواهد بود.

او در پاسخ به سؤال درباره تعیین تکلیف موزه دورهمی، توضیح داد: موزه دورهمی به انجام رسیده و ان‌شاءالله فیلم تحویل چک از طرف شرکت خریدار به هلال‌احمر در قسمتِ آخر برنامه "دورهمی" پخش خواهد شد. این حراج 5 ماه در سایت مربوطه که اعلام شده بود برگزار شد و در کنار پیشنهادهای قیمتی که داده می‌شد سرانجام شرکتی موفق شد موزه دورهمی را خریداری کند و با هماهنگی هلال احمر، چکِ عواید این حراج به هلال احمر اهداء شد.

چه برنامه‌ای سال تحویل پخش می‌شود؟
مدیر شبکه نسیم در خصوص پخش آخرین قسمت برنامه دورهمی و همچنین ویژه برنامه سال تحویل این شبکه تلویزیونی، گفت: هنوز درباره پخش قسمت آخر برنامه "دورهمی" تصمیمی نگرفته‌ایم اما حتماً ویژه‌تر از قسمت‌های عادی این برنامه خواهد بود. از طرفی دیگر، شبکه نسیم به شکل متعارف مثل شبکه‌های اصلی، برنامه سال تحویل ندارد اما همچون گذشته یکی از برندهای "خندوانه" و یا "دورهمی" ویژه سال تحویل خواهد شد.


کد مطلب: 756224

آدرس مطلب: https://www.jahannews.com/news/756224/عید-نوروز-خندوانه-بدون-دورهمی

جهان نيوز
  https://www.jahannews.com